Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Ja mám Tinitus asi 10-rokov už som vyskúšal všetky liečbne metody naposledy Akunpunkturu ale žiadná zmena bohužial človek si musí nato zvyknuť.
Gabriel

Príčinou je neochota počúvať svoj vnútorný hlas (dušu a jej vnímanie) - neochota niekoho počúvať - zatvrdenosť voči niečomu, čo nechceme počuť - trvanie na iba svojom názore - vyjadrenie: "už mám všetkého dosť! mlčte! ja som predsa najmúdrejší a všetko viem najlepšie a vadí mi to, čo počujem" - Človek vie, že by mal niečo zmeniť, ale sa mu nechce, je lenivý a každý z nás chce utiecť iba do toho vlastného sveta, ale takto sa riešiť veci nedajú. Treba zušľachťovať veci, dary, myšlienky, ideály, energie, vlastnosti. Preto niektorým hučanie nedá ani spať. S dôverou musíme počúvať svoj vnútorný hlas, vypočuť si názor druhých, prijať rôznorodosť a pracovať na sebe :) pekný deň všetkým ... príčinu je dnu, v nás, nie vonku u lekárov :)

Krásne napísané a musím povedať že sama verím že je to pravda...Treba počúvať svoj vnútorný hlas, pravdepodobne je to signal vašej duše že niečo nie je v poriadku. Ja trpím tinitom už mesiac. Lekári vravia asi akutrauma, stres alebo proste niekedy nevieme ani príčinu, stane sa to len tak. Treba nájsť príčinu u sameho seba. V našej duši. Neviem či niekomu môj komentár pomôže pretože u každého môže platiť a zabrať niečo iné no ja som to dosť prehánala v práci, vela krat som išla z nocnej nevyspata rovno do školy a nemala som poriadny režim spánku a odpočinku. Jedla som veľa mesa, veľa chleba a dosť mastné jedlá i ked netrpim nadvahou a relativne dosť športujem, zdravému jedlu som sa vyhýbala. Dnes vidím veci inak , ten mesiac bol pre mna takym ponaucením ze si vázim v prvom rade len sama seba, svoje telo , svoje zdravie a az potom vsetko ostatné. Vysadila som meso, aj ked nie uplne dam si nedelu varene kura z polievky, doprajem si vela cerstveho vzduchu , pohybu (prechadzky na dennom poriadku), vela odpočinku a aspon osem hodín spanku. Vysadila som naušnice z oboch uší a ked idem spať telefon a počítač odlozim do vedlajsiej miestnosti. Prosim Boha kazdy večer aby mi to pískanie prestalo a pijem vela čajov a vody a už teraz po mesiaci cítim ze to pískane oveľa slabne......slabne, ja tomu verím je slabšie uz zaspim aj bez telky :-) treba verit, dufat, zit zdravo a vnímat svoje telo a pískanie ustane :-) dúfam ze niekomu pomôžem , moc vam vsetkym prajem aby ste nasli v sebe rovnovahu a zbavili sa tinnitu tak ako sa to (pevne verím) stáva pomaly mne :-)

Dobrý večer,
chcem povedať moju skúsenosť s tinitom. Pískalo mi v pravom uchu od augusta 2016. Tento mesiac (nov.) som zistila že hlavná príčina bola vysoký tlak od 170-180/ 100, keď sa znížil pod 130/80 pískanie zmizlo, občas ešte v ležiacej polohe počujem tiché šumenie, ale už je to skoro nič. Pomohlo mi - výborný masér - uvoľnil stuhnutie v krčných žilách, mala som nedokrvenie hlavy (vtedy môžu byť aj závraty , našťastie ja som nemala) plávanie, bicyklovanie, počúvanie meditačnej hudby (stiahla som do mobilu) a počúvala som v tom uchu kde šumelo, švédske kvapky do ucha. Držím všetkým palce aby sa toho zbavili.

Ahojte,
ja mam tinnitus uz roky, som operna spevacka, cize pricina je zrejme jasna - denne mi hucia v hlave decibely pri spievani… Zacinam sa tym zivit, takze som na vazkach, ci budem musiet skoncit so spievanim, pretoze po kazdom spievani mi huci v hlave intenzivnejsie… Raz som dostala panicky zachvat pri predstave, ze mi bude hucat cely zivot, odvtedy trpim na uzkostnu poruchu, skoncila som na psychiatrii. Mam takisto problem so sankou, prekonanu boreliozu, cize tych cinitelov mohlo byt viac. Zatial ziadny lekar primarne neriesil moj tinnitus, ale uzkosti. Dostala som Xanax, ale fungujem bez neho. Dni, ked mam uzkost je piskanie akoby intenzivnejsie. Zaspavam s hudbou. Citala som, ze denne 6-8kvapiek ricinoveho oleja pomohlo vyliecit tinnitus. Mate niekto skusenost s tymto? Skusim aj akupunkturu. Bude lepsie, verim v to. Budte silni :slight_smile:

To ani ja nemam rada, ked mi kazdy den piska v usiach. No mas to tazke a hlavne ked si operna spevacka a nekonzultovala si to so svouj lekarkou, ci neexistuje nieco na vyriesenie tvojho problemu? Alebo co by ho mohlo zmiernut? Ja piskanie nemam az tak silne ale kupila som si tie kvapky a v pohode zmiernuje mi to piskanie v usiach, nie pravdaze hned ale postupne casom sa to zlepsuje:slight_smile:

Budem musiet vyskusat. Tiez mam problemy s piskanim v usiach no tiez som nato nenasla zatial liek. Niekedy piska pomenej niekedy tak ze sa to da len tazko vydrzat. Skusim este tie kvapky a budem dufat ze postupne zaberu.

mne zacalo piskat v uchu asi pred rokom a zatial ziadna zmena, tlak mam v pohode, v hluku nebyvam, krvny obraz takmer dokonaly :smiley: . Cez den to nepocujem a v noci som vymyslela fintu - pustam si hudbu na najtissiej urovni cez hudobny vankus a celkom to maskuje

Ahoj Johny. Ja mam presne ten isty problem a este aj ten istý pribeh. V den ked SR ziskalo zlato , tak sme partia šli oslavovat na namestie výtaztvo a trubou mi zatrubili do ucha tak hlasno, že od vtedy mi piska v oboch ušiach. Aj pred tým som mala problemi s ušami a caste zaplaly ucha. A tym aj sluch poskodený natrvalo. Brala som tiež vsetku chemiu ale nula bodov. Doktorka Šuchová na Antolskej v BA ma tiež pochovala, že s tým mi nevie pomoct a nepomože mi ani ta jej retreningova metoda. Ciže jedina možnost je prijat toto obmedzenie v každodennom živote.

Diagnostikovali mi tinitus. Hľadám liečbu ako sa ho zbaviť. lekárka ma poslala k neurologovy ale Ja pochybujem že mi pomôže. Čítanie týchto diskusii mi dáva za pravdu. Ale, na internete som našla knihu::Zázrak pre Tinitus, Chcela by som vedieť či niekto knihu má a čo si o nej myslí.

Počuli ste o liečbe formou magnetoterapia (Liečenie tinnitusu pomocou magnetoterapie)? Pomocou prístrojov možno tinnitus efektívne liečiť. Ľudia, ktorí to vyskúšali dávajú len pozitívny ohlasy. Čo si o tom myslíte?

uz priblizne mesiac mam problem s piskanim v usiacha? co sa s tym da robit, nie je to stale, ale ked to pride je to velmi neprijemne a hlavne sa neviem sustredit.

A naco si cakal doteraz? Ono to musi byt velmi neprijemne :confused: Nemal si uraz alebo zapal ucha? ze by to bola pricina?

snazil som sa to riesim, tipy a trikmi co mi poradili ludia, ze im to preslo. no mne to nepreslo a uz ma to zacina obmedzovat

neprekonal si nahodou covid? citala som, ze aj toto je jeden z nasledkom po covide, ze zvykne zmiznut. ako dlho to uz mas?

A to si sa kde docitala? Nepocula som este o takomto nasledku :confused: Kamaratke sa tinitus objavil z nicoho nic a doktor jej len povedal, ze sa s tym musi naucit zit :confused:

ano pocul som to. chystam sa k doktorovi no ci mi s tym pomozu neviem. vsade citam, ze sa to liecit neda

uz neviem kde som to citala, no tak isto to moze sposobovat zla usna hygiena, urcite navstiv orl doktora a ten ti bude vediet hadam pomoct.

doktor je posledna moznost, lebo co citam , tak doktori si s tym nevedia rady

nemal by byt doktor prva moznost? minimalne by som si dala spravit krvny rozbor, tym zistis ci ti v tele nechybaju potrebne latky, ktore mozu sposobovat dany zdravotny problem