Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

no clovek velakrat zisti az prilis neskoro, ze treba ubrat. bolest hlavy ale niekedy neznamena len prepracovanost. velakrat si to mozeme aj zamienat, vo vacsine pripadov tieto bolesti vznikaju kvoli stresu, mozno nespravne nastavenom harmonograme, tazko povedat. u kazdeho to je fakt ine.

tak myslim si, ze uz priblizne vies, co sa s tebou deje, ked zacnes mat taketo problemy. uvedomujes si, ci pracujes prilis vela alebo ti nieco aktualne sposobuje stres.

No ale to zase niekedy nemusí úplne platiť, pretože som takisto mávala silné bolesti hlavy a absolútne som nevedela, z čoho to môže asi prameniť. Nemala som stresujúcu prácu, nič ma v tej dobe netrápilo, neťažilo, takže ono to takto jednoznačne nefunguje zakaždým.

a ako dlho si tym trpela? da sa take nieco vobec znasat dlhsiu dobu?

Jasné, že nedá, to ti skôr či neskôr proste z toho začne šibať. Bolo to miestami až na zbláznenie, takže sa ani nedivím, keď počujem o tých prípadoch, kedy človek už mal z toho normálne až psychické problémy.

co take zabera na bolest hlavy? neviem, ci to sem patri alebo nie, ale uz som celkom zufala, inu temu som tu nenasla. uz ma to trapi asi tyzden.

a ako ta boli hlava? na ktorom mieste? lebo ono zalezi aj na tom, mozes mat migrenu, aj ked si predtym nemavala. tazko povedat, z coho konkretne to moze pramenit, pokial teda nevies o niecom, co by to mohlo sposobovat.

mna napriklad hlava boli aj pri akejkolvek zmene pocasia, takze velmi zavidim tym, co tymto absolutne netrpia a o bolesti hlavy nevedia zhola nic. mozete byt za to vdacni.

zakazdym sa najde dovod, preco zacne boliet, neboj sa :smiley: staci, ked ma niekto nastve a uz som tam. takze velakrat sa proste nezaobidem bez tabletky. akoze viem, ze to nie je dobre, nechcem to neustale riesit takto, ale tak raz za cas, myslim, ze je to relativne ok.

no ja nemam pocit, ze by som to mala od nervov alebo tak, ani stres nemavam v poslednej dobe praveze, takze absolutne netusim, cim to moze byt. uz len z toho premyslania, ze z coho ma boli hlava, ma boli hlava :smiley:

no to je taky kolotoc :smiley: zacarovany kruh, z ktoreho je velakrat velmi tazke sa dostat. niekedy tie bolesti vedia pretrvavat a doznievat neskutocne dlhy cas, preto je idealne proti tomu nejak zacat bojovat.

ani ma nestras, ja to tak dlho nemam nastastie, ani momentalne teraz v tejto chvili ma nic neboli, ale ono to tak na vecer zvykne prist. nie je to pravidlo, skor by som povedala, ze to pride tak akoby necakane. ale to proste len trpnem poobede zakazdym, ze co ma zase vecer caka. ci sa v noci vyspim, alebo nie. nebavi ma to, vazne.

ved ono to rozhodne nie je pravidlo, nikto ta nestrasi, neboj :smiley: kazdy je iny. verim ti, ze to nie je sranda. potom si nevyspata istotne, nevies ako z toho von. treba sa poobzerat po niecom, mala by si to nejako riesit, lebo si robis len sama sebe zle. u lekara si s tym este nebola?

no, mne na bolest hlavy zabral Revitanerv Strong, vyskusaj, ma dobry vplyv na nervy vseobecne. pripadne k tomu skusit nejake cviky na krcnu chrbticu, mozes to mat napriklad aj z toho, to sa neda velakrat uplne presne urcit.

No, kazdemu zaberie fakt nieco ine, mne cvicenia absolutne nepomohli. Moznoze skutocne treba vyskusat tu kombinaciu, ktovie. Myslim si, ze clovek sa da na uz na cokolvek, ked sa chce realne zbavit nejakeho pretrvavajuceho problemu.

ty si ho ako dlho brala? lebo viem, ze na kazdeho to proste uplne inak vplyva, niekomu trva dlhsie, kym sa toho zbavi, inemu zase ovela kratsie. je to individualne.

no idem ho vyskusat aj ja, lebo uz vazne neviem, co so sebou. aj mi odporucili, aby som si vzala dlhsie volno, ale nepomaha. snazim sa oddychovat, ale akosi ziadne vysledky nevidim, proste nijaka zmena, neviem, ci je to migrena alebo co, ale proste nechcem hned bezat k doktorovi, to ja nemam vo zvyku. vela ludi to tak berie, ze treba hned s kazdou vec ist.

No, niekomu oddych pomoze, inemu to proste nestaci. Vo vsetkom sa ludia lisia, je to proste celkom individualne. Jednoznacne skus, hadam ti bude konecne lepsie.

verim, ze sa ti polepsi, treba poskusat, clovek nevie, z coho sa popravi ako sa hovori:) ulavi sa ti, lepsie sa ti bude fungovat aj doma aj v praci. navyse nemusis mat zly pocit z toho, ze do seba pchas v jednom kuse tabletky, pretoze to nie su lieky:)

Ahojte vsetci! moja mamina to ma tiez, tak si idem precitat tych vsetkych 100 sprav, ci kolko ich je tu, a mozno nieco zazracne najdem, co by mohlo zabrat :raised_hands: