Som normalna? Nedokazem dosiahnut orgazmus

Carla20,

ziadna hanba sveta. Mozno sa prilis sustredis na ciel. Orgazmus nie je o dokazani, ale o uzivani si a prijimani pozitkov a slasti.
Na tejto stranke nerada davam intimne rady, pretoze suvisia s osobnou historiou kazdej zeny. Ak mas zaujem napis na moju mailovu adresu. Robim aj internetove poradenstvo, aj ked uprednostnujem osobne stretnutie, ktore je urcite ucinnejsie.
Pozri moju stranku na zzz.sk.
psychologicka, psychoterapeutka
Rita Svihranova

Dobry den, existuje nejaka poradna, kam ist, ak je nejaky sexualny problem? Mam uz skoro 6 rokov manzela, 28 rokov a nikdy som nemala orgazmus, ani vaginalny a ani klitorialny. Moze sa snazit ako chce a aj ked to je dlho ja vobec nic. Castokrat sa ani nevzrusim a ked aj ano, tak len na chvilu. Manzela mam rada, pritahuje ma a viem, ze nie je chyba vo mne, lebo ten isty problem som mala s predchadzajucimi partnermi. Dost ma to trapi, lebo chcela by som zazit ten pocit. Kde moze byt chyba? Citala som, ze su zeny, ktore ho nemaju cely zivot, nechcem spadat medzi nich. Da sa to nejak liecit? Dakujem za Vasu odpoved a prajem pekny den.

Zle som napisala jednu vetu, konkretne tu, ze nie je chyba vo mne, malo tam byt, ze asi je chyba vo mne a nie v nom.

Lejdy, precitajte si clanky od MUDr. Kubisa - sexualne problemy zien / na googli / a aj ine clanky. Ak si myslite, ze chcete navstivit sexuologa, vyhladajte sexuologa, pripadne gynekologa, ktory moze zistit hladinu hormonov. V clanku sa dozviete rozne priciny a techniky. Problem, ak nie je zdravotny, teda hormonalny, kardivascularny, urologicky a iny zdravotny, mozete potom skumat a objavovat aj s psychologom, psychoterapeutom-kou. Priciny mozu byt aj psychicke, v rodinnom prostredi, vychove, v minulosti, v prisilnej nabozenskej vychove a mnohe ine. Sama zvazte, ktorym smerom sa mate zaujem obratit a kde a ktorym smerom zacat. www.psychoterapeut.zzz.sk Rita Svihranova

1 Like

Ahojte, nedokazem dosiahnut orgazmus ani vaginalny ani klitorialny a to sa pritom dokazem vzdy poriadne odviazat a aj tak nic z toho. Uz fakt neviem, co mam robit a chcela by som ho konecne dosiahnut. Neviete mi prosim poradit?

Lejka, ako som pisala aj nizsie, podla mna je vhodnejsie skumat tento problem v intimnejsej atmosfere s priatelkou, priatelom, blizkou osobou, alebo psychologom, psychoterapeutom. V pozadi moze byt vela veci, ktore sa v tejto rubrike nedaju skumat. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova.

Dobry den, mam 21 rokov a orgazmus som este nezazila, neviem ani co mam cakat, chcela by som to dosiahnut, neviem sa poriadne uvolnit, vzdy myslim na to aby som uspokojila partnera. Mne sa sex s partnerom paci, a vobec mi nezalezi, ci sa spravim, ale mojho partnera to trapy, co mam preto spravit, aby som to dokazala?

Lucinka. Staraj sa o seba a svoje uvolnenie a vymysli si akekolvek zabavy, kde sa da uvolnovat v kazdoennom zivote, tanec, meditacie, joga, dychove cvicenia, a vselico ine. Uvolnenie a sexualita nie je o dokazani, ale prave o uvolneni, uzivani si zmyselnosti a pozitkov, nielen po sexualnej stranke. Pokus sa nemysliet na nic, len sa nechaj unasat, tym, co sa deje a tym, co citis a prezivas. Rita Svihranova, psychologicka, www.psychoterapeut.zzz.sk

Skušaj dalej ani moja ho nemala a teraz sa nemožeme domilovať

Tiez mam takyto problem, sama dokazem dosiahnut klitorialny orgazmus, ale ked som s partnerom, tak to pri sexe nejde, dokonca ani ked sa pred partnerom sama drazdim, tak nic, vzrusena som dost, tam je vsetko v poriadku, partner ma neskutocne pritahuje, len s tym orgazmom je to tazke. skusame rozne polohy, aj sexualne pomocky a nic. Partner uz zacina svoj orgazmus oddalovat, lebo tuzi po tom mojom, neviem co mam robit, on je z toho dost zufaly a zacinam byt uz aj ja. Ale snazim sa mu vysvetlit, ze aj to milovanie s nim bez mojho orgazmu povazujem za nieco krasne, no aj tak by som privitala nejaku radu co robit aby sa to zlepsilo u mna, existuje vobec nejaka rada?

A kolko jej to trvalo a co jej pomohlo?

Velmi, kazda zena je ina a kazdy partner tiez. Skumaj, kto si ty, co potrebujes, co ti prekaza, co ta rusi a naopak co je tvoj sen pri milovani, spoznavaj svoje telo a skumaj, kto alebo, co ta blokuje a rozpravaj sa o tom so svojim partnerom, priatelkou a pod. Rita Svihranova

Dobry den, citala som, ze MUDr. Kubis odporuca aminokyselinu L-arginín, teda spomina ho v jednom svojom clanku. Skusali ste to niekto, lebo aky mate na to nazor PhDr. Svihranova? Mam tiez rovnaky problem. Nikdy som O. nedosiahla, iba ak, tak naozaj iba vo sne. A je to zaroven aj mojim snom ho mat na zivo. Moze mat tento problem spolocne, ze mam vnutorne (male) pysky vacsie ako velke?

Sisa, co sa tyka anatomie vonkajsich pohlavnych organov, tak to, co popisujete, myslim, ze to na orgazmus nema vplyv. Mam jednu krasnu knihu, kde je skutocne pestra paleta obrazkov o pestrosti a roznorodosti tvarov zenskeho pohlavia. Zaujimava by mohla byt praca s vasim snivanim - snom, pretoze je vasou sucastou, rovnako ako tuzba zazit ho nazivo. Sny nam mozu pomahat v realizicii toho, po com tuzime. Co brani realizacii tohto vasho sna? je to asi skor na osobnu temu? Ako psycholog, lieky nepredpisujem, a s aminokyselinou nemam skusenosti. Rita Svihranova

Este som nasla caj Catuaba (erythroxylum catuaba). Poznate to niekto?

Dobrý večer, som vydatá 27 rokov a prešla som už asi všetkými fázami čakania na to, čo sa ešte nikdy nestalo. Veľmi túžim zažiť orgazmus, manžela som vždy ľúbila a bol to jediný muž v mojom živote. Zo začiatku som verila, že tak ako to u nás v spálni funguje, tak to proste má byť. Celé roky som bola šťastná, že je šťastný on. Časom som sa naučila vnímať čo mu robí dobre a viem, že je vždy v siedmom nebi. Ale čím som staršia, tým viac túžim aj po vlastnom uspokojení. Snažila som sa mu po narodení druhej dcéry vysvetliť, že niečo nie je v poriadku, ale pravda mi nepomohla. Uzavrel sa a trvalo dlho, kým sa náš milostný život dostal do stavu, že sa milujeme aspoň raz za mesiac. Som z toho nešťastná, lebo som si vedomá, že veľká chyba aj je v tom, že ja sa neviem uvoľniť a nemyslieť pri tom na svoje nedostatky. Som silnejšej postavy, vždy som bola moletka, ale nie spokojná sama so sebou. Jemu vyčítam, že nedokáže pri milovaní myslieť viac na mňa ako na seba a nesnaží sa vôbec nič zmeniť. Po milovaní by som chcela byť šťastná, ale zostanem len napätá a je mi nanič, alebo do plaču. Zažijem to vôbec niekedy, čo mám robiť? V poslednej dobe často myslím na priateľa, ktorý je síce už starší pán, ale tak neskutočne krásne sa ku mne správa, že ma to až zaráža a uvedomujem si naplno, že po ňom túžim. Je to silná fyzická túžba, pre mňa nepoznaných rozmerov. Za celé manželstvo som necítila nič podobné, hoci som si istá, že som sa vydávala z lásky. Život priniesol všeličo, sme v podstate šťastní ľudia, ale ako žena sa cítim veľmi ochudobnená. Je možné, že by som s iným mužom mohla zažiť po čom túžim, ale to by znamenalo neveru. Svojim dcéram som poradila aspoň to, aby si dali pozor na to, že vzťah musí fungovať cez deň, aj v noci. Inak je to trápenie, verte mi. Mám 48 rokov a mám sa zmieriť s takýmto životom?

Lila, verim, ze schopnost dosiahnut orgazmus ma kazda zena hlboko v sebe a zaroven maju mnohe rozne zabrany, nielen telesne, ale aj komunikacne v sexualite s partnerom. To, ze ste mysleli tolke roky na manzela, aby bol spokojny je pekne a zaroven smutne, ze ste na seba zabudali, alebo ste boli pre seba druhorada. Viem o jednom tyzdnovom seminari na horach, ktori vedu muz a zena pre jednotlivcov, alebo manzelske pary ako objavit vo vztahu nieco nove aj po rokoch v sexulalite, len podmienkou je cudzi jazyk + to nie je malo penazi, je to v zahranici. Na Slovensku je mozna parova terapia, aby sa hladali nove sposoby ako komunikovat a pocuvat druheho, v tom, v com to potrebujete - aj o sexualite a individualna terapia pre zeny aj s problemom ako popisujete vy. Myslim si, ze zmierovat sa a dalsie roky smutit by bola velka skoda! Clovek je ochudobneny, ak neskusi to, co mu priroda a jeho telo, dusa umoznuje v jeho vlastnych medziach normy. Myslim, ze na neveru pomyslate preto, ze sa vam vam nedari s manzelom komunikovat a dosiahnut, aby myslel aj na vas a zaroven si myslim, ze velka cast uvolnenia je v zene samej, tak ako ste to napisali. Cast aktivity aj v sexualite moze preberat zena a urcovat, ktorym smerom sa milovanie bude uberat. Neviem, ci vas manzel vie, co citite, na co myslite, o com uvazujete a ci vobec viete o sexualite otvorene rozpravat, pretoze sa mi zda zo skusenosti, ze je to dost velke tabu este stale. Je vela moznosti ako o sexe rozpravat a ako si uzivat rozne fantazie a tuzby a neviem, ako o tom s manzelom komunikujete vy verbalne i neverbalne. Je na vas, ci sa rozhodnete pre neveru, alebo manzela poziadate o parovu terapiu, alebo si vyberiete individualnu terapiu-poradenstvo. Ked som citala vase riadky bolo mi smutno, nepoznam vas, len si myslim, ze je to naozaj ochudobnenie, ak niekto tuzi po orgazme a roky sa nevie k nemu dopracovat. Predstavu a fantaziu, co citite k starsiemu panovi mozete realizovat aj s manzelom, ak sa vam podari prerusit vase zvyky a stereotypy v sexualite a komunikacii. dalsie detaily, co ma napadaju by som ponechala na osobne stretnutie, ak sa rozhodnete. Drzim vam palce a skuste byt otvorena, rozpravajte tak ako citite, Vsetky schopnosti a moznosti na zmenu su vo vas samej, len tomu doverujte, co sa vo vas deje. Predpokladam, ze aj napisat na tuto stranku je zaciatok zmeny vo vasom zivote. Ak viacere zeny alebo aj pary vytvoria skupinku, je mozne zacat zmenu aj ucenim sa otvorene rozpravat o vsetkom co sa vo vas deje, o spoznavani a citeni svojho tela a realizovani hlbokych tuzob a snov. Seminare mozem robit na celom Slovensku, len je potrebne dat dokopy viac ludi, ak je to mimo BA., nakolko cestovenie a cas su nakladne. Mozno sa vam podari prekonat zabrany a nieco si z mojej ponuky vybrat. Mozete zacat aj mailovym poradenstvom, ale to je skutocne len na uvod, pretoze cez mail sa neda robit terapia, praca s telom, snami, len poradenstvo. Rita Svihranova, psychoterapeut, psycholog, www.psychoterapeut.zzz.sk

Aja by som chcela zažit orgazmus welmy tužim po tom len newiem ako je to možne že ho nemam, ine maju aja nie je to take blbe

Mozem otehotniet aj ked nedosiahnem orgazus?

Obrate sa na skveleho Ludoveho liecitela z Bardejova, lieci aj take zdravotne problemi (orgazmus) Ties som mala take to problemi, chvala bohu uz som v poriadku, pan Liecitel lieci aj bolesti klbou, migrenu, krcnu a hrudnu chrbticu, zazivacie ustrojenstvo. Pan liecitel lieci na Slovensku ale aj zahranici. Osobne Vas pride pozriet a Vam poradi a pomoze sa zbavyt Vasich zdravotnych tazkosti. Jeho meno Peter, Kontakt:0949232371 E-mail:liecitel67@gmail.com