Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Ty si aj nejako bola na PNke ked si mala tieto problemy, co si pisala, ci ako si to v praci vyriesila?

Pokial nie je clovek schopny normalne fungovat, ze premyslat, venovat sa tej praci, tak myslim, ze je to jedina moznost, ze proste sa inak neda. To si vela ludi nevie ani len predstavit ako to je, ked v hlave v usiach huci, ked piska. Nie je to vobec nic prijemne.

ano, doma som bola normalne, to sa nedalo tak fungovat, ono ked ta intenzita sa meni, tak je to proste velmi neprijemne, akoze ja chapem, ze clovek co nema skusenost, co to nezazil to mozno ani nebude vediet pochopit, ale je to velmi neprijemne, to je akoby si nieco mala v hlave a nemozes nic robit, na nic sa sustredit, aj ked som nieco rozpravala muzovi alebo tak, tak proste to bolo na viackrat lebo tie zvuky ma uplne deptali :confused:

u mna ked to zacalo tak som myslela, ze sa mi sniva, ze to proste je nieco co prejde a bude klud, ze to len nejaka predzvest bolesti hlavy alebo nieco take, len zle bolo, ze som ani len tusenia nemala, co akoze by som si na to mala dat, co by bolo vhodne :confused:

To sa ti ani nečudujem @ratkastrenka keď si tým teraz prechádzam tak ozaj mi je veľakrát do plaču, keď to neustupuje. Toto čo si mi napísala to je čo? To je vitamín alebo čo? Môžeš mi o tom niečo viac napísať? Hlavne čo to obsahuje?
Dlho trvalo @richteria kým ti nastavili liečbu?

Myslela som si @dariss, že sa mi bude dať fungovať, že to nie je také, že by som nemohla nikam chodiť. Ale ono je to horšie jak nejaké hlasy v hlave alebo akoby som to povedala.

neda neda, lebo toto je problem to piskanie nie, ze to trva hodinu, den alebo tak, ale to trva dlhe dni, tyzdne a neda sa s tym len tak zatocit, ja ti poviem, ze ani len som netusila, ze jestvuje nieco take ako tinitus, ze to piskanie moze byt akoze odozva na nejaky problem, pre mna to bolo velkym problemom, ked mi to doktor povedal, musela som si to po pravde po nete hladat aby som vedela o co ide :smiley:

haha, tak nevieme predsa vsetko, je to normalna vec, nemyslis?
kym clovek nema problem, tak ho ani nenapadne si nieco taketo zistovat, cize uplne ta akoze chapem :wink:

to je doplnok, ktory obsahuje b vitaminy, kyseliny afla-lipoovu, vitamin E, selen a aj ginko :slight_smile: a spolu to posobi dobre aj pri tychto problemoch, lebo ma vplyv aj na regeneraciu nervov, aj na prekrvenie a vela ineho, preto sa taketo nieco odporuca, tiez som nechapala, ale vyskusala som si na vlastnej kozi, ze to ma zmysel :slight_smile:

nečítala som všetko, čo si písala, ako si sa k tomu dostala, že toto yb ti mohlo pomôcť??

no ja by som potrebovala nieco na bolest chrbtice. kedysi v detstve mi bola diagnostikovana skolioza, a hoci viem, ze je to chronicke, clovek sa toho uplne nezbavi, ale cvicenim sa to o dost zlepsilo. no aj napriek tomu mam obcas bolesti. su mierne, ale prijemne to nie je. myslis, ze by mi to mohlo pomoct?

mne osobne to pomohlo na bolesti rozneho druhu, kazdy clovek je vsak iny, treba vyskusat. kazopadne si myslim, ze dlhodobe uzivanie ma blahodarne ucinky na rozne problemy, cize ak ti nezaberie konkretne na toto, moze pomoct pri niecom inom :slight_smile:

no ja by som bola rada, keby mi to zafungovalo, nakolko sa to uz miestami neda vydrzat. clovek sa v takych momentoch snazi skusat uz vsetko mozne. chodila som aj na rozne rehabilitacie, ale potom som s tym nejako prestala, lebo som mala pocit, ze sa to lepsi.

veru, nie je to sranda, viem, o com hovorim. bolest vseobecne nie je prijemna zalezitost. a ak sa da, tak preco si nepomoct. nech to stoji, co to stoji. tiez som rozmyslala ako vyriesit to piskanie v usiach. ono to nie je bolest ako taka, ale neprijemne to istotne je.

da sa to nejako utlmit? existuje vobec nieco, co tomu pomaha? citala som o tom, ale nikde som sa v podstate konkretne nedozvedela, ako tomu zabranit, pripadne predist.

no jednoznacne si myslim, ze je to nieco, co treba preliecit poriadne, nepojde to pravdaze zo dna na den, ako by si mozno niekto myslel. tie vitaminy treba brat dlhodobo a malo by sa to po case upravit. lebo clovek vazne nevie ani fungovat, ked ho take nieco postihne, sama som si tym presla.

ja chapem, ze vysledky sa dostavia, az ked to uzivas nejaky ten cas. idealne zacat co najskor, lebo s takymi problemami asi nikto dlho nevydrzi byt v psychickej pohode. ja si neviem predstavit, ze by mi cely den hucalo alebo piskalo v usiach, ved to musi byt strasne.

no tak vies ako, nic sa neda hned, aj ked si to mnohi ludia mozu mysliet. casto sa zabuda aj na podporu imunity, a to vidiet aj teraz v tomto obdobi. zacalo byt chladnejsie, tak je vela ludi chorych, ale myslim si, ze sa tomu da urcitym sposobom predist. ja beriem pravidelne vyzivove doplnky a nebyvam tak casto chora ako napriklad moj muz, on to ma v sebe akosi odmalicka, odjakziva bola nachylnejsi na choroby.

ja napriklad som zvykla bravat rozne vitaminy, ale kedze som to nemala na ociach, tak som ich zabudla zakazdym uzivat. ked sa neuzivaju, tak tazko uvidis nejaky vysledok po par tabletkach :slight_smile:

presne preto je fajn si ich dat na nejake dobre viditelne miesto, aby si ich kazde rano videla a nezabudla uzit, vytvorit si z toho taku rutinu :slight_smile: ono je fajn, pokial to su zatial len vitaminy a nemas rutinu v uzivani 20 druhov liekov, ako kazdy druhy senior :slight_smile: