Terapia razovymi vlnami

Dobry den, ma, prosim Vas, niekto skusenost s liecbou ostrohy na pate pomocou razovych vln? Tato terapia je teraz velmi propagovana, je vsak pomerne draha a poistovne ju nepreplacaju.

Dobrý deň, ja mám teraz veľký problém s ostrohami v pätách. Už som absolvovala radiologické ošetrenie, ošetrenie obstrekmi a bolesti sa stupňujú. Som z toho zúfalá, lebo mi to veľmi znížilo kvalitu života. Dajte vedieť, ako ste dopadli a čo ste zistili.

Dobry den, dnes som bola na prvom osetreni, celkove ich bude 5 v rozpati cca 1 tyzdna, proces hojenia ma prebiehat este rok po poslednom. Mala som z toho dobry dojem a najma pocit po osetreni. Urcite Vam dam vediet, ci to pomaha.

Mala som tiež tento problém, obstreky pomohli len dočasne. Jediná účinná liečba je ultrazvukom. Po 5-8 aplikáciách bolesti úplne zmizli. Skúste to. Žiadajte si toto ošetrenie. Eva

Aký ošetrenie máte na mysli? Rozbíjanie ultrazvukom, alebo nejaké ožarovanie? Čo to,prosím Vás, stálo?

Dobry vecer. Mam 6 rokov, vyrastky na pate, aj na jednej aj na druhej nohe. Bolesti su ukrutne, nakolko mam pracu, kde stojim 12 hodin, bolest sa prenasa uz aj do clenku aj do kolena, niekedy aj do bedroveho klbu. Som clovek, ktory sa rad pohybuje, hlavne tancuje a velmi ma to obmedzuje vo vsetkom. Mam za sebou terapie rontgenove, laserove aj obstreky priamo do paty. Uz mi nic nepomahalo tak som si dala urobit terapiu razovymi vlnami. Bolo to bolestive, bez lokalnej anestezie, ale dalo sa to vydrzat, ved ked to pomoze. V ten den to bolo v pohode, 1 tyzden ok, teraz som po osetreni 4 tyzden, teraz ma to boli velmi. Citim, ako mi tam vnutri nieco pracuje, dokonca som ledva prisla domov z prace. Ako keby sa mi zlomil clenok. Lekar mi povedal, ze to moze trvat aj 3 mesiace to hojenie, ale ja potrebujem chodit do prace, lebo bez prachov sa neda zit ze? Stalo to 6 400 Sk, to je jedna noha a osetrenie trva 15 min. Aj druha noha asi pojde pod skalpel, kvazy pod vlnu.

Na razove vlny som absolvoval iba vstupne vysetrenie za 500,-. Po odpovedi na otazku, ci razove vlny fyzicky rozbiju vyrastky, som podakoval. Riesia iba zapal, nerozbiju fyzicky vyrastky.

Ja mam ten isty problem, mam ostrohu na pate, bola som na zakroku ako vy razovymi vlnami, tiez ma to tolko, stalo bola som 4.6. a stale ma to boli rovnako, ziadna ulava, ja som myslela, ze postupne sa to bude utlmovat, tak neviem, je mi vas luto, ak to mate na oboch nohach, to musi byt neprijmne, pockam do augusta a pojdem to reklamovat, myslite, ze sa neda reklamovat, ak to nepomoze? Jana

Som profesionalny sportovec a mam tiez problemy s vyrastkamy na pate. Prvy krat ma to zacalo boliet pred vyse mesiacom na zapase. Doktor mi to opichal a potom ma poslal na ozarovanie. Preslo to na tyzden a potom mi tam na treningu zas neco ako keby preskocilo a zacalo to boliet. Hladal som co je na to najlepsie a dozvedel som sa o razovych vlnach, najlepsie na tom bolo, ze moj doktor o tom ani poriadne nevedel, ale musim este par tyzdnov pockat, lebo to ozarovanie a injekcie tymi vlnam velmi nepomahaju. O 3 tyzdne idem prvy krat, tak som zvedavy, ci to pomoze. Mal by som ist takych 5,6 krat do BB, tam je to za 400 Sk jedno sedenie.

Chcela by som vediet, ake su skusenosti s terapiou pri tenisovom lakti, dost dlho ma to uz boli a neviem, ci je ta terapia taka ucinna, aby to prestalo.

Je to veľmi účinné a dlhotrvajúce.Treba to urýchlene skúsiť a netrápiť sa.

Ošetrenie ultrazvukom som neplatila. Všetko šlo na poisťovňu. Žiadne obklady ani injekcie nepomôžu dlhodobo. To je len dočasné utíšenie bolestí. Treba odstrániť príčinu, t.j. výrastky a nie dopovať sa injekciami. Treba ísť či najskôr na ultrazvuk. Mám už tri roky pokoj. A dúfam, že to bude aj dlhšie. Eva

Je ta liecba aj v Presove? Mam ostrohu na pate a krivam uz treti mesiac. Chodim aj na procedury, ale nevidim vysledok. Bezprostredne po magnete a ultrazvuku sa mi na chvilu ulavi, ale potom je vsetko spat.

Potvrdím, ošetrenie ultrazvukom mi pomohlo, ale len na ľavú pätu a pravá ani po 15-tich ultrazvukoch neprestala bolieť. Teraz tu čítam aj o neúspechu liečby vlnami, tak čo si o tom myslieť. Bolesť je to hrozná, sadnem a plačem ako malá. Na obidve päty mám aj ožiare urobené. Rozmýšľam, či toto ochorenie nespadá do skupiny systémových ochorení organizmu, pretože mám už operované obidve zápästia pre karpálny kanál a liečenú sarkoidózu pľúc. Tuhnem zaživa? Len keby to tak nebolelo. Anka.

Co je pricinou, ze razove vlny nepomohli na ostrohu na pate, resp kolko krat a o aky dlhy cas sa to moze zopakovat?

Poprosím o radu, kde by mi urobili liečebný úkon ultrazvukom. Mám tie isté problémy, lekári mi predpisujú rehabilitačné procedúry, chodil som na obstreky, a vždy sa bolesti po krátkom čase vrátia a sú intenzívnejšie, už nevládzem ďalej.

Dobrý deň, mám tiež problémy s ostrohami na pätách, na pravej nohe mám dvojitú ostrohu, na ľavej len jednu. Používala som dlhodobo prípravok s obch. názvom Clabin N, je to na “kurie oká” a potiera sa 2x denne koža na päte, kde tá ostroha najvac šarapatí. Vyhmatala mi tento bod šikovná masérka, ku ktorej chodím do Topoľnice. Prípravok sa dá kúpiť len v Nemecku alebo Rakúsku aj to nie vo všetkých lekárňach. Mám pocit, že bolesť na ľavej nohe poľavila, ale pravá bolí ukrutne aj naďalej. Zaujímavé je, že sú dni, kedy ma tie päty bolia viac a dni kedy zasa menej. A to mám sedavú prácu, neviem čo by som robila, keby som musela 8 hodín stáť. Na budúci týždeň idem 3 krát ortopédovi, tak som zvedavá, akú liečbu mi ponúkne. Doposiaľ mi to len obstrekoval, ale to je len dočasná úľava. Bolesť sa opäť vráti. Tak po liečbe Vám dám vedieť. Viem, že veľa ľudí trpí na toto ochorenie, napr. mala ho aj moja mamička, ale stačili 3 ožiare v trnavskej nemocnici a mala pokoj. Teraz však aj rádioterapia nie je len tak rýchlo dostupná, v Nitre v nemocnici momentálne nerobia, takže už je dostupná len Bratislava.

Je pravda, že ultrazvuk pomáha ale nie vždy. Ja som mala ostroh na jednej päte pred 6-timi rokmi, kedy po 6 ultrazvukoch úľava. A po šiestich rokoch sa to zopakovalo a dnes som už absolvovala všetko a nepomáha nič. Ultrazvuk - 12x, laser 10x, obstreky 6x, Rádioterapia v Prešove na dvakrát po 3dni takže 6 x a ostroh stále boli a nepomáha nič. Takže sa zmieriť s bolesťou asi …

Ja mozem razove vlny len odporucit, po cca. 7 tyzdnoch mi zacala ustupovat bolest, mal som ostrohy na patach. Po dalsich 4 tyzdnoch bolest uplne zmizla.

Tiež mám problém s pätami, absolvovala som ultrazvuk, lampu, laser a nič nezabralo. Teraz som 6 týždňov po rádioterapii, bolesť síce už nie je taká silná, ale stále trvá. Po RTG terapii ma objednali o mesiac, ortoped však hovorí, že treba počkať aspon 2-3 mesiace. Mám čakať? alebo mám absolvovať rádioterapiu znova? Môže to byť škodlivé pre organizmus? Do druhej päty som dostala obstrek asi pred 3 týždnami, a zdá sa, že to zabralo. Tá ma ešte nebolela tak dlho.