Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

radinaLM tak je to rôzne podľa mňa a teraz neviem, ty si na to niečo skúšala alebo si s tým bola u lekára? troška som sa stratila sa priznám, že či ti už poradili niečo na to alebo tak :slight_smile:

vieš čo úprimne ti poviem že mne je to asi jedno aké je obdobie, neviem či to skôr nie že vyslovene počasie ale s tlakom ak to aj súvisí veď ťažko sa dopátrať toho spúšťača tak by som to nazvala.

vidis ale to by mna len tak okrajovo zaujimalo, co ste mali tiez take problemy spojene s piskanim v usiach, boli ste s tym aj u lekara? alebo ste sa rovno rozhodli ist nejako vlastnou cestou, ked to tak nazvem ze to skusite sami riesit?

@amikka vies co poznam pripady kedy ludia isli k lekarovi a potom su aj taki, ktori si nechaju rovno poradit od niekoho kto s tym ma skusenost a vie co mu zabralo. napriklad mna by tiez nie ze obtazovalo ale je to na ukor toho casu proste chodit po vysetreniach a neviem co. takto ak niekto vie a ma moznost dat na radu inych tak preco nie :slight_smile:

No čo vám poviem :smiley: Asi ma ovplyvňuje vo veľkom aj to počasie alebo presne ako ste napísali že aj ten tlak, že mi to asi nerobí dobre :slight_smile: A nie tiež nie som z tých čo by hneď napochodovala do čakárne a chodili po vyšetreniach lebo si myslím, že v dnešnej dobe sa dajú a dá veľa vecí a problémov riešiť aj po svojom, presne že dať na niekoho radu a podobne, kto má rovnakú alebo podobnú skúsenosť, samozrejme pokiaľ nejde o fakt vážne problémy :slight_smile:

@radina ano su aj taki ludia ale to uz mas potom asi ze vsetko so vsetkym prepojene a neviem nezachytil som, alebo som prehliadol davas si na to nieco?

hej presne, vsetko sa to odvija od toho mozno aj kedy ten stav podchytis, alebo ako sa ti podari si odsledovat kedy ti piska v tych usiach, este mozno aj tak to skusit eliminovat :slight_smile:

Caste zalahnutie v usiach a nasledne mierne piskanie, toto sa mi deje pravidelnejsie. Myslite ze to moze byt taka predzvest tinitusu?

Tanka8891 no ťažko povedať, keďže každý môže mať tie začínajúce prípadne aj pretrvávajúce symptómy to nazvem iné. Takže aj áno by som povedala. A to sa ti ako často alebo ako pravidelne objavuje?

Macca aha jasne to mi nenapadlo, lebo by som si bola myslela ze vacsina ludi ak ma aj tinitus tak ze im to zacina rovnako teda minimalne podobne. Vies co no ako nemam to odsledovane ze na minuty alebo takto ale je to viackrat aj za tyzden.

Tanka8891 nie nie kazdy to moze mat inak tie prejavy :slight_smile: Ale teda ak pises ze uz to mavas viackrat za tyzden, to asi aj vies povedat, ze cca kolko to trva ci? No myslim si ze toto uz je taky zacinajuci veru, skusala si na to nieco?

Margita fuuu tak toto ti vazne neviem povedat ako netrva to dlho ale je to riadne neprijemne, to vtedy nic nerobim len cakam kym to prejde. Myslis ze su na to nejake vitaminy, lieky neviem hocico co by som si mohla dat vtedy ked sa to deje?

ale no tak uprimne si myslim, a sama z vlastnej skusenosti viem, ze to clovek poriadne ani na zaciatku nevie co by na to mohol dat, lebo to nie je ze prechladnutie alebo zapal stredneho ucha alebo nieco podobne. takze to presne ked tak skor si nechat poradit :slight_smile:

Kaludis aha jasne, tak ale predsa len mozno by sa nasiel niekto kto nieco skusal, nejake babske recepty alebo taketo chapes :slight_smile: A co teda by si mi vedela aj ty poradit? Ked si napisala ze z vlastnej skusenosti vies? :slight_smile:

Tiez som sa kedysi riadila vseliakymi babskymi receptami, no mnohe neucinkovali a rozne potiaze sa mi len zhorsili, takze by som povedala, ze to nie je zakazdym ta spravna cesta, ako si pomoct

myslela som to tak, ze som len tapala po tom, co by som mohla mat za problem. domyslala si a skusala rozne babske recepty a zbytocne som stracala cas, niecim, co mi proste nepomahalo

to poznam tiez. ako tiez som taka, ze sa mi so vsetkym nechce utekat k lekarovi, no niekedy uz nie je inej cesty a potom ma este aj sfunga, ze som to nechal zajst zbytocne daleko

z toho si nic nerob som presne taka ista. kolko krat si poviem, ze ved to zvladnem aj sama a nejak si pomozem aj doma, no uz sa mi tiez vela krat stalo, ze som to zbytocne vyhrotila tak, ze problemy sa este zvacsili a bolo tazsie sa z nich nakoniec dostat

ved to, no ono niekedy je to tak, ze sa na dany problem naviaze potom aj nieco ine a uz to ide ruka v ruke. vysetrenie pri niektorych problemoch by malo byt samozrejmostou, zvlast ak sa opakuju castejsie ako by vobec mali

problémy by sa mali riešiť v prvom rade s lekármi, ktorý nadstavia liečbu a potom vedia odporučiť aj nejaké tie doplnky, ktoré by mal človek užívať pravidelne a tak eliminoval to, že sa problémy naspäť vrátia. len chápem aj to, že nie každý si proste môže dovoliť ísť zakaždým k lekárovi