Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

no a presne to je velakrat problem tych, co chcu nejak vyriesit svoj problem, ale bud tie doplnky prestanu uzivat, lebo na to jednoducho zabudaju alebo sa na to proste vykaslu. treba ich uzivat permanentne, inak sa vysledky nedostavia, to je predsa jasne.

mne napriklad pomahalo to, ze som si zo zaciatku nastavovala pripomienku :slight_smile: postupom casu som si tak zvykla na to, ze to proste mam rano urobit a uz som na to myslela, teraz sa mi nestava, ze zabudnem.

a aj si na sebe spozorovala nejake vysledky? ked si sa toho nevzdala, tak pravdepodobne to asi ma nejaky zmysel :slight_smile:

jasne, ze ma :slight_smile: inak by som v tom zrejme ani nepokracovala. tiez som bola taka skepticka voci vsetkemu, co sa brat nemusi a je v podstate take “dobrovolne”, ale vacsinou prave taketo veci najlepsie zaberaju. vseobecne sa citim lepsie, hlava ma uz takmer nebolieva, tie moje stavy boli proste strasne. takze ano, rozhodne to zmysel ma.

ako sa prosim ta vola ten doplnok stravy? ja potrebujem nieco, coho nemusim uzivat 4-5 tabletiek denne, take mnozstva mi proste nevyhovuju :smiley: jednu si este akotak zvladnem zapamatat a vtesnat do svojho nabiteho harmonogramu :D, ale ked si ich mam dat viac, tak to uz je problem.

zriarra, vola sa to revitanerv a presne v tomto je aj pre mna vyhovujuci, staci uzivat jednu tabletu denne. nie je to nic narocne, to si clovek hadam zapamata :slight_smile: len ho treba uzivat aspon 3 mesiace, aby si videla nejaky realny vysledok. vies ako sa hovori - trpezlivost ruze prinasa :slight_smile:

ja osobne som nebola predtym zastancom takychto vyzivovych doplnkov, clovek si tak povie, ze naco by bral nieco, co nemusi:) ale ak nepozna ich realnych ucinok, tak je jasne, ze to bude brat takto. ja by som to vyskusala, nemas co stratit, len ziskat.

no vela ludi odradza aj dlzka uzivania mozno. ale tak kto chce kam, pomozme mu tam ako sa hovori:) ak sa nechce zbavit problemu, tak pre to nic ani neurobi, vsak?

to je sice mozne, ale nechapem, ako moze niekto s takym niecim realne fungovat, ved to sa neda, viem co hovorim. na vlastnej kozi som si vyskusala, ze to piskanie v usiach je proste totalne na psychiku. to sa nevies absolutne na nic ine sustredit. bolo to jednoducho na nevydrzanie.

vela ludi je takych (aj v mojom okoli), ze radsej pretrpia vselijake neduhy, ako by to mali riesit, povedia si ved to prejde a mavnu nad tym rukou. ale ked sa problem neriesi, moze narast az do takych rozmerov, ze uz bude neskoro. maminu piskanie v usiach trapilo cele tyzdne a nikomu to nepovedala, nikomu sa so svojim problemom nezdoverila, len tisko trpela, lebo si myslela, ze to je mozno len tlakom alebo co, ze sa to zase upravi, ale houby.

no to piskanie v usiach vie riadne potrapit, aj ked si mozno niekto povie, ze to nic nie je, ze take nieco sa da prezit, ale kto to osobne nezazil, tak to proste nezisti, ako velmi to vie byt neznesitelne.

ja to veru nikomu neprajem takisto. aj ked ja som si takym niecim osobne nepresla, ale moja starka to mala, videla som na vlastne oci, ako sa tym zoziera, to je proste hrozne na psychiku, velakrat uz nevies ako dalej. a nevies si nijako pomoct, to je najhorsie.

no nanestastie sa toho neda zbavit uplne hned, ale tak pomohlo mi, ked mi odporucili brat ten doplnok stravy, hoci je to teda na dlhsiu dobu, ale som rada, ze som to objavila, postupne sa to zacalo zmiernovat, takze fakt sa mi ulavilo. neviem si predstavit fungovat s tym dlhu dobu, ved mna by museli pravdepodobne zavriet do blazinca :smiley: akoze teraz mi je to smiesne, ale vtedy mi veru nebolo vsetko jedno.

co to vlastne obsahuje? ja osobne si neviem predstavit, aku zlozku to v sebe musi mat, aby mi to realne pomohlo na takyto typ zdravotneho problemu.

Tiez to uzivam. Stale ho nosim so sebou pre istotu, aby som nezabudla:) Lebo povedzme si narovinu, nikto nie je dokonaly, ludia zabudaju a ja takisto :smiley: IMG_5111

haha, ano, tiez mam najradsej takto veci pri sebe a na ociach :smiley: proste clovek ma za ten den strasne vela povinnosti, tak je normalne, ze obcas mu nieco vypadne, zabudne.

jasne, ty to mozno beries takto sportovo, ale moj muz sa mi len smeje :smiley: “nikto veru nemladne” a podobne reci :smiley: akoze ano, aj sa na tom zasmejem, ale ked sa tak zamyslim, tak ma pravdu a to ma stve zo vsetkeho najviac :sweat_smile:

vek nas vsetkych dobehne :smiley: ale nesmieme si to tak pripustat, no nie? zakazdym sa da predsa nejak dopomoct tomu, aby sme sa aspon necitili staro :smiley:

Letmanka, ake velke su tie tablety? Lebo ja mam celkovo problem s prehltanim vacsich liekov, tak preto sa pytam. Niektore lieky su fakt mega velke, nemam to rada, uz sa mi stalo, ze som to vyvratila dokonca :confused:

Ved prave, tiez mi to nerobi nejak extra dobre, ked je tableta prilis velka, tieto su take primerane velke by som povedala, nemam ziadny problem ich prehltnut:) a super je, ze staci brat jednu za den, to mi absolutne vyhovuje:)