Tetánia

Co sa tyka tetanie ani sa neprenasa na druhu osobu a da sa urcite liecit. Manzel ju ma a bolieva ho hlava, kolkokrat musi dychat aj do sacku a trapieva ho trpnutie koncatin a brnenie. On zacal liekmi a pokracuje este rahabilitaciami, tak uvidime, hadam mu to pomoze

Zalezi to aj na tom v akom stadiu ju ma. Ona sa da liecit, tabletkami a rehabilitaciami, ale treba chciet a mat dostatok casu na to

Ja som mala tiež zistenú tetániu ale aj úskostnú poruchu, ktoré sú spolu veľmi späté. Liečím sa na úskostnú poruchu a tetánia sa odvtedy neobjavila.

takze si sa vobec neliecila na tetaniu? ta liecba, ktoru si mala predpisanu na uzkostnu poruchu ti pomohla k vylieceniu tetanie? trosku nechapem

Na tetaniu mi dali len horcik. Ale mne stale bolo zle na odpadnutie, busilo mi srcde, mala som pocit na vracanie, nemohla som sa sustredit az nakoniec ma doktorka poslala ku psychologicke a ta mi urcila uskostnu poruchu. Ale az psychiatricka mi ma hla nasadit liecbu a sama mi povedala ze ludom, ktori trpia uskostnou poruchou sa objavi aj tetania. A teraz ked sa liecim paretinom tak mi vobec nebyva zle ani na odpadnutie konecne zijem a citim sa dobre ako predtym .sice liecba trva uz druhy rok a lepsie mi bolo az tak po pol roku

Zdravím, tiež mám tie isté problémy ako vy všetci tu. Ani neviem čo by som mohla dodať, dočítala som sa snáď o každom jednom príznaku tetánie, mala som každý jeden. Najhorším však je ten poondiaty strach o vlastný život, ktorý vás obmedzí, hoci trpíte len bolesťou hlavy. Tiež sa to u mňa začalo len stresom zo školy, ktorý sa paradoxne prejavil až keď som sa dostala po skúškach do absolútneho kľudu. Lekár mi povedal, že simulujem a spýtal sa ma, či som omdlela, keď som povedala, že nie, tak mi odpovedal, že som v poriadku. Potom som mala na dva roky pokoj. Neriešila som to, zrejme to nejako samo ustúpilo. Začalo to znova asi pred rokom, kedy som končila školu. Nechcelo sa mi veriť, že to znova začína prichádzať, celkom som na to aj zabudla. Začalo to sťaženým zaspávaním a potrebou neustále šúchať nohami v posteli. Neskôr sa dostavili tráviace ťažkosti - tu mi po odbere krvi povedali, že trpím intoleranciou mliečnej bielkoviny. Tak som vysadila všetky mliečne produkty, keďže bielkovina sa nedá riešiť laktofree produktami. Tráviace problémy pokračovali nafukovaním po zjedení múčnych potravín, tak som vysadila aj tie (nedalo sa so mnou existovať v jednej miestnosti). Na jedenie mi ostalo len mäso a zelenina. Mäsa som začala mať plné zuby. Problémy neustávali, naopak, začali sa zhoršovať. Do toho som ešte brala hormonálnu antikoncepciu. Začala som to pripisovať jej. Vysadila som. Neprestávalo sa, zhoršovalo sa to opäť. Panika, strhávanie pri zaspávaní, dýchavičnosť, nervozita v celom tele, celú noc som nespala. To ešte stále nebolo to najhoršie. Šla som k obvodnému, u ktorého som dostala búšenie srdca a tlak 160/110, poslal ma do nemocnice, kde mi robili RTG srdca, brali krv, bola som dokonca na sono prsníkov (vylučovala som všetko). V nemocnici som sa nakazila nejakým vírusom, boleli ma mandle, nechutný zápal som dostala. Tak znova obvodný a dostala som antibiotiká (Azatril). Na druhý deň som dostala hnačky a žihľavku. Tak naspäť k obvodnému, vysadil atb, dal mi nové a Zodak na alergiu k tomu. Všetko bolo po týždni samozrejme už v poriadku. Samozrejme tetánia neustúpila. Trikrát som skončila na pohotovosti, kde mi vzali krv, spravili EKG, pichli do zadku Apaurin a dali mi fyziologický roztok, plus som dostala konskú dávku magnézia, po ktorom som cítila vrelé celé telo a vkuse som chodila na wc cikať. Výsledky z krvi nezistili nič. Po treťom raze som šla k neurologičke. Tá mi nakázala Magnerot a nakázala mi dať si vyšetriť magnézium, železo, feritín, imunoglobulíny, zápalové markery, výtery z nosa, krku a ani neviem čo všetko ešte. Všetko bolo v poriadku, len železo a hemoglobín som mala na neuveriteľne nízkej hodnote, lekár samozrejme povedal, že som v poriadku (hodnota 3 a najnižšia stanovená hranica 8-20, uznajte sami). Dostala som Ferro Folgamma na tri mesiace a nejaký najslabší Lexaurin, ktorý som po tom, ako som zistila, že mi nepomáha, vysadila. Medzitým som musela vymeniť aj Magnerot - nezaberal mi. K tomu sa pridružili závrate, chodila som ako opitá, bolesti hlavy, menštruačné problémy, búšenie srdca (silné bodavé bolesti v srdci s vystreľujúcou bolesťou do ľavej ruky - príznaky infarktu), keď niekto v mojej blízkosti rozprával, trhalo mi to ušné bubienky, bola som podráždená, unavená, nemohla som spať, depresie som mala, zúfalstvo, strach, panika. Našla som na internete stránku, kde bola tetánia opísaná a vždy, keď sa mi objavil nejaký nový príznak, skočila som na stránku a len som sa ukľudnila. Fajn, aj toto mám z tetánie, môžem sa ukľudniť. Stránka: https://zdravoteka.sk/magazin/tetania/ Dokonca som dvakrát mala svalový záchvat, sedela som v aute, najvýstižnejšia budem v opise, ak vám poviem len meno Stephen Hawking. Vyzerala som ako on v tom invalidnom vozíku, ešte aj hlavu som mala vytočenú na stratu ako on, nevedela som otvoriť ústa. Jediné, čo som mohla bolo dýchanie. Ustúpilo mi to až, keď mi priateľ natiahol igelitové vrecko na hlavu, lebo ani to sa mi na tie stŕpnuté ústa nedalo natiahnuť. Viete si teda predstaviť ako to vyzeralo. Na zasmiatie, stalo sa to pri lese, takže ak išiel niekto okolo a videl ako ma tam dusí tým igelitom, tak to nechcem vedieť, čo mi mysleli :stuck_out_tongue: Len medzi rečou stále som držala moju mliečno-múčnu diétu. Znova som zašla k neurologičke s výsledkami, že mi nič nie je a tá mi spravila EEG vyšetrenie, pred ktorým mi bolo relatívne dobre, nebolo to tak strašné ako predtým, myslela som, že ak sa mi napravilo železo, tak bude dobre. Pri EEG ma skrútilo ako sušenú slivku a odvtedy som mala už zasa menované problémy. Ale už som mala tetániu na papieri. Aspoň mi doktorka povedala, že tetánia nie je choroba, vraj ani v Nemecku lekári nepoznajú pojem tetánia, pretože je to konkrétny problém, ak niečo chýba, alebo je toho veľa, alebo jednoducho nejaká konkrétna závada, ktorá sa má presne riešiť. Ďalšia podstatná vec, ktorú by som mala spomenúť je bolesť chrbta, ktorá sa zosilňovala zo dňa na deň. Chodila som na masáže, cvičenia a nič nepomohlo samozrejme. Potom som šla na Kranio-sakrálnu masáž, kde mi pomohla masérka aspoň s tým, že mi povedala, že mám vyskočený stavec. Keď som si predstavila, že mám zasa ísť k lekárovi, tentokrát dakam na ortopédiu…no comment. Zistila som, že to riešia obstrekmi a infúziami. Vyskočené stavce. Obstrekmi, infúziami…no comment. Našla som si odborníka na Breussovu metódu. Pomohlo, mala som vyskočených 5 stavcov, ktoré mi doteraz vracia mesiac čo mesiac na miesto. Ale je to čím ďalej, tým lepšie. Masáž a cvičenie náramne pomáhajú aspoň na to. Aby to bolo k veci, bolesť chrbta mi príznaky tetánie len zhrošovali, alebo naopak? Sama neviem, len som rada, že aspoň jeden problém odchádza. Inak, bola som aj na MR hlavy, všetko je samoška, v poriadku. Musím podotknúť, že som sa spoliehala na to, že všetko je spôsobené tým, že nemám denný harmonogram. Bola som čerstvo zoštátnicovaná, nezamestnaná, chodila som len na prax z úradu práce. Keď som si našla robotu poriadku, všetky príznaky odišli. Zázrak!! Stal sa zázrak!! Zrejme to bolo tým, že som mala iné veci, ktoré som musela sledovať v práci, sústrediť sa na iné situácie ako na seba a moje symptómy. Teraz tu pracujem už tri mesiace a asi pred dvoma týždňami som znova dostala silné tlaky do hlavy. Zmerala som si tlak, mala som cca 140/90, vraj vysoký normálny tlak. Nič životu nebezpečné, ale vraj to treba kontrolovať. Tak som kontrolovala, keď mi bolo dobre aj keď mi bolo nanič. V zásade som neodkontrolovala nič, lebo bol aj normálny aj vysoký. Bez ohľadu na to, či mi bolo fajn, či nie. Znova som šla k lekárovi, poslal ma na očné a interné, výsledky v poriadku, ešte aj železo sa mi vrátilo do normálu (10), bola som aj na sono obličiek, pečene, všetko zdravé (aj pečeňové testy v poriadku). Napriek tomu mám denne neznesiteľnú bodavú bolesť v pravom spánku v hlave a šumenie v uchu (tinitus, či ako to volajú odborníci). Vypijem denne odporúčané množstvo vody, tým to isto nie je. Medzičasom som prestala držať diétu (mliečno-múčnu). Už som nemala tráviace problémy, konečne som pribrala na 58 kg (mala som 51kg pri 169 cm)
Neviem, či som niekomu týmto článkom pomohla, alebo či niekto pomôže mne, každopádne som si pomohla sama, aspoň som sa vykecala, keď tak pozerám, ak to niekto dočítal až sem, tak je frajer :slight_smile:

Poviem ti tak niekedy sa príliš sledujeme, niekedy zase sa nesledujeme vôbec aj jedno aj druhé je extrém, treba odhadnúť, tú zdravú mieru toho :wink:

Len tú mieru odsledovať nie je jednoduché

da sa s tymto bojovat aj nejako bez liekov, teda bez oblbovakov?

Ja si neviem predstaviť žiť s takouto chorobou :confused:

toto nie je až také závažné ako iné problémy, takže ešte v pohode si myslím

suhlasim s tymto sa da zit cize z toho by som vedu nerobila

ako sa vyrovnávate s touto chorobou?

toto nie je až taký závažný problém, že by sa s ním nedalo žiť :slight_smile:

Čo to vlastne je táto choroba? To je nejaké psychické ochorenie?

akoze myslis, ci sa to prejavuje psychickymi problemami??

podla mna skor tak :slight_smile:

Luboš ozvi sa mi prosím tana salomon@pobox.sk akevitaminy ti pomohli. Velmi dakujem

skuska emailu skuska skuska

podarilo sa?..ako dopadla skúška?..