Terapia razovymi vlnami

Na ostrohy mi pomohla kapustová voda. Kúpila som si na trhu 4 litre. Zohriala som to na prijemnú teplotu a máčala nohy v lavore. Zakaždým to bolo nie menej ako hodinu. Po piatich kúrach prišla výrazná úľava od bolesti. Pravá päta ma už nebolí a ľavá čo bola výrazne opuchnutá, opuch výrazne odišiel a budem v kúre pokračovať do úplneho odpuchnutia a vyliečenia. Vrele odporúčam každému.

Mne nepomohol ultrazvuk - 8x, rázové vlny som absolvoval 1x tyždenne - 15x, bolí to menej aspoň sa dá chodiť, ale stálo to dosť peňazí aj času.

Mne pomohla razova vlna u Dr. Jesenskeho v Mediren spinalnom centre v Poprade, predtym som absolvoval ultrazvuky, laser, vodoliecba, chceli ma poslat na ozarovanie. Ale aj to sa odtial vratil kamarat a nepomohlo mu to. Teraz mozem zase sportovat a hlavne normalne chodit. Uz to tolko nerieste, je to nova metoda ja som na to stavil. Ved preco si nechat do seba nejake ziarenie ziarit alebo rezat.

Dobrý deň, aj ja by som sa chcela niečo opýtať. Ja mám tiež aj na jednej aj na druhej päte z vonku taký výrastok, čiže je to ostroha pravdepodobne, ale mna to ani zatiaľ nebolieva - nepostrehla som nejaké extra bolesti (snáď to nepríde v neskoršom veku, kedže teraz mám ešte len 23…) ale taká otázka, že či ste náhodou niekde nepočuli o tom, že by to vedeli aj úplne odstrániť, lebo tieto metody o ktorých tu píšete ako lasere, rádioterapie, ožiare a rázové vlny, to je počítam len na útlm tej bolesti, ktorá z toho potom vzniká, ale na úplne odstránenie asi neexistuje nič že? Lebo pýtala som sa na to dosť dobrého ortopéda odborníka a povedala, že toto nerobia tieto ostrohy, lebo že by tam aj tak nepekná jazva vznikla a že je jedno potom, či je “guča” alebo “guča” ako tá ostroha ktorú tam máte. No ale tak len, že či tu niekto z Vás o odstraňovaní (nie len o tlmení bolesti) niečo nepočul a ak áno, tak kde to robia atď? Ďakujem, Zuzana.

Mne kazal doktor v Anglicku dat si na patu lad!

Dobry den, prosim napiste mi niekto, ake mate skusenosti s liecbou tlakovymi vlnami a ci Vam to pomohlo, a co to stoji v BA lebo ako som citala, tak ceny su rozdielne. Pekne dakujem, Iveta.

Dobry den a skusala ste ten lad, pomaha to? Diky, dovi, Iveta.

Dobry den, skutocne Vam ta kura zabera? Dakujem, pekny den, Iveta.

Trpím tiež na ostrohy a skúšam to, čo Vy. Som zvedavá, či mi to pomôže. Viera

Ja som absolvovala rázové vlny v Bratislave u. Dr. Čakloša. Sedenie 5x na obidve nohy stojí 500 Eur. Skončila som 2.4.2012 a dodnes ešte nemám zlepšenie, takže neviem povedať, či mi to pomôže. Že vraj po dvoch mesiacoch by to malo zabrať a bolesti ustúpiť. Niekedy neviem, čo si mám na to dať, hlavne, keď idem po schodoch, dáva mi zabrať achilovka.

Ja mam tento problem uz asi 4mesiace, ortoped ma poslal na ozarovanie pety, zatial pravej, ale citim bolest uz aj v lavej, povedal, ze bolest do 3mesiacov ustupi, ale bolestou trpim do dnes, bolia ma uz cele nohy az po klby, obstreky mi pomohli ale asi tak na dva dni, vpraci namaham cele nohy a nevladzem uz ani stat, nieto este chodit. pripadam si, ako by som mala 100rokov, tak sa okyvujem…

Ako sa môžem dopracovať k rázovým vlnám? Treba doporučenie od lekára a ak od akého?

Aké 500eur? ja som bol v KE 7x po 10 eur, , tj, , 70eur,

Dobry vecer. Prosim Vas to myslite tu kapustovu vodu kapustnicu zo suda? Dakujem.

Dobry den, mohli by Ste mi dat kontakt na toho lekara? Potrebovala by som pre mamu, ma problem s ostrohou na pravej nohe.
Dakujem.

Ja sa trápim so zápalom achillovej šľachy už 2 roky. Neúspešne. V Žiline v ŽILPE chce p. doktorka Veselá 200 euro za jedno poskytnutie vlnami.
Kde v Košiciach a ako sa volá lekár, ktorý to vie poskytnúť za 10 euro? Prosím o kontakt.
Ďakujem

Mne na ostohy pomohlo ožarovanie-2 série po 3. Mám pokoj už 8 rokov. Pre zmenu teraz mám problém so zápalom achilovej šľachy. nepomohlo ani ožarovanie a ultrazvuk. Nemôžem už ani chodiť, je to zlé. Viete poradiť? Aký máte názor a hlavne výsledky na rázové vlny a za koľko?
Ďakujem a všetkým prajem veľa zdravia.

Ak nemáš zápal v nohe žiadnu liečbu nepodstupuj. Ak ti to tam neprekáža skús sa s tým naučiť žiť. Ide o to že keď si dáš vyoperovať ostrohu, jednak ti tam ostane jazva ktorá ti na nohe bude tak či tak prekážať a tiež ti nikto nezaručí, že sa ti ostroha neobjaví opäť. Bolesti ako také sú vo väčšine prípadov spôsobené zápalovým procesom ktorý tento výrastok spôsobí. Ak je to zápal, obstreky by mali zabrať. Ak nezaberie obstrek je pravda že neviem na akom princípe fungujú všetky tie rázové vlny a magnetoliečby a elektroliečby ci laserové liečby. Ale viem ako funguje rentgenová neonkologická terapia. Je to často síce podceňovaná liečba a samozrejme by sa mala využívať ako posledná možnosť po všetkých dostupných terapiách, ale pravdou je, že poisťovne to preplácajú a preto je väčšinou prvou alebo po obstrekoch druhou voľbou lekára ktorú odporučí. Netreba zabúdať že je to žiarenie. Je dôležité aby žena nebola tehotná a nekojila. Je dôležité aby bola liečba prekonzultovaná a aby ste s ňou boli dostatočne oboznámení. Preto sa netreba báť pýtať na čokoľvek. Dobre a teraz k meritu veci. Som rádiologický technik. Denno denne sa stretávam s pacientmi ktorí chodia k nám na RTG terapiu aby sa zbavili bolesti kĺbov, aby sa zbavili výrastkov a s rôznymi kožnými ochoreniami. Keď počúvam čo mi rozprávajú je pravda že asi jediná liečba ktorou by som sa dal liečiť je ožiar na nenádorové ochorenie pri zápale. Toľké peniaze vyhodené za inú liečbu a zbytočne. Málokomu pomôže akákoľvek iná terapia. Nehovorím že RTG terapia je 100%-tná ale je úspešnejšia ako ostatné. A posledných pár viet chcem venovať ešte tomu že ak si nieje lekár na 100% alebo aspoň na 98% istý že to je zápal, tak nech sa radšej presvedčí ako vypisovať terapie bez overenia nálezu aj inou metódou. Nespoliehať sa stále na RTG snímku. Je tam ostroha to bude zápal. Vypíšem lístok a prosím ďalší. Krásny deň.

Veď aj v Prešove to stojí 12 eur. Treba si to zadať do googlu a vyhľadať doktora…

Zdravim CHRONIK, rada by som sa na nieco spytala. Po polrocnych bolestiach ramena som sa vybrala na ortopediu a diagnoza zapal makkych tkaniv a sliach. Okrem liekov mi bola odporucena aj protizapalova RTG terapia. Ake negativne ucinky ma a ako sa da proti nim branit? Doplnit nieco v strave?
Zatial som bola len 1x, ucinky samozrejme este nepocitujem, ale dufam, ze to pomoze.