Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

neviem, odjakziva akosi nemam pochopenie pre toto, ze ako to niekomu moze robit problem?:slight_smile: chapem, kazdy mame cosi, ale proste takisto ako aj zapijas hocijake jedlo, prehltnes ho a hotovo. v com je tabletka ina?:slight_smile:

tak podla mna je to celkom bezna vec, aj v nasej rodine mam kopu ludi, ktori s tymto maju problem :slight_smile: nevime teda cim je to, ale to tak niekedy sa deje, ked je vacsia tableta, tak to je taky reflex:) tiez som to tak kedysi mala, ale ked som bola decko.

ja tiez poznam vela ludi v mojom okoli s tymto “problemom”, ale tak podla mna su aj horsie veci:) niektore tabletky si vies rozpucit pripadne. horsie je to s takymi, ktore maju taky ten film, ktory len tak nerozpucis:) no ale tak idealne je to s tabletkami normalnej velkosti, to je jasne. take tie najvacsie mam problem prehltnut aj ja :smiley: to je hnus, neviem, naco take vobec robia.

potom sa nedivim, ze vela ludi aj skusi uzivat kadejake vitaminy, ale prestane mozno prave aj kvoli tej velkosti tych tabliet, je to neprakticke a nejde to dolu krkom :smiley:

akoze mozne to je, ale vazne nechapem, preco ked sa uz clovek na to da, zacne uzivat nieco, co je prenho a pre jeho zdravie prospesne a potom to prestane brat, tak ja neviem. a este si mysli, ze za tu kratku dobu sa nieco v jeho tele zmeni? to je nerealne.

Tak vela ludi ma proste velke oci a myslia si, ze sa vsetko da vyriesit jednoducho ako mavnutim carovneho prutika. Chyba im troska trpezlivosti a vytrvalosti. Vsetci by chceli mat vsetko hned, ale tak predsa nic nefunguje.

ved jasne, ziadny zdravotny problem nevyriesis len tak hop sup, keby to takto fungovalo, tak sme stastni ludia, no nie? pri takychto typoch problemov je to ale fakt zle, lebo mozu viest aj k naruseniu psychickej rovnovahy, co sa vacsinou aj stava, a to fakt potom nie je sranda. psychologovia potom maju co robit.

to ja sa teda absolutne necudujem. mne by tiez podla mna skor ci neskor z toho preplo, to je psycho proste, piskanie v usiach sa neda dlho znasat.

tiez si myslim, ze to jednoducho nedas bez pomoci. ked uz je to podla mna v takom stadiu, ze uz sa nevies sustredit na nic ine a vazne ti to zneprijemnuje zivot, obmedzuje ta, tak sa jednoducho obratis na odbornika, lebo vtedy uz ozaj nevies, co s tym. mozno sa tomu aj da realne predist, alebo teda aspon to nejak podchytit v zaciatocnom stadiu, to by bolo idealne.

Ocino mal s tymto presne problem, nastastie to mal len take jemne, zrejme nejake pociatocne stadium, ak sa to da v tomto pripade tak nazvat. Tvrdil mi ale, ze uz z toho bol na nervy, aj ked to mal take jemne. No tak potom si nedokazem predstavit, co robia ti, ktori to pocuju v hlave silno. To musi byt strasne.

No tak to je taká chúlostivá vec, netrpí tým veľa ľudí, skôr by som povedala, že je to také ojedinelé. Moja mamina je taká, že bývala často chorá, mala veľmi slabú imunitu, veľakrát sa poriadne ani nedoliečila a už nastúpila do práce, čo je samozrejme chyba, no nenechala si to vysvetliť. No a dôsledkom toho sa jej diala táto vec, začalo jej pískať v ušiach, potom zostala dlhodobo doma. Čiže fakt neradno sa zahrávať s chorobou, pri každej jednej je potrebné sa zakaždým poriadne doliečiť.

no, takychto ludi to zvykne postihnut najcastejsie, co aspon tak vnimam aj v mojom okoli. proste s tymto sa fakt neradno zahravat. tazko sa z takychto stavov potom dostava. vsak aj my sme toto mali v rodine, konkretne to postihlo moju maminu, no a dlho ju to trapilo veru. poradili jej v lekarni revitanerv strong, tak to ustupilo po case. nastastie sa toho zbavila uplne, ale tiez to nebolo zo dna na den. taketo typy problemov sa ani nedaju odstranit hned bohuzial.

no tak to mala stastie, ze sa jej takto podarilo zbavit sa toho. neviem, velakrat s tym ludia zvyknu bojovat ovela dlhsie, takze toto je ten lepsi pripad si myslim.

Veď práve, pri takýchto problémoch a navyše pri človeku, ktorý to tak nevie celkom dobre zvládať, sa môže ľahko stať, že sa mu zhorší aj psychický stav. Je to dosť nebezpečné niekedy, treba to proste riešiť, nie že niekto to vezme na ľahkú váhu a potom to môže mať fatálne následky.

No mňa až prekvapuje niekedy, že koľko tých diagnóz môže človek mať, to je úplne neskutočné. Najhoršie je, že to človek ani nedokáže ovplyvniť.

ale zase nieco ovplyvnit vies, niektore zdravotne problemy sa objavuju prave preto, lebo sa vela veci podceni, alebo clovek nieco vezme na lahku vahu a potom to tak aj dopada.

tak neviem si predstavit, ze ja osobne by som podcenila nejake naznaky vaznejsej choroby. uz len ta permanentna bolest hlavy napriklad nevesti nic dobre. to je proste taky varovny signal, ze robime nieco zle, proste ze treba nieco zmenit.

Áno, s bolesťou hlavy má ale problém čím ďalej tým viac ľudí, aj v mojom okolí to tak vnímam.

moze byt, ale to je vsetko zivotnym stylom, akym zijeme, menej myslime na seba, nemame cas oddychovat, lebo ved praca, povinnosti, deti atd. potom je jasne, ze sa to odrazi aj na nasom zdravi. vsetko to proste na nas dolahne a hotovo. treba vediet aj oddychovat a vypnut.

jasna vec, presne ako hovoris. tiez som to predtym nevedela, myslela som si naivne, ze znesiem cokolvek, ale opak je pravdou. to na teba raz proste dolahne a pride na to, ze je toho jednoducho na teba vela.