Tetánia

myslím, že za tie mesiace sa už nejako skontaktovali

snáď áno…len mohli dať vedieť…

So všetkým sa dá žiť, v rodine máme schizofréniu a žijú životy ako my, jediné čo je na nich iné, že sa horšie zoznamujú, ale aj to sa dá rokmi zlepšiť. Nie je to choroba ako si všetci myslia, nepočujú hlasy a ani im nešibe, podľa mňa je to z 80 percent o postoji tých ľudí k vlastnému životu proste sa necítia chorý, myslím že aj toto sa dá zvládnuť.Držím vám všetkým palce :slight_smile:

Veľa záleží od toho ako sa človek k tomu zdravotnému problému postaví, či to bude vnímať ako problém, alebo práve ako príležitosť na niečo nové :wink:

tak cez niektoré diagnózy je ťažké sa preniesť, človek si ich musí najskôr sám v sebe akoby stráviť

Prave to je ten prvy krok ktory treba urobit :confused:

ahojte, mne Tetániu diagnostikovali nedávno no myslím si, že ju už mám pár rokov možno aj 10 ale nemal som až také extrémne prejavy. Keď som sa oženil a narodila sa nám dcérka bolo to ťažšie obdobie ktoré asi túto chorobu umocnilo. Bol som asi na všetkých možných vyšetreniach mám produkt ktorý mne osobne pomáha je to z firmy pre ktorú pracujem… viem, že Slováci si hneď budú myslieť, že si robím biznis dodám kľudne aj moje lekárske správy… kto by mál záujem nech sa ozve rád sa podelím o super produkt a moje skúseností s ním

Dobrý deň, môžem poprosiť o kontakt na pani liečiteľku… Ďakujem

Myslis, ze ti toto moze pomoct??

Ahojte diagnostikovali mi tetaniu, proti kŕčom beriem horčík Magnerot máte s týmto liekom niekto skúsenosti? ako je to pri dlhodobom užívaní, nemá vedľajšie účinky?

Ahojte. Raz som sa už s týmto ochorením stretla. Mala ho konkrétne jedna moja kolegyňa, s ktorou som bola aj celkom dobrá kamarátka. Pracovali sme spolu na pumpe a videli sme sa spolu dosť často, naša práca bola pomerne fyzicky náročná, ale vždy nám išla od ruky. No, jedného dňa počas nočnej služby prišla za mnou s tým, že jej je na zvracanie a točí sa jej hlava. Vyzerala naozaj bledo a zľakla som sa, že mi tam odpadne. Povedala som jej nech si sadne a dala som jej vodu. Po niekoľkých minútach jej ostalo lepšie, no obavy neutíchli. Začali sme si preto hľadať články súvisiace s takýmito prejavmi. Našli sme ich veľmi veľa, avšak najviac nás zaujal konkrétne tento https://zdravoteka.sk/magazin/tetania/. Objavili sme tam veľa súvisiacich symptómov a užitočných informácií. Spomínala, že sa jej to sem tam stávalo, no v poslednom čase to má čoraz častejšie. Občas sa vraj zobúdzala aj na nepríjemne kŕče v prstoch a so silným búšením srdca, vždy ju to ale po krátkom čase prešlo. Po dôkladnom preštudovaní článku sa mi podarilo ju prehovoriť, aby nasledujúce dni navštívila lekára. Našťastie tak aj spravila a absolvovala neurologické vyšetrenia, ktoré toto ochorenie potvrdili. Pre zlepšenie svojho zdravia musela urobiť zopár určitých zmien, najmä dopĺňa horčík a práve spomínaný Magnerot, no musí brať vyššiu dávku. Ak by ste niekto mali podobný problém, možno vám viac informácií z článku pomôže, ako aj nám. Držte sa!

moja kolegyna toto ma uz dlhsie, bojuje s tym, ale tvrdi mi, ze uz si na to zvykla. na zaciatku mavala take stavy, ze sa budila s rukou, s ktorou nevedela ani pohnut, myslela si, ze jej ochrnula alebo co, no proste hroza. neviem si to ani predstavit. toto sa jej nastastie uz nedeje, ale aj tak ma kopu inych dalsich priznakov.

to musi byt strasne mat taketo nieco. asi by som v prvom rade riadne vystrajala a myslela na najhorsie, keby sa mi nieco podobne stane. neviem, som proste taka, hned si v hlave vytvaram kadejake katastroficke scenare.

Ako sa vlastne tetania prejavuje? Pocula som o nej, ze vraj ju opisuju ako chorobu mladych, ale teda neviem, co to obnasa.

No hlavne to busenie srdca asi najviac, trpnutie koncatin, to je taka dost neprijemna zalezitost. Najhorsie na tom je, ze sa jej asi neda uplne zbavit.

ja skutocne obdivujem ludi, ktori toto zvladaju a este sa s tym aj realne naucia zit. ja by som to asi nedavala.

tak take nieco si proste nevyberies. no a co uz tomu cloveku ine zostava? musi sa s tym nejakym sposobom popasovat a naucit zit.

ale cim skor sa s tym clovek zmieri, tak tym lepsie, lebo sa nauci fungovat s tym, ovladat to :wink:

kazdy podla mna ale na to povahu nema:) musis byt riadne silna osobnost, aby si sa zmieril s takym niecim a vedel tak realne aj fungovat po zvysok zivota.

Dobrý deň moj priateľ má tiež diagnostikovanu hyperventilacnu teraniu trápim sa za neho a mám strach , keby sa dalo niečo užívať čím by príznaky úplne zmizli , vám pani liečitelka ako prišla na to že máte napadnuté močové cesty ? Ďakujem za rady
Anička
Píšte na email krenzelovaa@gmail.com