Stacionár alebo domov dôchodcov?

Mam nehnuteľnosť, v ktorej by som chcel zriadiť stacionár alebo domov dôchodcov. Rád by som vedel názor od tých čo majú nejakú skúsenosť prípadne by som chcel zistiť záujem o takúto službu ktorej je údajne nedostatok. Ďakujem za príspevky.

Dobrý deň, záleží na tom, či potrebujete na tom inkasovať, alebo to robíte pre ľudí, mám štátnicu z tanatológie a o stacionári som robila na škole prezentáciu, môj názor je, že stacionár má viac výhod a je oveľa efektívnejší.

Mozete to viac specifikovat? V com vyhodnejsi? V com efektivnejsi? Chcela by ste pracovat v takomto zariadení?

Je to vec názoru a hlavne potreby v danom regióne. Možno by bolo vhodné zistiť napríklad na príslušnom VÚC, o aké služby je záujem. Podľa toho sa zariadiť a inkasovať na tom? Dosť nevhodný výraz. Čo je sociálne, nie je zárobkové, návratnosť danej investície je dlhodobá, ak vôbec nejaká. Želám veľa úspechov.

Velmi by som chcela pracovat v takomto zariadeni, v dennom stacionari alebo v domove dochodcov. Mam ukoncene magisterske vzdelanie adekvatne pre pracou so seniormi, alebo MP jedincami. No aj ked som sa velmi snazila, volne pracovne miesto sa nenaslo, aj ked moja kvalifikacia bola vyssia, ako sucastnych zamestnancov. Oplati sa vobec vysokoskolsky vzdelavat? Ak nemate dostatocne znamosti - pracovnu prilezitost nedostanete! Velmi ma to hneva, lebo v takychto zariadeniach by mali pracovat empaticki a erudovani ludia!

Ozvite sa mi. Aj ja mám nehnutelnosť na zariadenie stacionára. Rada by šla s Vami do spolupráce. Napíšte.

Dobry den, chcem sa spytat, ci mate skusenosti so zariadovanim alebo prevadzkou stacionara, rada by som taky zriadila, tak hladam na tuto temu rozne info. Dakujem.

Úplne súhlasím s príspevkom Inky z 15. 06. 2008, pokiaľ viem takéto aktivity sú vždy vítané, ale podrobne o podmienkach Vás môže informovať zriaďovateľ takýchto pracovísk - podľa bydliska a tým je vyšší územný celok / samosprávny kraj /. Nestačí mať nehnuteľnosť, odhodlanie a vzdelanie, je plno iných podmienok, ktoré musíte spľňať.

Rada by som vedela, kde sa dozviem, aké všetky konkrétne podmienky treba spľňať, ked by som chcela stacionár zriadiť ja (nie VÚC, ani obec). Mal by byť súkromný stacionár.

Nie som odborník, ale myslím, si, že keď je zriaďovateľ takýchto inštitúcií VÚC, tak tam by Vám to mali povedať a potom by ste mali riešiť problémy okolo súkromného hospodárenia, lebo už tam musíte uviesť presne názov plánovanej inštitície. Alebo Vás aspoň nasmerujú. Nevzdávajte sa.

Ďakujem, váham nad tým už dlho, ale teraz sa už nevzdám. Vidím, že takéto zariadenia sú potrebné.

Chcem si zriadit sukromne zariadenie pre seniorov - penzion alebo vacssi rodinny dom. Neviete mi niekto poradit co vsetko k tomu potrebujem a kde je po takychto zariadeniach najvacssi dopyt? Dkujem za odpoved.

Ja mám nehnutelnosť s 25 izbami a tomu, kto má záujem zriadiť penzion pre dôchodcov, alebo stacionár ju dám aj na splátky na dlhšie obdobie. Nehnutelnosť je zariadená. Treba asi len menšie úpravy. Je to v okolí Rajeckých Teplíc. Je známe, že pre Žilinský kraj chýba okolo 1800 miest pre dôchodcov. Ak má niekto záujem, tak a vieme určite dohodnúť. V prípade záujmu prosíme o kontakt e-mailom. paradise@stonline.sk

Prosím, poraďte mi ako zriadiť zariadenie pre seniorov. Som zdravotná sestra a pracujem na geriatrii a potýkam sa s problémami typu čo so starkými. Študujem sociálnu prácu a chcem pomôcť seniorom. Zatiaľ mám len dobrý úmysel a čo ďalej?

Dobrý deň, reagujem na váš inzerát. Rozmýšlam nad podobným nápadom. Ozvite sa, prosím, možno niečo vymyslíme.

Mám nehnutelnosť s 12 izbami, kuchyňou a spoločenskou miestnoťou kto by mal záujem zriadiť penzión pre dôchodcov, alebo stacionár viem prispôsobiť aj splátky na dlhšie obdobie. Nehnutelnosť je zariadená. Boli by potrebné len menšie úpravy. Je to v okolí Banskej Bystrici. Je známe, že v Bystrickom kraji chýba okolo cca2000 miest pre dôchodcov. Ak by mal niekto záujem viem sa dohodnúť. V prípade záujmu prosím o kontakt e-mailom. reznicektibor@gmail.com

Podarilo sa vam to?

Dobry den, mate este vasu nehnutelnost? Izby su aj s kompletnou kupelnou? A aky je velky pozemok + je to mimo mesta?
A aka je cena?
Dakujem

Dobry den Lenka uz ste zacali? ja mam tiez zaujem nieco taketo robit odkial ste ja mam s tymto skusenosti a dost velke… ak chcete kludne mi napiste

Iveta

Dobry den ja mam tiez zaujem otvorit zariadenie pre seniorov v obci cana alebo domov na pol ceste alebo utulok mam v tejto oblasti bohate skusenosti tak dufam, ze to vyjde