Tetánia

Pekné a poučné. ďakujem.

Urobte celý článok, je to zaujímavá téma, rád si to prečítam.

Pani dokorka dakujem za vašu odpovedˇ.Píšete,že to nieje dôvod na invaliditu.Chcela som sa len na to popítať,lebo necítim sa dobre.Snažím sa to ovládať lebo mám aj astmu takže nechcem si sama privolať záchvat.Neviem sama čo to spôsobuje.Bola som na psycho vyšetrení kde mi urcila dg: Somatoformná porucha.Viete ono to príde samo od seba,začne silný tlak v hlave hučanie v usiach zrýchlené dýchanie a silné bušenie srdca.Prvé čo ma napadne je sadnúť si,strieknúť spreje EKOBEC a VENTOLIN rýchlo si odmerať tlak väčšinou ho mám 80/50 alebo 70/40.Potom len sedím a čakám čo bude dalej.Tlak a bolesť hlavy neprestáva vôbec, je to celý deň neviem sa na nič sústrediť.Najhoršie je to že som slabá.Bola som aj na rehabilitácii s krčnou chrbticou tak isto aj na snímok písala som to nižšie zo 4.2.2009 v článku o tom aký je tam nález.Som objednaná na EMG vyšetrenie a endokrinologické.Momentálne užívam Xanax 3xdenne,Myolastan,Caltrate lieky na alergiu a 3-tie antibiotika,lebo mam stale nejake bakterie v moči. Záver neurologičky je:VAS C s prejavmi CCS a CBS bilat,LS NEROGENNY TETANICKY SYNDROM VERIFIKOVANY.Ja tomu velmi nerozumiem,mala som zachvat pri ktorom mi strplo podnebie nevedela som rozpravat v nemocnici mi pichli injekciu tusim auparin a pomalicky to prechadzalo.Popravde povedane je mi to smiesne ist na invalidku lebo som este mlada a nebolo by ma to ani napadlo az ked som o tom rozpravala s mojou lekarkou.Povedala ze o pokus to stoji a preto som sa aj vas opitala,nechcela by som sa zosmiesnit.Viete ten kto ma tetaniu ten vie co je to ja som si myslela ze sa pomali z toho dostavam ked sa tyzden nic nedialo len tlak v hlave bola som stastna vtedy ako male dieta ktore ma novu hracku v rukach. No a zrazu bac prislo to a zas bojujem len teraz je to tak ze ma to drzi uz mesiac.Slabos bojim sa ist vonku sama tak radsej nikam nechodim a k lkarom len v doprovode manzela. Tak to je asi vsetko z mojej strany.Dakujem Vam.Viera

Dobry vecer.Aj vy mate tetaniu?

Dobry vecer.Ako je na tom vas manzel j to lepsie? Co mu pomaha? Je doma alebo na invalidke ako to vlastne je?

Ja som tiez za.

Dory den ako to znasate? Ako sa mate? Mne stale huci v hlave bez liekov ani krok 3xdenne Xanax mi pomaha sice to len tlmi ale predsa.Viera

Dobry den Vierka,

znasam to velmi zle, prave dnes mi je strasne spatne, ja som uplne bez liekov ale mne nehuci v usiach, mna skor napina na zvracanie a cela sa trasiem a citim ako ma postupne opusta sila,zrycluje sa mi tep srdca a aj dychanie, verim ze mi to prejde a nebudem mat zachvat,lebo som prave v robote. Urobila som si malu prestavku-snad to prejde.Pijem vela tekutin,caj a mineralku s obsahom horcika. A Vy sa dnes mate ako?

Dobry den Anka.

No nemam sa velmi dobre ani ja zacala som si vybavovat invalidny dôchodok neviem ci mi to prejde ale za skusku to stoji.Ten kto ma tetaniu vie o com je rec neurologicka to pochopit velmi nevie a to je zle. Mam lekara neurologa nuz myslela som si ze to mam blizsie tak som sla k nam na polikliniku ale to sklmanie mi vobec nestalo za to. Idem naspät k mojmu lekarovy a vim ze ked je zle pichne mi injekciu -moja nova neuro ma jednoducho odkopla darmo ze mi bolo zle ako som to pisala v clanku nizie.Drzim vam velmi palce aby to nebolo az take zle ja mam k tomu este aj astmu.srdc,dychanie a sila to je to ise ako u vas. Nuz co narobime musime vydrzat.Napiste niekedy ako sa mate budem rada Vierka

Aj já mám tetániu po zbabranej operácii štítnej žlázy Haschimotova struma/2x/ - bola odstránená časť príštitných teliesok a znížená funkcia sa prejavuje tetániou. Užívam vitamín D Tachystín a minerály - Ca, Mg. Aj tak mi občas tŕpnu ruky a mám je ťažké, zvlášte v polohe hore - vešanie záclon, oberanie ovocia atď. Dá sa s tým žiť, ale je to nevýhoda, človek nevydrží dlho a veľa pracovať. Zťažknú a zmeravejú ruky. Musím ich pretrepať.

Dobry den.Aj ja som bola na CT vysetreni.Mne trpne hlava a mam neskutocny tlak v hlave usiach bez liekov sa nepohnem.

Dobrý deň.Chcela by som Vás upozorniť,aby ste nevesali hlavu.Aj mne diagnostikovali hyperv.tetániu.Beriem antidepresíva.Nič mi nepomáhalo.Ale dozvedela som sa o jednej pani liečiteľke.Tak som jej zavolala, stým,že mi zistili tetániu.Že či sa to dá liečiť.Ona povedala,že dá aby som prišla.Urobila mi očistu celého tela.A na moje veľké prekvapenie mi povedala,že ja nemám žiadnu tetániu,len veľmi málo pijem.Že mám napadnuté močové cesty a obličky.Predpísala kvapky.Ja sa cítim ako znovu zrodená.Preto, keď by ste chceli dám Vám aj nańu kontakt.Ja som povedala,že tú pani mi samo nebo zoslalo.Preto Vám píšem,lebo som mala tie isté stavy a viem čo to je.

2 Likes

No este som zabudla môj email bozena.kubasova@vipotest.sk

Dobry den budete taka dobra mi poslat adresu liecitelky? Bola by som vam velmi povdacna Dakujem Viera.Mailova adresa je v.olejarova@zoznam.sk

pani viera,poslala som vám email

dakujem pekne

Dobry den … ja sa chcem opytat. chodim na vysetrenia tiez kvoli tej titanii a chcela by som vediet ci sa tie lieky Xanax daju kupit aj bez receptu? alebo co mi poradte prosim co mam robit…

Lieky Xanax vam predpise neurolog alebo psycholog.A oni vam ziadne lieky na Tetaniu nedali?

Ahoj mohla by si mi dat kontakt na tu lieciteľku?ďakujem

ja mam tiez tie isre problemy ako vy,mne sa deju strasne veci v hlave citim take,mravcenie a trpnutie hlavy bola som s tym za lekarmi v zahranici,no tam mi nebolo nic zistene absolvovala som dva krat ctcko a nic mi nezistili zijem s tym uz 5 rokov je to strasna bolest pritom stracam svoje sebavedomie robi mi to velmi zle na psychyku neviem co bi som mala urobit uz som skusila vsetko rana,tie su najhorsie ked sa zobudim tak mi strasne huci v hlave je to ako keby po hlave mi chodili mravce prajem vam dobry den a ziadne bolesti pa