Stomatológia

Potrebujem, najlepšie v Bratislave nájsť spoľahlivého stomatológa, ktorý používa tzv. bezbolestnú techniku ošetrovania zubov, čiže laser a ozon… Viete mi niekto prosím poradiť? Ďakuje!

Ozón používa MUDr. Schill, videl som to raz v televízii, ale asi nebude najlacnejší. Jeden známy je u neho v starostlivosti, len vstupná prehliadka ho stála cez tisíc korún.

Na ten ozón som nepočul veľa dobrého od iných zubárov. Neviem prečo, pýtal som sa na ozón a na čo to je dobré a každý mi povedal, že to je zbytočné drahé vyšetrenie pre dobrý pocit.

MUDr.Sestak -Profident.pouziva taktiez laser.
ambulacia na kramaroch. www.sestak.sk

Dobrý deň. Chcel by som sa tu niekoho spýtať: Mám pod zubom hnisaví váčok. Doktorka mi vyvrtala plombu a nechala mi to otvorene vraj kým sa to nevylieči… na kontrole som jednej bol na dalšiu mam isť cca o 20 dni. Problem je že keď napučím líce, akoby mi zapraska v čelusti az takmer pri uchu… akoby tam bol ten hnis abo čo… Neviete či je to normálne poprípade či s toho nemôžem dostať nejaký zápal ucha či pod? To by som dosť nerád… mám to prvý krát v živote takže netuším o čo jde. odpovede prosim na email ak budete taký dobrý. Budem vďačný

Dobry den Norbert,
ja by som momente hladala ineho stomatologa! Hnisavy vacok pod zubom znamena infekciu,zapal, teda bakterie sa dostali pod plombu a tak kolovali az do korenov zuba. Traba vykonat maly RTG snimocek a ak je zapal v akutnom stadiu teda aj s opuchom, niekedy je potreba vziat aj antibiotika, ale ak opuch nie je, je urgentne vykonat kanalikovu liecbu, teda vycistit vsetky kanaliky a uzavriet. Da sa vykonat na 1 alebo 2 sedenia po dobu 1-2 tyzdnov. Zbytocne predlzovanie liecby sa mozu dostat do zuba znova bakterie. Po kanalikovej liecbe a korenovej vyplni sa zub uzavre zvycajne s docasnou plombou na odsledovanie a v priebehu dalsich 10 dni sa zaplombuje permanentne a mala by sa nasadit korunka na ochranu zubu pred zlomenim. Co sa tyka rozsirenia zapalu, moze ak zub ostane nelieceny. Este dodatok, ak sa jedna o zapaleny zub mudrosti (posledna stolicka), radim vytrhnut.
Vela stastia.

S ozonom sa liecia hlavne citlive krcky na zuboch, vytvori taku akoze ochrannu vrstvu, teda zmineralizuje odhaleny dentin (povrch zuba pri dasnach) a tym ho znecitlivie. Procedura trva niekolko sekund, mala by sa opakovat asi po mesiaci ale nie je zaruka odstranenia citlivosti. Je to draha procedura a reklamny tah ale za pokus to stoji. Po procedure vam zubar aj tak odporuci pastu Sensodyne.
Co sa tyka Ozonu na odstranenie kazu, doverujem manualnej vrtacke ako vzduchu. Vhodne mozno pre male deticky na mliecny chrup, kedy sa kaz ozonom “vysterilizuje” a docisti instrumentom a zaplombuje. Takto sa vyhnete traume u deti z vrtania.

Bezbolestne moze dnes urobit zuby kazdy zubar. Staci si vypytat anestezu (injekciu) kedze doktori ich neponukaju. Pred injekciou sa dava lokalny gel na dasno takze ani injekcia nebude boliet, ak samozrejme sa podava jemne a pomalicky.
:slight_smile:

Ahoj, aj ja a aj môj priatel sme mali také problémy. Ja som to nechala čisto na lekárov a liečilo sa to asi tri mesiace. Priateľ si tam namáčal vatu do slivovice a menil si to asi tak trikrát za den. Takže mal stále alkohol v zube a to mu vyliečilo zub o mesiac a ani ho to nebolelo ako mna. Takže vrelo odporučam vložiť do zuba vatu namočenú v slivovici. :slight_smile:

Svätá pravda. Stomatológia je byznis. V niektorých stomatologických pracoviskách dostanete zbytočné nadštandarty len kvôli vyšším ziskom. Laik však netuší, čo je potrebný nadštandard a čo už sú zbytočne vyhodené peniaze.

Dobry den. Potrebujem radu. Asi pred mesiacom som bola u zubara, ktory mi cistil kanaliky jedneho zubu. Zub bol docasne uzavrety. Na dohodnuty termin som nestihla prist a medzicasom mi “vypln” zo zubu vypadla a mam pocit, ze dasno okolo zubu je citlive na dotyk. Dalsi termin mam o 6 dni. Obavam sa, ci to nie je neskoro a zapal sa rozsiri. Mozem zapal nejakym sposobom zmiernit? (antibiotika? cesnak?) Dakujem za radu.

Na také prípady, zápalové procesy sa predsa netermínuje! Lekár má ihneď vykonať potrebné úkony z lekárskeho hľadiska/alebo nech ide k lopate!/. Zrejme čakal tučný bakšiš!

Otvoriť koreňový kanálik na konci ktorého je hnis a nechať tak?! To hádam nie! Veď to aj laik, ktorý je zbehlý v medecíne, odsúdi! Lekár to má ihneď liečiť vyčistením a vložením potrebného dezinfekčného alebo iného prostriedku! Z hnisavého vačku človek môže /ale nemusí/ dostať rôzne iné následné choroby, napr. i zápal srdcového svalu - myocarditídu!

Viete niekto čo je rezorbovaný a nerezorbovaný zub???

augusta, je to vôbec stomatologický termín ?

čauko može to každy zubar dat anesteziu? a ma to každy zubar? odpište prosim

ano, kazdy zubar ma anestezu, staci si vypytat a priplatit…

V rodine nemáme problémy so zubami, len moja 7 ročná dcérka, máva často hnisavé vačky na ďasnách, kvôli už jej vytrhli tri zuby za rok kvôli týmto hnisavým vačkom, objavuje sa jej to aj na iných ďasnách, má panický strach, že pôjde k zubárovi. Môžem jej to doma liečiť napr. vytlačiť a vyplachovať repíkom?

Ako je možné zistiť, či má môj stomatológ uzatvorenú zmluvu s mojou poisťovňou, keď nemá na prístupnom mieste vyvesené zmluvné poisťovne? Pokiaľ nemá uzatvorenú zmluvu s mojou poisťovňou, môžem ho zmeniť aj skôr ako po 6 mesiacoch?

Dobrý deň,syn bol na vyšetrení krvi, zistili zvýšené ASLO,pri hľadaní príčiny jeho stomatologička bez prehliadky chrupu usúdila,že je možný zápal pod korunkou.Korunku má asi 5 rokov.Na daný prístup sme reagovali zmenou lekára, ktorý musel korunky /2/ odstrániť. Keďže je potrebné urobiť korunky znovu mal by to hradiť sám, nakoľko tento úkon už bol robený.Mohli by ste mi k tejto téme podať bližšie informácie? Vďaka.