Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Prosim vas, beriete niekdo sucastne Betaserc a antidepresiva? ake?

Zdravim. Mne pomohli koenzimove tablety Q10. Po odporuceni,mojmu znamemu pomohli v priebehu 3 dni!! Ja pracujem a zijem v Rakusku, ale myslim su dostat aj u nas na http://bevito.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=8 Ak ma niekto zaujem moze mi napisat na mail, rad odpoviem a podelim sa so svojimy skusenostami… Viem totiz ake neprijemnosti vie tato choroba narobit. Vela zdravia vsetkym.

Ahoj. Pokiaľ ťa bolí sánka skús navštíviť stomatológa. Mám taký pocit že práve tam bude problém.
Vela šťastia a hlavne skoré uzdravenie.
Ahoj.
Jang

Áno súhlasím s Tvojimi múdrymi radami až na Urinoterapiu aj keď viem že pomáha ja osobne…
Ahoj
Jang

Zaujímalo by ma či pomôže joga ak s tým má niekto skúsenosti, napíšte mi prosím. Ďakujem. Jang

Ahojte tinitáci!
Podľa predošlých článkov pravdepodobne trpím diagnózou TINITUS žiaľ aj ja. Prvý krát sa mi to objavilo pred 2 rokmi miernym zaľahnutím a miernym hučaním v ľavom uchu. Po vyšetreniach u obvodnej lekárky, krčno-ušného mi nasadili potné kúry s vit. C + vyhrievanie infralampou. Vraj to ucho je zaľahnuté z predošlého prechladnutia a po dodržaní predpísanej kúry sa mi to po čase stratí. Aj mi po 2 - 3 týždňoch na 90% odľahlo a prestalo hučať. Ibaže tento proces so zaľahnutím ľavého ucha + predpísaním potných kúr a infralampy sa opakoval tak 2x do roka doposiaľ a teraz mám zaľahnuté to ucho asi 2 týždne nonstop, a hučanie prešlo do pískania až zvonenia, kt. sa často zo dňa na deň zintenzívňuje a zoslabuje. Infralampa + potné kúry zatiaľ nepomáhajú. Mám problém z často zahlienými nosnými dutinami. Má niekto skúsenosť alebo počul niekto o riešení v mojom prípade? Okrem nejakých liekov, by nepomohlo aj vybratie nosných mandlí? Alebo niečo iné? V hlučnom prostredí sa nezdržiavam a začínam byť ZÚFALÁ. Vopred ďakujem za rady.

A co když slyšíme nějaké záření nebo signály,ale neumíme je zatím rozluštit. Co když je to například digitalní sighál nebo podobně?

Tinitus mam od svojich 13 rokov, kedy som prekonala ťažku chrípku.Chodila som pravidelne na preliečenie do nemocnice,ale nič nepomahalo ani napomáha (ani zazračne ginko).Teraz mam už 53 rokov a lekar mi povedal, že aj tak mi nič na to nepomôže. Človek si musi na to zvyknuť , lebo ináč by sa mohol zblázniť.Aj ja som si myslela keď som bola mladá, že sa vynajde nejaký liek ale nič sa nevynašlo.

cawte, aj mne strasne piskanie-hucanie v lavom uchu…ze vraj to mam chronicke,vie nikto o dajakom ucinnom lieku? pomozte mi,dik

aj ja žijem už 5 rokov s touto chorobou v lavom uchu mi piska ale tu už nič nepomože všeličo som skušala ale nič musim s tym žit

V pravom uchu mi hučí už 18 rokov. Pred 30 rokmi mi zistili poruchu krčnej chrbtice, preto so od lekárov- a vystriedala som ich dosť- počujem “To máte z krčnej chrbtice”. Spočiatku som brala lieky BETASERC, ale nepomáhalo to. Zvykla som si na tento stav, dá sa s tým žiť, len mi vadí, resp. môjmu okoliu, že nepočujem a musia mi opakovať povedané ešte raz. Naposledy mi navrhli používať strojček. Chcem ešte podotknúť, že traja súrodenci máme rovnaký problém. Mladšia sestra už strojček má, lebo má zamestnanie, kde sa vyžaduje dokonalý sluch. Držim palce všetkým, ktorí nerezignovali.

V pravom uchu mi hučí už 18 rokov. Pred 30 rokmi mi zistili poruchu krčnej chrbtice, preto so od lekárov- a vystriedala som ich dosť- počujem “To máte z krčnej chrbtice”. Spočiatku som brala lieky BETASERC, ale nepomáhalo to. Zvykla som si na tento stav, dá sa s tým žiť, len mi vadí, resp. môjmu okoliu, že nepočujem a musia mi opakovať povedané ešte raz. Naposledy mi navrhli používať strojček. Chcem ešte podotknúť, že traja súrodenci máme rovnaký problém. Mladšia sestra už strojček má, lebo má zamestnanie, kde sa vyžaduje dokonalý sluch. Držim palce všetkým, ktorí nerezignovali.

keď som našiel túto tému na internete, zostal som šokovaný, pretože prežívam už 3 mesiace hučanie v pravom uchu, ktoré je najmä večer keď chcem zaspať neznesiteľné. Lekár mi predpísal spray do nosa, mal som prejavy chronickej nádchy. mám 38 rokov a predstava, že je to nevyliečiteľné ma desí. snažím sa na to nemyslieť a hučanie nevnímať, čo sa mi sem tam aj podarí. držím všetkým palce.

Tinitus sa doteraz považoval za niečo, čo súvisí s ušami a podľa toho sa aj pristupovalo k jeho liečeniu.
Lenže podľa najnovších výskumov tento tradicionalistický pohľad nemá vôbec žiadne opodstatnenie - za použitia MR a EEG bolo preukázané, že ide o nenáležité vybudzovanie určitých centier v mozgu, nezávislé od sluchového vnemu.
Nečudo teda, že všetky obvyklé kvapky a lieky nezaberajú…

Mohol by som Vás poprosiť o bližšie informácie ku koenzimovým tabletam, jednák či pomahajú v takých prípadoch, keď je hučanie spôsobené cievnými problemami a kde sa dajú na Slovensku kúpiť.Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.

Dobrý, chcela by som sa spýtať na ten váš problém. Skúšali ste niečo, niake tablety na to pískanie? A aké ak by som mohla vedieť?

asi budem s tebou suhlasit. Ja to pocitujem cca uz pol roka. Tiez som brala nejake tie lieky a nic… zacala som to riesit inak. Bolo mi povedane, ze konkretne moj stav nesuvisi so zdravim, ale su to psychicke zalezitosti, teda sposob rozmyslania, prezivanie pocitov, celkova spokojnost a vyrovnanost. V skratke povedane. Stres, trapenie a prilisne rozmyslanie tomu “sumeniu-piskaniu” nepomaha, ale naopak.

Nic si z toho tinnitu nerobte, mne to zacalo asi pred 3 -4 rokmi. Presla som vselicim, aj akupunkturou a podobnymi zázracnymi liecebnymi skusenostami.Prvy rok som mala pocit, ze ak sa toho nezbavim, tak sa zblaznim.Po roku som si zvykla, viem ze o tom nikto nic konkretne nevie ale viem aj to, ze ak sa clovek prestane pozorovat, tak si na to piskanie a sumenie v usiach zvykne a mozog ho prestane vnimat ako nieco strasne a zistite, ze su na svete aj väcsie problemy a s tinitom sa da v pohode zit.Tak len vydrzte, cas vsetko spravi a naozaj to po case prestane byt take hrozne ako je to na zaciatku. Samozrejme, treba si dat vysetrit chrbticu, cievy,oblicky a sluch, ale ako to tak sledujem, vačšinou sa na pôvod tinitu nepride.Verte tomu, že človek si zvykne na všetko, netreba to dramatizovat, veď nejde o život.A čím viac sa budete pozorovať, tým to bude horšie…Tak sa držte,kolegovia.

Chcela by som aj ja reagovat na tuto temu. Mam 23 rokov a od minuleho roka asi od novembra mi tiez diagnostikovali tinnitus auris, a jednostrannu nedoslychavost na lavom uchu. zacalo mi to z nicoho nic, jedneho dna v skole, ked mi zalahlo v uchu. sla som na pohotovost kde mi urobili vyplach, a nalsedne na to mi zacalo pistat a sumiet v lavom uchu, a pocit zalahnutia neprestaval. tak som sla som k svojej ORL lekarke,a ta mi povedala, ze vsetko je v poriadku, ked zalahnutie neprestavalo, ta mi vsak povedala, ze vsetko je ok, po mesiaci som sa dostala do nemocnice, na infuzie,zistili mi totiz ze mas poskodene bunky vo vnutornom uchu, tym padom to zalahnutie nie je zalahnutie, ale to ze slabsie pocujem. Infuzie boli bez vyraznejsieho zlepsenia. ale aspn sa t nezhorsovalo, zvykla som si na to, zijem bezny zivot studentky, snazim sa vyhybat hlucnym miestam, aj ked to niekedy nejde, a snazim sa s tym zmierit, ze uz to nikedy neprejde. je mi to vsak aj luto, pretoze som este mlada, a predtym som ziadne problemy so sluchom nemala. Teraz ako sa vsak ochladilo, a dosla zmena pocasia, pocitujem troska zhorsenie, a neustale zalahnutie. dufam, vsak ze to prejde, mala som aj nadchu a mozno je to tym. prajem vam vsetkym, az sa s tym naucite zit, a naozaj su aj horsie veci ako je tinnitus, aj ked je to casto neprijemne.

Chcem reagovať na Váš príspevok, ja som tiez bola na tychto infuziach v Rk. a taktiez mi znacne pmohli v tom, ze sa mi to nezhorsovalo. vyliecit tinnitus a nedoslychavosť to nevylieči, ale aspoň zmierni príznaky. Chcela by som isť tento rok znva, bola som tam hospitalizovana minuly rok, tak dufam, ze sa mi podari znova si ich da predpisat.