Som tehotná a chystám sa na interupciu

Dobrý deň, zistila som, že som tehotná a chystám sa podstúpiť interupciu. Aj po tom, ako som sa dozvedela, že som tehotná som mala pohlavný styk. Chcela by som sa opýtať, či existuje nejaké riziko, že by som otehotnela ešte raz pred interupciou alebo mi nič nehrozí, ak budem mať pohlavný styk aj naďalej až do doby čo podstúpim interupciu? Ďakujem za skorú odpoveď.

V celku, pohlavný styk môžeš mať koľko chceš, interupcia ti strhne celú sliznicu maternice, teda ak by si tam mala aj desať plodov, tak to neuchráni ani jeden, takže ak si sa rozhodla ako si sa rozhodla, treba sa vždy pozrieť na riziká, ktoré vlastne podstupuješ, je dobré, ak človek číta literatúru, noviny a odborné články, tak si rozširuje vedomosti, tak sa naučí byť človekom, ty ale teraz píšeš ako človek, ktorý žije ako malý živočích. Preto máš tie odpovede, ktoré ti tam napísali dievčence predo mnou. Určite toto je vzor rodiny, sociálna náuka, ale pokús sa pokiaľ ešte nepôjdeš na interupciu zistiť nielen to, či slobodne môžeš robiť ved vieš čo, ale aj aké riziká do budúcnosti, čo teraz ti hrozia, vieš pekne písať, tak to cez google zvládneš, tam sa dá veľa vedomostí nielen nájsť, ale aj naučiť.

No takze k tomu clanku neviem ani co mam povedat, ja som uz 3 roky vydata a stale nemozem otehotniet, som s toho nestastna a ty, co sa mozes tesit s toho, ze budes mat vlasne dieta, ty ho chces zabit. Na co tu pises take veci, to sa s tym este musis chvalit? Je to smutne a ked ste mali sex, ste na to nemysleli, ked sa nevies chranit, tak nesexuj. Vies co by dali za to ine zeny, keby mohli povedat, ze su tehotne - joj keby si bola pri mne tak, ta asi aj vyfackam. Taketo clanky ma vedia riadne rozculit.

Marta sa pýtala, či môže sexovať pred interupciou, tak čo do nej rýpete - odpoveď znie môže - prečo by sa mala obmedzovať, človek žije iba raz a stratiť mesiac života ľutovaním jej nepomôže, keď dieťa nechce, tak nech si ho dá vziať. To, že Vám sa nedá otehotnieť je smutné, ale za to ona nemôže. Ja tiež chcem pekné drahé auto a nemôžem ho zatiaľ mať, no keď ho niekto má a chce ho naschvál búrať, prečo mu v tom brániť - je to jeho život.

Nechcem byt moralistkou alebo dokonca pokrytcom, ale neda mi to nevyjadrit sa - ak sa ti uz stalo, ze si tehotna, tak oukej potrat je jedna z moznosti a neodsudzujem ta preto, lebo nikdy nikto nevie, co sa moze stat, ale pride mi dost na zamyslenie pytat sa na dalsie otehotnenie, bola si predsa u gynekologa nie? Nebolo vhodnejsie opytat sa tam a navrhnut aj vhodnu formu anitkoncepcie, aby si nemusela 2x riesit takyto problem? A mat chut na sex pri rieseni potratu, tak to si fakt neviem prestavit. :frowning:

Aj ja som mlada a moze sa mi stat (pre nas v tomto veku) “nehoda”, ale ked uz sa to stane, treba si brat poucenie. Uz aj z vlastnych chyb.

Čo to tu vôbec nechápete? Je to tu anonymné, preto sa pýta, je to celkom normálne, keď sa tu dá pýtať na HPV vírus, tak prečo nie na toto? Dievčence, nie každý mal otvorený vzťah s matkou, kde sa dozvedel do života základy a potom sa naučil vďaka nim hľadať potrebné veci k životu, tu Tánička píše, že neodsudzuje, ale keď si to prečítame, tak je to plné urážok. Skúste sa zamyslieť a byť milé dievčence tolerantné. Keby som ja nemohla mať dieťa, tak ju oslovím, a poviem jej, či by to pre mňa neurobila, že si to adoptujem, určite by som na ňu nepľula, možno keby ste ju stretli osobne, tak by ste si to rozmysleli, možno nie. Teda nepľujte na človeka, tolerancia, je základom toho, aby sme mohli spolu nažívať. Ešteže, to dnes robia lekári a nie felčiari, vždy to tu bolo, ale teraz je to bezpečnejšie.

Nemôžme súdiť, nevieme v akej konkrétnej situácii sa práve nachádza, tak načo toľko hany na ňu, však je to jej slobodné rozhodnutie, či nie? Máme málo svojich nevyriešených problémov?

Nikto neviete, koľko má rokov, je zúfalá a neviete ani to, prečo aj naďalej sexuje. Možno to sama ani nechce. Tak ju nesúďte, ale podporte. Nie je to ani pre ňu jednoduché rozhodnutie. Marta, nemusíš sa báť ďalšieho otehotnenia - počas aktuálneho tehotenstva, ale ak máš násť - poraď sa o možnej ochrane - antikoncepcii, určite navštív aj psychológa.

Prepáčte, kolko máte vôbec rokov? Takúto naozaj neuveriteľne! Divnú otázku som ešte teda nepočula. Otehotnieť na 2x, hmmm, nesmejem sa radšej, sme rôzni - samozerejme je to blbosť a tiež aj naďalej spávať sa dá do interupcie. Ja mám 2 r. syna, tak nebudem vypisovať o zlom rozhodnutí, váš život váš problém. Len jedno, užívajte si, kým sa dá, niektoré ženy sú po interupcii zmätené, psychicky fyzicky hotové, nešťastné, že to urobili a niektoré majú problémy so založením rodiny neskôr. Vaša vec, vaše rozhodnutie, váš život! Týmto sa riaďte, keď budete podpisovať súhlas k interupcii.

Mozes mat sex do interupcie neobmedzene. Potom si daj predpisat radsej antikoncepciu, aby si nemusela podstupit zakrok opakovane. A k nazorom a vedomostiam podaktorym: Je to velmi ale velmi ojedinele, ale stalo sa, ze zena v priebehu dna otehotnela dva krat, cize mala pohlavny styk dva krat a narodili sa jej dvojcata. Po case sa s manzelom rozviedla a vykricala mu, ze deti nie su jeho. Samozrejme si dal urobit testy otcovstva a tie preukazali, ze jedno z dvojciat je muzovo a druhe od milenca. Je to neuveritelne, ale stava sa. Myslim si, ze ak zena otehotnie, je to dar. Mne sa tiez nedari otehotniet a keby sa zadarilo, som asi najstastnejsi clovek na svete, ale neodsudzujem Martu. Fakt je ten, ze kazdy mame svoj zivot a ako si ho zariadime. Ved kazdy urobi chybu a nie vzdy to “docvakne” hned.

ak vam mozem poradit necitte tam bude vas to trapit po cely zivot ja viem co hovorim slasom na potrat vseci ma presviecali aby som nesla ale neposluchla som no a teraz to lutujem keby sa dal vratit cas tak si to dieta necham alebo ho dam do deckeho domova…

ahojte vsetci …ak niekto nechce to male a nevinne babo tak ho dajte mne ja si ho z radostou zoberiem

a akože v deckom domove by mu malo byť lepšie??? Ja som v decáku pracovala, viem aké to tam naozaj. Uvedom si, že ľudia si adoptujú detičky do max. 1 roka - staršie už ťažko nájdu domov. Vyrastú z nich asociáli a vyvrheli, bohužiaľ - nič nenahradí rodinu a deti z decákov nemajú a ani nebudú mať ľahký život! Môj názor je, že interupcia je vec každej ženy a nikto sa nemá právo starať do jej rozhodnutia. Radšej sa prikloním k interupcii ako k napĺňaniu deckých domov…

prosim chchela som sa spytat ked cem podstupit interupciu…a este som nebola u gynekologa mozem ist k hocijakemu alebo najprv k obvodnej lekarke?.ako to funguje prosim…odpiste

sú prípady, kedy sa popisuje otehotnenie na dva krát, teda jedno mimo sa narodilo povedzme v auguste a druhé až v septembri, mesačný rozdiel sa uvádza vo viacerých prípadoch, sú ojedinelé a predsa sú, teda nie je čudná otázka

Marta mozes mat pohlavny styk… To je odpoved na tvoju otazku. A co sa tyka UPT, odporucam premysliet a hovorit a hovorit a ziadat mozno pomoc…Ja som to neurobila. Mam dve malicke deti 1 a 3 roky a par rokov po 30tke. Ostala som opat tehotna v case, kedy mame velke problemy, dlhy v milionoch a dokonca sme spominali slovo rozvod. Samozrejme kvoli detom sa budem snazit manzelstvo udrzat a pracovat na nom. Mesiac a pol, ktory presiel bol velmi tazky a stale som rozmyslala ci ano, alebo nie. Tesne pred zakrokom som chcela ujst. Je to bolave, ale musim mysliet na moje dve uz narodene deti a na moje zdravie a na to, aby sa o ne mal kto starat. Este su strasne malicke.Takze nesudte vsetky zeny rovanko, neviete, co ich k nemu doviedlo a verte, ze to je pre kazdu velmi velmi tazke a urcite si to bude v kutike duse cely zivot vycitat

Stačí ísť ku gynekológovi.

Odporúčam pozrieť si interupciu na videu. V živote som videla už všeličo, boli sme na pitve, sami sme pitvali morča aj kuracie embryo. Ale toto bolo aj na mňa príliš silné kafe, bolo mi na vracanie.

Ahoj Anička, ja som ti len chcela napísať, že som v podobnej situácii. Tiež mám dve maličké deti, a keby som mala stáť pred týmto rozhodnutím, tak sa pravdepodobne rozhodnem rovnako, hoci by som si riadne poplakala a neodpustila by som si to celý život. Chcem len povedať, že podľa mňa je to otázka veľmi subjektívna a tiež si myslím, že u každej ženy je toto rozhodnutie podmienené mnohými faktormi a myslím si, že každá by pripustila možnosť interupcie hoci pod inými podmienkami. Jednoducho si myslím, že ak by hociktorá žena bola v problémoch po uši a nevidela by východisko a do toho by zistila, že je tehotná, volila by UPT. Každý človek zvláda problémy inak, posudzuje inak a má inú mieru výdrže, ale tak isto má každý niekde hranicu znesiteľnosti, ktorú ak prekročí, robí aj neetické rozhodnutia.

Andrea vdaka…Je to tazke…Strasne…