Sonografia prsnikov

Dobry den, gynekologicka ma poslala na sonografiu prsnikov,objednali ma na oktober(!),neviete,kde by sa to dalo vybavit skor,pripadne aj za poplatok?toto je normalna cakacia doba?.. Vdaka

Luna, je to dosť neskorý termín, ale skutočne to na Slovensku nie je nič výnimočné - my máme v Trstenej čakacie doby cca 3 mesiace, to platí pre pacientky, ktoré idú na preventívne vyšetrenie, všetky ostatné, tj. ktoré majú podozrenie na rakovinu, alebo iné problémy, robíme v čo najkratšom časovom termíne, konkrétne pri podozrení na rakovinu pozývame pacientky hneď. Takto dlhé čakacie doby sú zavinené najmä nedostatkom USG ambulancií, pričom takých, ktoré sa o svoj čas a o prístroj nemusia deliť s kardiológmi, príp. gynekolómi a inými nerádiologickými odbornosťami, je ešte menej, čo samozrejme spôsobuje, že nemôžeme pracovať podľa vlastných predstáv. Určite sú aj súkromné USG ambulancie, kde Vám za poplatok spravia patričné vyšetrenie bez čakacej doby (prípadne s menším oneskorením), záleží na tom, kde sa nachádzate, a kde máte možnosť na vyšetrenie zájsť. Chápem, že to čakanie je psychicky veľmi vyčerpávajúce a ubíjajúce, pozriem sa na Googli, či tam nenájdem nejakú takúto “slobodnú” USG ambulanciu.

ahoj, u nas keď si zena zaplati 200 sk, ma sono uz o tyzden. Inak sa caka niekolko mesiacov. Ja som si zaplatila, co mi ine ostavalo, keď som nechcela tak dlho cakat…

Ahoj, ja som bola pred tyzdnom na gyn. vysetreni v jednom nestatnom zdravotnickom zariadeni v BA… a tiez mi gynekologicka povedala, nech sa objednam aj na sono (v ramci prevencie)… a objednali ma o 2 tyzdne (co myslim ze je celkom v pohode…). Neviem kde na Slovensku sa nachadzas ty… ale v BA sa to urcite da za poplatok vybavit skor…

neviem, ci to tu mozem uviest (aby to nevyznelo ako reklama), ale slo o zdravotnicke zariadenie euromedix (www.euromedix.sk), mrkni sa na to… Ak si z okolia BA, tak si tam urcite zavolaj…
Drzim palce, pa.

Mne robil sono prsníkov moj gynekolog vo svojej ambulancii. Bola som objednaná 1,5 mesiaca dopredu.

Ja som sa 8. 4. 2009 bola objednať a mám termín až na február 2010, tak to je sila.

ja som tiez bola u lekarky s tym, ze som si nahmatala nejaku hrcku v lavom prsniku, ked som jej to povedala, tak ma vysetrila a povedala mi, ze je to iba zvacsena mliecna zlaza a o nic nejde, pritom tu hrcku tam mam uz 3 mesiace. Ked som na nu nastojila nech mi da papier na USG, tak mi tam napisala, ze nalez ziadny iba prevencia a tak ma objednali na januar 2010. Neviem ci je toto cele vhodne riesenie, ked skoro za rok sa v organizme moze stat hocico, a nie som si az tak 100% ista, ze aj ked skusena gynekologicka dokaze pohmatom zhodnotit, ze nejde napriklad o nejaky nador. Podla coho vlastne zistila, ze to nieje akutny pripad???

Limity vyšetrení určuje Tvoja poistovna,pokiaľ máš pochybnosti,obrát sa na nu,najlepšie písomne,nech Ti odpovedia kde maju sono s voľným terminom skor.Lekár robí v takom rozsahu ako si poistovna objedná.

Chcela by som sa spýtať na poplatky pri sone prsnikov, bola som nedavno prvy krat a platila som 6,64 eur - je to normálne, kedže je na to nárok každé dva roky?myslela som že ako preventívka aj to je zadarmo. nemám súkromnú gynekologičku a sono mi robili v blízkom meste, na základe papiera na objednanie od mojej doktorky. dakujem

Ja som bola sa pýtať termín na mamografiu v januári,dali mi 23.január 2010.Takže ani toto nie je lepšie ako sono.

ahojte baby, je to uplne normalne, aspon co chodim do Fakultnej nemocnice, ze to tak dlho trva. Chodim na tieto sonogragie od roku 2006 a vzdy po kontrole sa rovno objednam na dalsi rok. Samozrejme ked som mala v tom case r. 2006 hrcku, poslali ma okamzite na sono. Je potrebne doniest vymenny listok od gynekologa a mam to vzdy zadarmo.

ahoj prosim ta,nevies i sa ma sono prsnikov robit ked mas krami alebo az po nich.som objednana na september a objednala ma vtedy ked budem mat treti den krami.tak teraz neviem…
napiste prosim na mail: obludka@centrum.sk

velmi pekne dakujem

Odpovie Ti Tvoja zdravotná poistovna,ona nakupuje zdrav.starostlivosť za peniaze,ktoré jej odvádzaš.

to si na tom dobre. My mame v rodine rakovinu, gynekologicka ma poslala s hrckou na sono a tam mi povedali, ze maju plno, ze mam sa prist objednat za pol roka, a kedze mam iba 20 rokov, tak sa tvarila, ze ma neobjedna ani vtedy!

veru ja som bola na vyšetreni v septembri u gynekologiľky a hned som sa ojednavala ma mamografiu a objednali ma až na 12.1.2010.Ja chodím do DK.Je to veru dlhá doba.

ja chodim k lekarom do nemocnice ministerstva vnutra, nemozem si stazovat. od lekara som dostala sprievodny listok a telefonicky som sa objednala na nasledujuci mesiac… len mam iny problem, na sono prsnikov sa chodi 3-10 den cyklu, co zial neviem odhadnut, kedze mam problemy aj so stitnou zlazou a cyklus mi kolise…uz tri terminy som bola nutena zrusit, pretoze som bola mimo tohto casoveho rozpatia…
mam taky pocit, ze sono a mamografia je nieco ine… ja idem na sono v ramci rocnej prehliadky…
ak by som mala nejaky problem ako tu niektore popisujete, tak by som si zvolila termin sona prsnikov, ktory je plateny…vacsina lekarova to tak ma… citim s vami, u nas v rodine je casta diagnoza rakocina prsnika, takze si viem predstavit ako ste vystresovane a dlhe terminy vam k pokojnosti nepridaju… co takto ist do sukromneho zdravotneho centra, ci vam spravia sono? ja by som fakt radsej zaplatila ako cakala

Ahojte, moja skusenost je, ako my nasla moja gynekologicka hrcku, tak ma poslala na sono s vymennym listkom. Zial tym, ze sa da robit toto vysetrenie len do 10 dni od zacatia krvacania, tak som sa nemola dat hned objednat, pretoze mam nepravidelny cyklus, co nebol problem. Dali mi cislo na sone, kde mam hned zavolat, ked dostanem menstruaciu. Dostala som ju za 3 dni a hned som tam zavolala a dali mi termin hned na druhy tyzden, aby sa to stihlo do tych 10 dni. Mam ho o 5 dni, taze dufam, ze to podozrnie bude len nejaka neskodna cysta.

Ahoj. Bola som na mamografii, mam nejake cysty, gynekologicka ma poslala na sono, ze o co sa jedna, myslela som, ze mamografia je presnejsia ako sono. Neviete nic o tom?

Ema, kazde zobrazuje nieco ine, pre kontrolu to robia oboje, na striedacku. Mne uz par rokov a sleduju zmeny. Bud rada, ze su dosledni. R.

Ahojte, mna poslal lekar na sono prsnikov este v auguste, ale neviem kde sa mam objednat. Viete mi poradit dobre zariadenie? Dakujem