Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

@maruska a ty si ho vlastne zacala uzivat? lebo teraz neviem, com sa asi stratil v konverzacii, ze ako si na tom aj vseobecne s tymto problemom a jeho riesenim :slight_smile:

mna by zaujimalo, ze ako viem presne ze ide o tinitus? ma nejake overene priznaky, alebo ako to napisat? ci sa to tyka len nejakeho pravidelneho neprijemneho piskania a hucania v usiach? ake mate vy skusenosti?

jana tak vlastne ako si to napisala, na nejakej tej pravidelnosti opakujuce sa piskanie a hucasie v usiach. ako jasne kazdy moze mat ine tie prejavy, si uz silnejsie, castejsie, rozne ale podla mna clovek dokaze prist na to, ze toto je ten problem. mne to tiez zacinalo tak, ze najprv som si myslela ze ale ved je to v pohode a nakoniec mi doslo, ze to ok nie je.

@jana presne tak asi ako ti napísala rrraduska, pokiaľ to pískanie pociťuješ pravidelne, z ničoho nič a jednoducho sa to opakuje, tak môže byť zrejmé a hlavne povedzme si ak by si sa aj niekoho opýtala či mu píska pravidelne v ušiach a povie ti že nie, tak je to jasné u teba či? :slight_smile:

rrraduska hej rozumiem tomu, no tak tym padom, ked sa tak zamyslim, asi nejaky problem s tym mat budem, lebo mi zacalo nejako castejsie piskat v usiach, nehovorim ze sa to neda vydrzat ale je to neprijemne, kto to uz mal tak asi vie o com hovorim, a ty si s tym bola u lekara?

Jana hej presne tiež to tak mám. Nie je to až také že príšerné že ma trhá, ale cítim, že niečo nie je ok. A ty si vlastne už niečo na to skúšala, akože hocičo myslím, ja neviem nejaké tabletky, alebo rôzne babské triky?

Jesienik tak ono to nie je sranda a vlastne je na tebe či s tým pôjdeš k lekárovi sa ukázať alebo nie :slight_smile: Keď sa mne toto celé začínalo, tak mi veľmi dobrá kamarátka poradila toto a super poviem ti :slight_smile: Postupne sa to všetko zlepšovalo :slight_smile: Babské triky, to neviem presne že akú máš predstavu a čo by si akože chcela skúšať, či ty už si niečo touto cestou robila? :smiley:
Obrázok1

jesienik no priznam sa vobec, ani mi vlastne nenapadlo, ze co take by som mohla alebo mala :slight_smile: lebo to je take vnutorne, taky vnutorny problem alebo ako by som to lepsie vysvetlilal rozumies, to fakt netusim ze co take by bolo ok :slight_smile:
klaudiap1410 a toto teda tak rychlejsie zaberie, alebo ako sa ma uzivat? :slight_smile:

Jana Smreková tak rýchlejšie, treba to užívať pravidelne a minimálne 3 mesiace sa odporúča aby sa výsledky dostavili. Nič podľa mňa nezaberie už aj okamžite na počkanie, pokiaľ ide o dlhodobý problém, chápeš.

klaudia1410 tak som si ho bola kupit a teda zacinat ho uzivat pravidelne :slight_smile: kupila som si na zaciatok len jedno balenie, co je na mesiac a teda ked tak postupne dokupim :slight_smile: ako si ty napisala, ze teda ked by sa mal minimalne tie tri mesiace, to si myslim ze nie je az taka dlha doba :slight_smile:

Barbien ale ved super aspon ze si to zacala takto riesit :slight_smile: To si podla mna aj tak postupne zvyknes, ze si nieco davas, ked to bude pravidelne vies ako :slight_smile: Ano presne minimalne tie tri mesiace su podla mna ok, a hlavne pokial je to doplnok, tam to treba vseobecne dlhsie aby aj tie ucinky boli citelnejsie :slight_smile:

dakujem pekne za informaciu :slight_smile: takze tento doplnok a teda tri mesiace a hadam bude dobre :slight_smile: mam dnes cestu okolo lekarne, tak sa zastavim :slight_smile: ked ste pisali ze vam to zabralo takto pekne, v tom by bol uz cert keby aj mne nie ako sa hovori :slight_smile: barbien nie nie to nie je dlha doba, to si myslim ze akurat na to aby clovek citil ucinky alebo nejaky rozdiel to je akurat.

jana tak super, že si sa tak rozhodla, hádam ti to čím skôr aj prejde, veď keď tak daj vedieť ako sa cítiš :slight_smile: áno inak to je pravda, pri doplnkoch je to všeobecne tak že minimum tri mesiace a aj pol roka. tiež som sa s tým stretla a súhlasím, že pokiaľ sa človek rozhodne nedopovať drahými liekmi, toto je lepšia cesta :slight_smile:

@jana jaj vazne a bola si si ho teda kupit? :slight_smile: ked si pisala ze mas cestu okolo lekarne, tak ze ci. ale je to tak ako pises, ved tri mesiace to utecie ako voda, ved aha uz je maj a to som mala pocit ze sme este len na zaciatku roka :smiley:

Romcitika presne ako píšeš, lepšie ako sa dopovať liekmi, to si neviem ani predstaviť, že by som teda aj mala neustále volať napríklad doktorke aby mi voľačo predpisovala. Uff. Amikka mi hovor, leto utečie ako voda sa ani nenazdáme veru.

romcitika dakujem pekne :slight_smile: hej hej uz ho mam doma :slight_smile: tak postupne som zacala tak ale jasne som len na zaciatku :slight_smile: treba tomu nechat nejaky cas si myslim :slight_smile: amikka ano bola :slight_smile: jaj no inak to je pravda ale nestrasme sa nazvajom este si treba uzit leto a letne dovolenky :slight_smile:

No tak obávam sa už aj ja, že sa u mňa začína tinitus prejavovať. Neviem či to nie je aj vplyv z dlhodobého stresu alebo čo, ale to pískanie, to už začína byť vážne nepríjemné a neúnosné. Čo s tým máte skúsenosť, objavilo sa to niekomu aj takto ako mne z rovnakého dôvodu? Že ako ste s tým vedeli zatočiť :slight_smile:

Macca hej tiež mám podobný problém o ktorý sa už dlhšie zaujímam. Inak vidíš, to mne až tak nenapadlo, že stres, predsa len starostlivosť o domácnosť, deti práca, ešte k tomu aj táto doba, že človek nevie čo môže očakávať. A ty si do teraz skúšala na to niečo?

@macca vies co to je tak individualne ze vlastne kazdy kto to ma to moze mat z ineho dovodu a hlavne aj ten stres je iny, vies ze niekto ho moze mat napriklad aj podvedomy a tak. uprimne ani asi neviem presne ze z coho to zacalo u mne. lebo co si povies ze sa budes menej stresovat alebo? :slight_smile:

macca ani sa nečudujem v tejto hektickej dobe, stres je spúšťačom mnohých ohorení, možno je aj dobre že si si to všimla a prípadne vieš z čoho ti to pramení alebo začalo. len teda čo s tým, to máš aj takú prácu, kde sa stresuješ?