Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Tak to si teda dost dobre informovana, netusila som, ze aj toto moze mat na svedomi chrbtica. Ale ze sa ja vobec cudujem, vsak, lebo ved cele telo je takpovediac poprepajane, takze ma to zase na druhej strane ani velmi neprekvapuje.

Mas pravdu, vela veci moze spolu suvisiet, ani by clovek nepovedal velakrat. Pred nejakym casom som mala taky cudny pocit v uchu akoby sumenie, ale iba v jednom. To moze byt, ze sa mi to deje len s jednym uchom? Neprikladala som tomu nejaku dolezitost, lebo to zmizlo, ale napadlo mi, ze ak som si to poriadne nepreliecila, aby sa mi to nevratilo znovu a vo vacsej miere, co robit?

akoze s istotou to neviem, ale myslim, ze to nemusis mat naraz v oboch. aj ocovi to zacalo najprv v jednom, potom sa to rozsirilo do oboch.

akoze si to nechala iba tak? tak to by mi skutocne ani nenapadlo, bala by som sa toho, ze sa mi to vypomsti. presne ako pises. vsak to sa da aj riesit, ked sa ti taketo nieco objavi, rozhodne to netreba podcenovat.

A čo si mala dať? Či máš lepší nápad ako toto riešiť? Okrem lekára pravdaže, lebo na to sa asi nepýtala. To je také najlogickejšie riešenie by som povedala, ale každý to takto riešiť nechce. Sú ľudia, ktorí sa radšej najprv rozhodnú pomôcť si sami nejakým spôsobom a keď už vidia, že tudy cesta nevede, tak zájdu za doktorom.

Mojej starkej sa pri tomto probleme napriklad osvedcil Revitanerv Strong, pomohol jej sa toho zbavit nadobro, odvtedy sa na piskanie v usiach ani na ziadny sum nestazovala. Ale si zober, ze na to, aky slaby sluch mala, aj tak to pocula a dost ju to znervoznovalo.

mne pomohol napriklad na bolest hlavy, takze ocividne ma vsestranne vyuzitie, a to sa ceni, si myslim:) no neviem si predstavit, ako to musia vnimat ti starsi ludia, ktorych znepokoji ozaj cokolvek. moja starka by sa z toho pravdepodobne zblaznila. ale tak to podla mna zalezi aj od povahy cloveka a ako pristupuje k takymto veciam a zdravotnym problemom vseobecne.

A z coho ta zvykla bolievat hlava? Akoze si mala nejaky typ migreny, ci ani nevies? A ako dlho je potrebne ho brat, aby si videla nejaky vysledok?

vobec netusim, z coho tie bolesti mohli byt, ale boli to katastrofalne stavy, ked ti mam pravdu povedat. obcas ma bolievala hlava, nebolo to uplne ze permanentne, ale ked to prislo, tak to fakt stalo za to. ono sa to zlepsilo po nejakych 3 tyzdnoch, ale beriem ho stale. kedze obsahuje aj vitamin B, tak som ho neprestala uzivat, vsak to ti neuskodi:)

ved samozrejme, ze najlepsie je s takym niecim neprestat:) a myslis, ze ked to prestanes brat, tak sa ti tie bolesti mozu vratit?

to neviem, ale tak naco to riskovat :smiley: zase ma to az tak velmi neobmedzuje, aby som s tym prestala iba tak bezdovodne:) nemam preco. celkovo citim, ze byvam menej unavena odkedy ho beriem, takze v tom vidim rozhodne len plusy.

Ano, ta unava vie narobit riadnu galibu s clovekom:) Najma, ked mas male dieta napriklad, lebo to akoze klobuk dole pred niektorymi matkami, ktore musia vediet fungovat s kadecim, zdravotne problemy, bolesti, proste ides cez vsetko, lebo musis. To dieta ti nedovoli vypnut:) Mozno len pocas poobednajsieho spanku akurat tak :smiley: Ale aj to je asi malo :smiley:

To je fakt, s takym niecim sa asi len tazko da existovat a tvarit sa, ze ti nic nie je:) Ja to napriklad neviem v takychto situaciach. Potom trpi cele moje okolie :smiley:

no to je taka vec, ktoru nevies ani potlacit ani nijakym sposobom vyriesit hned, lebo je to dlhodoba zalezitost. ale tak samozrejme zalezi aj od toho, ako velmi je clovek unaveny :smiley: niekedy sa s tym bojovat da, das si kavu a fungujes dalej :smiley: nastastie to u mna nebolo vobec take kriticke, aby som nevedela, co so sebou.

Tak ale nejakym sposobom si to potlacat musela, ci nie? Len si sa premahala nad tanierom polievky a snazila sa nezaspat? :smiley:

nepremahala, ved ti vravim, ze to nebolo u mna az take kriticke, dalo sa to prezit. ale miestami som myslela, ze ozaj to vzdam, necham tak vsetky povinnosti a idem do postele :smiley:

a co sa tyka toho piskania v usiach, mala si to? ci len tou unavou si trpela, alebo ako? mne to piskanie zacalo, bol to v podstate najprv len taky sum, potom to prestalo na nejaky cas uplne, ale zase to tak trochu pocujem. brala som predtym nejaky cas antibiotika, som po chorobe, tak neviem, ci to nemoze mat nejaky suvis.

akoze z antibiotik ti zacalo piskat v usiach?ci skor po tej chorobe, ci ako to myslis?

Tak z antibiotik ti len tak v usiach piskat nezacne, to je nerealne:) Ale ak by si ich naprilkad svojvolne vysadila v polovici liecby a nedoliecila sa riadne, tak sa to stat rozhodne moze. Nie som odbornik, ale s tymto nanestastie skusenost mam, nie som na to hrda, bola to hlupost, ale priznam sa.

tak to si neviem akoze ani predstavit, ze by toto realne niekto spravil a este k tomu dobrovolne. tiez som bola chora, ale vsetko som pekne poctivo dobrala, liecila som sa ako bolo treba, tak neviem, kde sa mi to vzalo. mozno to bolo kvoli niecomu inemu, vobec netusim, ani neviem, ci sa to vobec zistit da, ale rozhodne si nemyslim, ze to bolo v mojom pripade nepreliecenou chorobou. stojim si za tym.