Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

a ako dlho to uz ma? vies co, usetrim ti tymto cas :smiley: ja sice konkretne tento problem nemam, ale na toto tu odporucali Revitanerv Strong, viacerym pomohol. ono treba niekedy len poskusat, co najlepsie zaucinkuje, lebo na kazdeho jednoznacne zabera nieco ine.

tak to klobuk dolu, ak sa ti to chce :smiley: prijemne citanie prajem. ale nie, tak ale dufam, ze to mamine co najskor prejde, to su take nezavideniahodne stavy by som povedala. ale tak vsetko sa da nastastie riesit a vyriesit, pokial clovek chce:)

No, bohvie v akom stadiu to ma zase, je rozdiel v tom, ked to zacina a ked uz to nejaky cas clovek ma. Je to takisto uplne individualne, kazdy to znasa celkom inak.

no moj ocino napriklad ani nevedel poriadne, ze to ma, proste mal to uplne len slabucko, mozno na zaciatku. fakt ked sa to podchyti v ten pravy cas, tak asi je to to najlepsie, co mozes pre seba urobit. netreba to jednoducho nechat zajst az do takeho stadia, ze sa s tym neda ani realne fungovat. lebo to sa podla mna ani neda.

no ved to je samozrejmost, ale toto plati skutocne vo vsetkom, co sa teda zdravia tyka. vsak ho mame len jedno, netreba to brat na lahku vahu predsa.

a ty osobne uz s nim mas nejaku skusenost? to mi vedia normalne v lekarni dat len tak volne bez lekarskeho predpisu?

nie, ja nie, ale pisala som, ze mojmu ocinovi piskalo v usiach. aj ked teda nemal to nejak strasne, dalo sa to proste vydrzat, vedel s tym existovat, ale prijemne to istotne nebolo. tak ho skusil a pomohol mu. a to mu len v lekarni odporucili, tak ze vyskusa.

no v tomto je fajn, lebo ti ho vedia jednoducho dat v lekarni. niektore lieky, ktore ti predpise lekar nemaju absolutne ani spolovice taku ucinnost, takze tak.

a uz ti bolo predpisane nieco take, co ti akoze vobec nezabralo? doteraz som si myslela, ze by malo pomoct vsetko, co lekar predpise, no asi som mala velmi mylnu predstavu :smiley: mali by vediet, co na to realne zabera, ci?

vies, lekari velakrat skusaju, co by mohlo fungovat. maju proste par veci overenych, ktore zvyknu pomoct, ale to neznamena automaticky, ze to musi platit pri kazdom jednom cloveku. tak castokrat sme taki pokusni kralici by som povedala:) ale jasne, ze hned sa clovek vyberie za doktorom, ked nevie, co s nim je a chce mat istotu.

ale tak povedzme si narovinu, taki dochodcovia tam chodia s kazdym nezmyslom :smiley: ale tak bohvie aka budem ja, ked budem stara. ci sa nebudem bat o svoje zdravie pri kazdom jednom malom naznaku.

To pískanie v ušiach môže dostať ktokoľvek? Prečo sa to vlastne deje?

no to piskanie si nevybera:) moze to mat 15 rocny a moze to mat uplne v pohode aj 60 rocna babicka. skor by som to teda tipovala na tu starsiu generaciu, ale nie je vylucene, ze to mozes dostat aj z nie prilis dobre preliecenej choroby. je to uplne individualne a podla mna sa uplne presne ani nevie, co to sposobuje. preco sa na to vlastne pytas?

no uz to tu bolo viackrat spomenute. clovek to ovplyvnit nevie velakrat, bohuzial. vlastne ako vacsinu diagnoz:)

Ojoj, no to keby sa dalo, to by bolo veru sveta žiť:) Ale akože aj tak si myslím, že všetko záleží od životného štýlu, aký človek vedie. Človek, ktorý dbá o svoje zdravie celý život, tak si myslím, že má oveľa menšiu šancu, aby ho trápili kadejaké neduhy.

tak ale to samotne piskanie v usiach - za to si sam rozhodne nemozes, to mi proste nenahovoris. take nieco teda ovplyvnit jednoznacne nevies.

Tiez si myslim, ze to si asi clovek nevyberie. Ale ak si napriklad poriadne nedoliecis nejaku chorobu, tak sa ti to moze objavit, cize az tak by som si za tymto nazorom nestala. Tazko povedat, to sa ani neda poriadne presne urcit, ze z coho to vlastne prameni, preco sa to deje.

myslite, ze to moze byt aj dedicne? akoze ked mas nejaku predispoziciu od rodicov, tak sa tomu asi nevyhnes, ale ci je to realne aj pri tejto diagnoze. ja len tak uvazujem nahlas, kedze to mali pred nejakym casom obaja rodicia…

nemyslim si, ze to automaticky musis mat aj ty:) to je fakt individualne a nicim nepodlozene. to sa presne podla mna ani nevie, ci je to dedicne alebo nie. ale kazdopadne s tym bojovat vies, takze aj keby ta nieco take postihlo, tak ta to neprekvapi a vies to nejakym sposobom zahnat. som si ista, ze to je strasne neprijemny stav, ale tak myslim, ze su aj ovela horsie diagnozy. tym to samozrejme nechcem absolutne zlahcovat, to ja nemam vo zvyku vobec.

Mne pomohol Revitanerv Strong na toto. Akoze neverila som, ze by nejaky vyzivovy doplnok mohol realne fungovat, ale predsa. Dokonca mamine bol diagnostikovany syndrom karpalneho tunela, a teda odporucaju ho aj neurologovia. Nie su to vyslovene lieky, co je za mna velke plus. Tiez sa mi prilis nepozdava, ked do seba pcham tabletky, ale ak je to nieco taketo, co obsahuje aj kopu prospesnych latok a vitaminov, tak som rozhodne za.