Tetánia

Mila Anka,ja viem ako sa citite poznam vsetko.Tlak,hucanie,piskanie v hlave to vsetko je neskotucne,a tak ako vravite je to vsetko od sameho rana ,len co sa zobudim.EMG som mala traz v poriadku,ale kvôli tomu ze beriem stale lieky.Moja nova neurologicka (musela som zmenit a som velmi rada)mi odporucila vynechat aspon dva dni lieky,ale bohuzial to nejde zasmiali sme sa na tom,ze pojdem na odvykaciu kuru.Potrebuje mi doplnit vysetrenie EEG,lebo nieje mozne,aby ma v kuse bolela hlava.Tak ako ona vravi,treba hladat pricinu toho spustaca,ma uplne ini pristup,ako ta predchadzjuca lekarka.Vidno ze sa vie vzit do pocitu pacientov.Ja niesom tiez vo svojej kozi verte mi som slaba,a nedokazem uz plne fungovat ako pred tym.Aj manzel vravi,ze ho zanedbavam,no ale da sa nieco robit,ked vam huci v hlave? Nie neda,neviem sa na nic sustredit.Anka,musime si navzajom priat vsetko dobre,aj ked vieme ze to tak nieje.Tak drzme si palce navzajom.Zdravim vas a napiste nieked ako sa mate.Vierka

Mám ju doma tú adresu,zajtra ti ju napíšem.

Ahoj.Tak tá adresa:mobil:0905226850
p.Mária Janoičová.Murányho 2,Klokočina Nitra.Ja som tam išla pôvodne,že mám tetániu a ona mi povedala,že lieči aj to tak skús.Ordinuje Pondelok,utorok.štrvrtok.Daj vedieť potom ahoj.

no co ja som vsetko vyskusal ale jedina cesta je asi sa setrit a viac spat zdravo zit ale potom vlastne clovek nezije :frowning: mne to trva uz cca 6 rokov a neviem sa toho zbavit neskusal niekto hypnozu? sak ked sa da nejaky “blok” to psychiky ze to clovek nebude poznat tak potom nemoze mat s tym problem alebo naprogramovat ze to zoberie ako prijemnu vec proste nieco take

aj ja som vsetko mozne vyskusala setrim sa mam uz velke deti nevyzaduju si az taku pozornost spanok je to 8-hodin cez den nemam cas si lahnut,ale zas sa ani neplasim hypnozu nepoznam chodim na psycho sedenia ale sami nevedia z coho to vznika aka je vlastne pricina toho dnes mi zmenili lieky tak uvidime ako to bude dalej,nic nechcem len fungovat naplno ako predtym a nie tak ako teraz ze som akoby otapena hned ako vstanem z postele pokasle sa tym cely den

mna serie to ze tvrdia ze proste to z niecoho je v hlave alebo tak ale viac ludi som cital pribeh ako keby JA som pisal ze sli do zahranicia potom sa vratili mononukleoza a potom tetania keby som bol jeden ta dobre ale viaceri to tak maju sled chorob a preto som presvedceny ze to neni v hlave ale proste zla chemia v tele napisem o tom viac len teraz sa mi nechce :frowning:

Mas pravdu,nevedia co to je.Len ten vie ake to je kto to ma.Takze vieme vsetci ako sa citime.Co sa tyka mononukleozy moj syn ju mal ked mal 3-roky neboli sme nikde v zahranici len tu doma a tiez to prislo samo.Dufam ze ho necaka tetania tak ako nas.Napis niekedy viac

Dobry den.Mam 23 rokov a pred rokom mi diagnostikovali hyperventilacnu tetaniu.Potenie ruk,pocit skolabovania,trpnutie koncatin,zle dychanie ma sprevadzaju takmer kazdy den.Nepozna niekto nieco ucinne,co by zabralo?Rad pracujem,no velmi mi to strpcuje pracu a nemozem ju vykonat tak,akoby som chcel.Dakujem Vam vopred pekne.

Ahojte, všetci s týmto problémom, ktorý ako tak čítam, mám zrejme aj ja.ale chcem vám poradiť jednu vynikajúcu terapiu, pomocou ktorej si aj snažím pomôcť, je to tzv. KRANIO-SAKRAlna terapia, je to hlboko relaxačná masáž, uvoľňujúca psychické bloky. Pohľadajte vo svojom okolí niekoho, kto sa tomu venuje, mne to veľmi pomohlo. Ja som zo Skalice a tu to robí môj manžel, na tento mail sa môžte informovať.Prajem všetkým, veľa šťastia.

Ahojte, všetci s týmto problémom, ktorý ako tak čítam, mám zrejme aj ja.ale chcem vám poradiť jednu vynikajúcu terapiu, pomocou ktorej si aj snažím pomôcť, je to tzv. KRANIO-SAKRAlna terapia, je to hlboko relaxačná masáž, uvoľňujúca psychické bloky. Pohľadajte vo svojom okolí niekoho, kto sa tomu venuje, mne to veľmi pomohlo. Ja som zo Skalice a tu to robí môj manžel, na tento mail sa môžte informovať.Prajem všetkým, veľa šťastia.dobrepocity@gmail.com

Ahoj Vierka, mne zistili hyperventilačnú tetániu pred 5-mi tokmi, prišlo to pol roka po spontánnom potrate a po mesačnom užívaní liekov na štítnu žľazu (Euthyrox). Odrazu sa ráno zobudím a brní mi v hlave, také akoby rapkanie…keď som niekomu o tom hovorila, tak či mi aj “rajbe”. tak som absolvovala všelijaké vyčetrenia atest na tetániu bol pozitívny. MOja neurologička mi predpísala Magnezium šumivé 250mg a liek Ansila…veľmi mi dobre urobil a prešlo to do mesiaca. Potom som to nemala asi 2,5 roka a keď som bola tehotná minulý rok, tak sa mi znova objavilo a okrem Mg som nemohla brať nič iné, čiže ani Ansilan. Ja som sa pozorovala a zapisovala, kedy to bolo horšie a kedy lepšie, mám o tom zápisky…no ale v tom tehotenstve mi to Mg za mesiac pomohlo a mala som s tým chvalabohu pokoj až donedávna a teraz kojím dcerku siedmy mesiac a znova sa mi to objavilo - to rapkanie v hlave a hučanie, okrem iného pribudlo aj strpnutie končekov prstov na ľavej ruke hneď po pôrode, hmmmm. No som z toho zúfala, a v tehotenstve som začala mať dokonca aj psychické poruchy, akoby príznaky tej agorafobie, nikde som nemohla ísť sama, len s manželom za ruku, a ostalo mi to doteraz, trošku lepšie, liečim sa tým, že chodím sama kočíkovať malú každý deň a v obchode som bola sama asi trikrát :-)))

Ahoj Sisi.Viem ako sa cítiš.Ja tiež vravím,keby nie to hučanie v ušiach a tlak v hlave,bolo by všetko v poriadku.Sama tiež nikam nechodím budˇ s manželom,alebo s detmi.Chodím aj na psycho sedenia,ale sami nevedia čo to vyvoláva a ja tak isto.Predpisali mi Citalopram no môj stav bol hrozný.Dva krát ma zobrala záchranka.Teraz sa ako tak z toho dostávam.Dúfam,že to pojde už len k lepšiemu a už žiadne stavy trpnutia,alebo že zas odpadnem.Ešte dobre že bol každý doma.Sisi prajem ti,aby každý deň bol pre teba,len krásny bez všetkých prejavov tetánie.Dávaj pozor,ked budeš vonku sama.Držím palce ahoj a napis niekedy Viera.

Ahoj Vierka, ďakujem za povzbudenie, takisto aj ja Ti prajem, aby každým dňom to bolo pre Teba len lepšie a lepšie. Našťastie ma nikdy záchranka nemusela odviesť od nikiaľ, ale dnes mi bolo tiež blbo, stále to rapkanie v hlave a dnes sa mi aj zhoršilo búšenie srdca, myslíš, že to je tiež príznak tejto našej tetanie??? lebo chystám sa na kardiológiu 1.4., tak som zvedavá, čo mi povie doki…niekedy je ten stav taký rafinovaný, že keď prídem na vyšetrenie, zrazu mi akoby nič nebolo, odrazu mi ani srdce nebude búšiť, tak si bude myslieť, že si to len namýšľam :-))) Držkaj sa.

Ahoj Sisi.Busenie srdca je tiez prejavom tetanie.Ja idem tiez na kardiologiu s tym,ale zas to bude vsetko ok,ako to pises ty.No,ale potrebuju to mat pod kontrolou.Mne ked je zle,myslim na deti,nieco pekne,to sa mi ako tak dari,len to dychanie,to sa musim este naucit ovladata a bude to ok. Aj ty sa drzkaj.

Ahojte, chcem sa spýtat, či ste boli niekto u p.Janoičovej v Nitre, u tej liečitelky, a či vám pomohla zbavit sa tetanie. Dakujem.

Ahoj Vierka.
Tak prišla som ešte na niečo, že sa straaaašne teším na teplejšie počasie, lebo mi tie hnusné príznaky prešli pred tými štyrmi rokmi až v lete, keď konečne bolo teplejšie…a keď ma to znova chytilo pred dvoma rokmi opäť a v zime. tak som začala chodiť do solária a tam po asi osmich slneniach mi to veľmi pomohlo, tak špškulujem, či nezačnem znova, lebo kým príde leto…lenže pri malej dáko neviem a či, keď kojím, čo môžem…no hrúúúúúza, ani iné všelijaké liečiky nemôžem teraz. A aj masáž krčnej chrbtice mi to trošku zmierňuje. Ale fakt ako píšeš aj to dýchanie, koľkokrát sa sama prstihnem, že plytko a krátko dýcham, ale ako sa to dá vôbec dostať do stavu, aby som sa nemusela vysloven na to sústrediť??? ale aby sa to zautomatizovalo??? Napr. pri jóge sa mi to rapkanie akoby ešte zhoršovalo :frowning: takže ani tade cesta nevede…
Ozaj Vierka, a koľkoročné máš deti??? ja mám okrem tejto malej 7-mesačnej princezny ešte 12,5-ročného syna a tiež sa uvoľňujem pri príjemných predstavách, že sme spolu pri mori atď…neviem ale more má na mňa ukľudňujúce účinky…Už veľa píšem, idem spať a prajem ti čím menej tetanických dní, papa a napíš niekedy.

Ahoj Sisi
S tym pocasim mas pravdu,ja sa tiez citim dobre.Neviem ako to je zo solarkom,lebo ja tam nechodim a neviem ti poradit,ked este kojis.O joge som citala,ze tie dychove skusky to zhorsuju,ale tiez to neviem potvrdit ani vyvratit. Jedny vravia tak, druhy tak.Ja si dychanie velmi nevsimam,az vtedy,ked uz citim ze sa mi zastavuje dych,zacnem pomali dychat a hovorim si ze je to ok.Pomali ma to prechadza.Moje deti maju 17,16 dievcata a 8 rokov ma syn.Ja sa viem odreagovat v lese to je super oddych.Ako sa dnes mas? JA dobre len to hucnie v hlave nechce prestat.Idem sa trosku prejst vonku zo psikom tak mozno to polavi.Bodaj by sme nikdy nepoznali tetaniu.Pa pa ahoj

Ahoj Vierka, tak dnes mi bolo fajn, len presne ako píšeš aj mne dnes stále hučalo v hlave…a s tými prechádzkami máš pravdu, ja keď som vonka na prechádzke, čo chodím kočíkovať malú, tak tiež to hučanie vtedy je slabšie :slight_smile: alebo to žeby to bolo len tým, že to vonka menej vnímame (popri tom vonkajšom hluku), ale fakt to vonka menej cítim a cítim sa perfektne, ale už som cítila aj vonka to hučanie v hlave, keď som to trochu prehnala, napríklad pri namáhavejšej túre, alebo po lyžovačke …Ináč také to mierne hučanie (=šumenie…) alebo pískanie v ušiach som mala od detstva, tak neviem, či to už mám tú tetaniu odvtedy alebo to bolo niečo iné??? ale diagnostikovali mi ju až pred 5-imi rokmi, keď mi vyslovene rapkalo v ušiach a hlave. Tak peknú nedeľu a uži si deti. Pa

Ahoj Sisi.Mas pravdu s tou namahou,ja tiez si viac dovolim ked nepocitujem tlak v hlave,ale potom sa to hned prejavi.Tak radsej pomalsie a viac porobim.Ako sa vravi pomali dalej zajdes.vcerajsia prechadzka bola super,no dnes som mala zas behacky z dcerou po lekaroch.Ma nieco so srdcom a nevedia co to je.Tak nas narychlo objednali do Bratislavi na vysetrenie.1 aprila tam mame byt.Dufam,ze bude vsetko v poriadku,uz som z toho hotova.Od januara sme sa este nezastavili bez toho,aby sme neboli u lekara.Je to jedno a to iste dookola.Drzte sa.Viera

Zdravím všetkých!Práve som sa dozvedela o tetánii.Zažila som ju pred rokom,ked ma od rána bolel žalúdok a večer som dostala také silné krče,že som nedokázala pohnúť prstami,celé sa vykrútili a aj jazyk mi strpol.Myslela som si, že mám mozg.príhodu.Stalo sa mi to vo Francúzsku(jazdila som s kamionom),zobrala ma sanitka a dali mi infúziu(neviem akú).Doteraz sa mi to nevrátilo.Poradíte mi,čo je na to dobré užívať ako prevenciu?Veľmi Vám dakujem.Marty