Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

ale clovek by mal podla mna mysliet, aj na taku tu prevenciu a brat nejake tie doplny, aby malo telo vsetko to co potrebuje a tym sa istym problemom aj vyhol

to je pravda, no povedme si ludia su rozny a nie kazdy sa na to takto pozera. no ja odkedy ho uzivam tak tieto problemy sa mi podarilo casom tak povediac upratat az do takej miery, ze ma prestali trapit uplne

A aj si bola na nejakom vysetreni? Vies zaujima ma, co ti vlastne tento problem sposobovalo, lebo asi len doplnkami s ati to nepodarilo dostat do normalu

mna napriklad kedysi casto trapieval zapal stredneho ucha. uz som bola z toho zufala, lebo neustale som musela brat nejake tie antibiotika a nasledne aj probiotika, kedze mi zatazovali zaludok. no nastastie som sa dostala k doplnkom, ktore uzivam uz nejaky ten cas a musim si zaklopat, ze uz mam nejaky ten cas pokoj

Ahá, tak to je ale dobre, že sa ti to podarilo dostať pod kontrolu. Chýbal ti nejaký vitamín, alebo čo vlastne tie opakujúce sa zápaly spôsobovalo?

ano mala so problem aj s imunitou, no chybalo mi vela vitaminov a tym padom som bola na taketo zapaly proste nachylnejsia. no nastastie teraz uz viem ako na to a mam rozne vitaminy, ktore mi pomahaju drzat to pod kontrolou

Ahojte. Prosím kedy ste na sebe spozorovali, že to pískanie v ušiach nie je normálne, že asi s tým treba niečo robiť? Ja mám pocit odkedy som prekonala covid, že proste miestami mi píska v ušiach. Muž ma zakaždým len odpinkne s tým že to je zmena tlaku, že to kvôli tomu ako je vonku, ale ja neviem nezdá sa mi to celkom normálne.

mozno to nie je len pocit, mozno je to fakt, to sa proste moze stat, poznam vela ludi, co mali kadejake problemy po covide, takze tomuto co pises by som sa ani nahodou necudoval, prave naopak nevylucujem to a to teda si clovek ani nevie predstavit ake to je neprijemne az kym si to nezazije!

Mne to zo zaciatku, ked mi to zacalo som nechapala, som myslela, ze to je nejaky pozostatok choroby alebo proste nieco, ale nemala som vobec tusenia, ze to je problem ktory ozaj moze trvat dlhodobo a zneprijemnovat bezne dni :frowning:

Áno len je rozdiel, keď je to počas choroby, že sa ti pískanie ozve a o dve dni už je fuč a je zase rozdiel, keď to trvá neustále niekoľko dní a proste nevieš čo s tým.
Mali by sme sa viacej sledovať a niektoré veci proste neignorovať.

ked ono to moze byt sposobene aj nejakou infekciou, virusom, aspon co som sa s doktorkou rozpravala, tych pricin moze byt viacero, ale teda netreba sa opustat ked sa nieco take objavi, netreba sa lakat, pri tomto nastastie jestvuje pomoc aby to nebol problem, ktory cloveku uplne skomplikuje zivot :slight_smile:

Je to fakt nepríjemné @lucansky.mato mňa to aj mrzí, že mi neverí, že si nevie predstaviť aké to je, ale tak kašlem na to. Je to proste problém s ktorým si budem musieť poradiť.
Len ako prídem na to, že z čoho to mám @baborkaflower ? Čo mi to mohlo urobiť? Dá sa toho aj úplne zbaviť myslíš?

To niekomu kto to nezažil ani nevysvetlíš a zbytočne sa budeš snažiť, viem o tom svoje, nestojí to za to nad tým sa trápiť. Podstatné je aby si sa toho zbavila, tebe píska v ušiach alebo aj niečo iné? Lebo u mňa to bolo také, že som cítila aj zaľahnutie v ušiach a aj také akoby zrnenie.

tych veci, ktore ti to mohli sposobit je viac, lebo vlastne to hucanie alebo piskanie je len dosledok nejakeho problemu, cize ked sa zbavis problemu, zbavis sa aj toho dosledku ktory to vyvolalo :wink:
cize da sa to, len je to bez na dlhu trat, ale myslim, ze sa netreba vzdavat, treba ich za odbornikom, ktory sa tomu venuje aby ta vysetril, ze kde je ten problem preco to vznika

môj švagor mal s týmto problémy, len u neho to začalo z dôvodu, že vlastne neustále je vystavený hluku, keďže hrá v kapele a tam proste tie uši dostávajú zabrať a u neho po čase práve také pískanie v jednom uchu sa objavilo, trvalo to skoro dva mesiace, kým došiel na to, že asi dačo nie je OK :smiley:

Jasné, že to dá zabrať, u mňa to začalo tak nenápadne, že som myslela, že mi hučí v hlave, že to je zo stresu, lebo proste bolo za posledné mesiace toho na mňa veľa, ale keď to po týždni neprechádzalo tak som už začala šípiť, že niečo nie je s kostolným poriadkom.

Veď ja viem, že nie @klaudia.polanska45 len nemám rada, keď niekto spochybňuje to ako sa cítim. Nie nič nejako iné, len pískanie, najskôr som mala pocit, že len v jednom uchu, ale potom mi začalo aj v druhom. Cez deň občas mám pocit, že aj príde na chvíľku úľava, že pokoj, ale ono sa to potom vráti.
Len ako na toto prídem @baborkaflower že čo by mohlo byť u mňa práve akoby spúšťačom?? Veď budem musieť už doktora vyhľadať. Hádam mi porobia nejaké vyšetrenia.

Aha @kotrik.roma len toto ja teda nemám mať z čoho. Teda nie som nejakému nadmernému hluku vystavená alebo niečo také. Aj keď pri deťoch je to niekedy na štuple do uší, ale nemyslím si žeby to bolo také žeby som mohla z toho mať až takéto problémy.
Ako si to potom vyriešila @richteria? Máš tie problémy aj teraz?

no mne piskanie zneprijemnovalo vsetko, aj v praci som si pauzu musela dat, lebo som nebola schopna normalne fungovat, normalne proste pracovat od rana a sustredit sa, potom som vyhladala doktora, zacala som chodit po roznych vysetreniach a teda uzivam momentalne Revitanerv Strong, aj s liecbou od doktora a vyrazne lepsie mi je, chodim do prace a som v pohode, ale nepreslo to zo dna na den, trvalo to, ale uz mam klud.

No nič vyhľadala som obvodného, povedala som mu aké mám problémy a poslal ma ďalej po odborných doktoroch.
Pri tom nemáš nejako, čo sama vymyslieť, to je potrebné aby sa ti urobili vyšetrenia, že z kade to môže vlastne prameniť.