Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

To nie je tak celkom pravda. Poznam cloveka, ktoreho to drzi dlhe roky a neprestalo to ani na den.

Sa bojí ísť k lekárovi?

niektori ludia (50 a vyssie) jednoducho nemaju doveru v lekarov. najcastejsie sa snazia pomoct si len sami. niekedy sa to da, to nehovorim, ale pri mnohych diagnozach tazko.

tak vsak aj pri piskani v usiach ti lekar len nieco odporuci a dost. proste nieco ucinne, co by si mal uzivat. a nic viac sa s tym robit viacmenej nemusi. mala to aj moja babina, otec, proste viaceri z rodiny, tak neviem, ci to nie je len otazka casu, co sa tyka mna. :smiley:

Akoze co take je napriklad na piskanie v usiach? Som myslela, ze to musi proste len samo nejako odzniet.

no poviem ti tak, ze niekomu to odznie same, niekomu zase nie, ale dopredu ti to nikto nepovie. kazdy organizmus si s problemami dokaze poradit inak. je to uplne individualne.

  • Mal som isty cas tinitus alebo teda som si aspon myslel, ze je to ono, ale u lekara som s tym nebol, takze sa to uz pravdepodobne ani nedozviem :smiley: Nemal som ale nejake patalie s tym, preto som to ani nijak vlastne neriesil.

My máme rodinného známeho, ktorý je lekár, takže v podstate mu stačí zakaždým len zavolať a mám po probléme, nemusím nikam chodiť :smiley: Je to rozhodne výhoda.

kazdy to stastie teda nema :smiley: a on ti akoze pomohol aj s tinitusom?

mne ziadny lekar s tinitusom doteraz nepomohol, ani som nic neuzivala este, lebo netusim, co si dat, co uzivat, co si proste kupit. neviem, ci vobec existuje takato nejaka “domaca” liecba. operovat sa to asi neoperuje a ani by som nesla :smiley:

Vyslovene domaca liecba asi ucinna nebude, len si do ucha prosim ta nepchaj cesnak alebo cibulu ako bolo poradene mne :rofl:

to ti radil kto, prosim ta? :smiley: prababka? vsak to aj moja 79 rocna starka vie, ze taketo praktiky uz davno nie su in a nepomozu absolutne k nicomu :smiley: ale tak chapem, ze taketo babske rady a grify este stale niekde frcia a ludia sa ich budu drzat donekonecna.

Každý jeden potrebuje niečomu veriť :smiley: A keby si povedala mojej babke, že jej babské recepty nefungujú, tak by sa teda veľmi rozčertila :smiley: Aj keď mi niekedy niečo radí, tak len poďakujem a poviem, že to vyskúšam, lebo s ňou neradno sa hádať :smiley: Má svoju pravdu, proste to je tá staršia generácia, a to už nezmení nikto. :slight_smile:

akoze nevravim, niektore veci su na nezaplatenie, ale na piskanie v usiach alebo len zalahnutie mi nepomohlo nic. ani ta stara znama zuvacka :smiley:

no, na tinitus mi zabral Revitanerv Strong, ale na zalahnutie ani mne nic, jedine ak sa predklonim a poriadne si tak schuti zivnem :smiley: zuvacka vobec, to ani v lietadle mi nepomaha, ked ideme na dovolenku, aj ked mi to neviem kolko ludi radilo, ale toto na mna vobec nefunguje.

to ti vyslovene ze piskalo v usiach ci ako sa ti to prejavovalo?

Tak mne v ušiach pískalo napríklad aj dnes v robote :smiley: Ale už to neriešim, lebo ono ako to príde, tak to vlastne aj odíde, až tak veľmi ma to neobťažuje, netrápi.
Idiara, to sa berie jednorazovo a máš pokoj alebo?

no keby si to mohol kazdy povedat, ze mu to zmizne same. lebo vacsinou ludia take stastie nemaju. :grin:

Nahodou, musim povedat, ze mne sa to uz neobjavilo. :slight_smile: Ale tak nikto netvrdi, ze to nepride znovu :sweat_smile: Ale ono to prislo zakazdym tak necakane a hlavne v tom najvacsom tichu. Neviem, ci som to mala aj inokedy, ze som to proste cez hluk nejak nevnimala alebo co. To sa asi nedozviem, lebo to inokedy nepocujem. :smiley:

Akože ak ti to nespôsobuje nejaké ťažkosti, tak lekára by som s tým zrovna asi neobťažovala. :smiley: