Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Moja dcera ma tinitus uz 6 rokov. Zacalo to od autonehody. Presla roznymi vysetreniami a nic konkretne sa neezistilo. Lekari pomoct nevedia. A tak som citala a skusala. Aj magnezium. No nepomohol.
No viem, ze stres to zhorsuje.

tiez mam podobne myslienky v suvislosti stymi zvukmi v usiach ak niekto o tom premysla podobne rada si s nim napisem nech sa ozve pretoze si myslim ze naozaj mozno vnimame a reagujeme na nieco …

V detstve a mladosti som maval problemy so zapalmi stredneho ucha, mozno tak pred 10-15 rokmi mi zacalo piskat a sumiet v usiach. Prva metoda,ktoru som pouzival bola sustredene stisenie piskania. Dolezite je nevzdat sa, stale to znova a znova a znova skusat. Najprv sa piskanie stisi, potom sa da vypnut. Vsetko silou vole. Zaciatkom roku 2006 som zacal cvicit jogu a meditovat. Vsetky moje dost zavazne zdravotne problemy zacali pomaly miznut. Lekari len zasli. Bez operacii bez liekov. Pravidelne cvicenie jogy a vsetkeho, co s nou suvisi v mojom pripade dokazalo divy, nehovoriac o psychike a zivotnej pohode. Nie je potrebne cvicit zlozite asany, stacia neuveritelne jednoduche cviky a hlavne pevna vola a vydrz cvicit kazdy den.

reagujem na Váš prispevok, poprosím Vás či by ste nemohli o lieku napísať niečo bližšie, kde sa dá kúpiť atď. Za informáciu veľmi ďakujem. S pozdravom Matuš

je to cca rok co mi po behu lesom, ku ktoremu som sa rozhodol vratit po dlhsej prestavke, zacalo piskat v lavom cuhu. Dnes mam za sebou prakticky vsetky vysetrenia a sposoby liecby, ktore su u nas dostupne / lieky, infuzie, akupunkturu, hyperbaricku komoru, masaze, cvicenia, chyropraktika atd./ a som tam kde pred rokom. Je pravdou, ze prvy polrok to bolo hlavne v noci dost tazke a psychicky som na tom nebol najlepsie, ale akosi som sa s tym naucil zit. Dnes je to uz akoby sucast mojho ja. Sem tam sa samozrejme stane, ze to piskanie ma “zobudi” a uz nezaspim ale uz to tak neriesim. U mna navyse sa piskanie zosilnuje pri niektorych pohyboch hlavy, /dvihani hlavy ked lezim, otoceni do lava / takze este stale je to akesi “zive”. Ak sa Vam tento problem objavi, bezpodmienecne to rieste v zaciatku. Infuzie a hyperbaricka komora su “vraj” ucinne hlavne v prvych troch tyzdnoch po vzniku tinnitu. Dost malo sa spomina aj vysetrenie celustnych klbov, ktore urcite tiez absolvujte.

Zrovna nám prednášal prof. z Prahy, kde uviedol, že " akoby si pacient musel na to zvyknúť", lebo priamo causalna liečba nie je,
ale môžu pomôcť najnovšie antidepresíva.

Ja mam tinnitus od zač.septembra 2009,nezabrali lieky ani tyždenna hospitalizacia v nemocnici.Teda infuzky zabrali,ale len na kratky cas.Po mesiaci sa mi to postupne vratilo.Cez den to až tak nevnimam,ale moj velky problem je spanok.Bez xanaxu 1mg sa nevyspim.A kedže je xanax navykovy tak sa teraz snažim prejst na antidepresiva,ale tie antidepresiva nejak zvlast na spanok nepomahaju.Tak teraz neviem co dalej aby som nebol zavisly na liekoch.Pravda je že bez liekov nezaspim alebo len na tri hodiny.Nemožem sa kvoli nevyspatosti sustredit na pracu.Maju ludia postihnuty touto diagnozou narok na invalidny dôchodok? Vie mi niekdo poradit nejake nenavykove lieky na spanie? Na Februar som obj.do poradne ohladne maskeru,ale pocitam s tym že trva nejaku dobu kym si na masker mozog “zvykne”,ale čo dovtedy?

S Betasercom uzivam Ansilan a Spitomin. Hlavne Ansilan je velmi ucinny proti depresii a uzkosti. Oba lieky su na lekarsky predpis. Vsetky tri sa mozu uzivat sucasne. Predpisali mi ich v nemocnici.

ahojte ja som prekonala silnu nadchu a zacalo mi postat a sumiet v pravom uchu. a aj okolo ucha to mam ako strupnute taky zvlastny pocit.asi 8 dni a uz som ztoho zufala.

Mám tiež tento problém viac ako rok,čítala som skoro všetky príspevky na túto tému a vychádza mi z toho,že liek na to nie je,hoci v Báječnej žene písali o “maskéri tinitu” a že to stojí veľa peňazí,o tomto ani moja doktorka nič nevie,že to budú vedieť na ušnom -lekári,vkladá sa čosi do ucha.Ja to večer riešim tak,že začnem zhlboka dýchať,aby sa dostal kyslík do ciev v mozgu a pomáha mi to aspoň do tej miery,že viem zaspať.S k ú s t e to,možno to pomôže aj vám!

Možno by sme sa mali navzájom konfrontovať,pískanie v ušiach možno súvisí s ochorením vysokého tlaku krvi,pri ktorom sa zužujú cievy v mozgu a práve hlboké dýchanie pred spaním dodá kyslík do mozgu,cievy sa zoztiahnu a pomôže to zaspať.Podľa mňa nepomôžu zbytočne peripetie vyštrení,je to priamy súvis s iným ochorením a možno aj druhotný účinok liekov,ktoré berieme.Dýchajte zhlboka!!!

Som matka 11 rocneho synceka zacalo mu huciat v usiach a velmy zle to znasa hlavne vecer pred spanim.Budem vdacna za kazdu radu.

Tinitus je vo vela prípadoch psychosamatickou záležitosťou. Veľký stres, nervy, prílišná psychická záťaž môžu vyvolať hučanie v ušiach. Joga je určite dobrá cesta aspon na zmiernenie príznakov aj keď asi úplné vyliečenie bude dlhodobá záležitosť

Neplač, ja to mam už šiesty rok. Piska to v obidvoch celý deň, ale našťastie v noci to nevnímam.
Tak nezúfaj, môže to byť aj horšie. No nie?
Hlavu hore a môžeš sa prihlásiť u železnice: na lokomotíve pri pískani na priecestiach a vjazde do stanice… Ber to z humorom. Asi sa to liečiť nedá. Mám dojem, že to moje vzniklo pri silnom prechladení krku a hlavy v zime 2004 roku.Koľko že to máš rokov?

Hucanie aj piskanie v usiach uz trva rok,ale pred 7 mesiacmi som bola u lekara a dala mi lieky a potom pomaly prestala tinitus a potom po dvoch dnoch naspat zase dokola a potom v blave som bola u lekara a mi dala kvapky na usi a potom zase nepomoze a teraz citim toci hlava a silny tinitus a neviem dokedy idem k lekarovi ci dat infuzii alebo operacii…???

Pískať a hučať v ušiach začalo teraz aj mne… Ale pevne dúfam, že je to len tým, že som bola veľmi nachladnutá a ešte stále mi to celkom neprešlo…
Myslíte, že je to len tým?
ak nie, tak sa tu asi stretneme… Pekný deň.

Prosim vas neviete niekto ak berem natinitus BETASERC liek mozem to miesat a antidepresivamI?prosim ak bude niekto taky laskavy napiste mi na mail dakujem moc:(

ahoj,mam tinitus pomali to bude rok,chcem sa spitat ci po takej dobe bi tie tabletky zabrali,daju sa predpisat?moj tel,staci aj sms 0902 590 148,skusali namne vselico,nadej zomiera posledna,dakujem

Existuje výrobca vo Švajčiarsku, ktorý vyrába EAR LASER, na liečbu tinitu. V súčasnosti vediem s nimi rokovania o podmienkach dovozu a predaja toto prístroja na SLovensku. Bližšie info na www.vasogen.sk,

Dobrý deň,

skúste indickú masáž hlavy. Je možné, že tinitus má psychosomatický charakter a tam by masáž veľmi pomohla.

Peter