Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Ano, opravujem hodnotu tinitu je 9000 Hz

mne zacalo piskanie asi v osmom rocniku zakladnej skoly. teraz mam 28 rokov. nie je to velmi hlasite ale je to neprijemne. nejak som si na to zvykol a pri beznom rozhovore alebo opocuvani hudby a podobne to nevnimam. stalo sa mi to ked som mal vcysoku horucku a z toho mi zalahli obe usi a pocuval som zvuky ako cez vodu (prekonal som zapal stredneho ucha). potom mi precistili usi, vsetko bolo v poriadku a neskor mi zacalo neprijemne sumiet a piskat. bral som rozne lieky ale nepomahalo to. teraz som si vsimol, ze pri pohnuti ocami do lava a dobrava akoby na chvilu neprijemne zintenzivnil sum a piskanie. momentalne beriem na spanok a depresiu esprital, ktory odstreanil problem pri pohybe ocami. no a trosku menej mi piska v usiach a da so to v poho prezit. myslim si ze pbroblem je signal veduci medzi mozgom a uchom, ktory vysiale stale piskanie alebo sumenie. akoby nejaka obran alebo nieco podobne. alebo zrejem to bude dane geneticky a pri urcitej namahe alebo prekonani choroby sa spusti tenmto poskodeny gen. ale to su len moje uvahy a spekulacie. myslim si ze to prekrvovanie usneho bubienka je blbost a ma to skor docinenia z mozgom a chemickymi procesmi v mozgu. ale moze to byt aj eustachova trubica. pri nejakom pohybe moze dojst k nejakej zmene v nej. napr ked zyvete alebo si vyklbite sanku…

este jednu vec som zabudol, zaujimave je ze ked pohybujem ocami hore a dole tak sa intenzita piskania nezvysuje. to piskane ma nejaky suvis s mozgom ak prestanem brat esprital tak pri pohybe ocami mi to robi ak beriem espeital nemam problem a aj menej piska

orem toho mi aj praskia v usiach. prave som vyskusal ten test na vysku tonu tinitusu a sa mi zda ze je to medzi 9000 HZ az 11 000Hz( a mozno aj viac frekvencia 11Khz sa mi zdala prijemna), mam znizeny sluh a nepocujem niektore frekvencie ale neprejavuje saa to tak vyrazne.

ja som sa az teraz zacala venovat mojmu piskaniu v usiach, co mam asi dva roky dozadu, teraz asi dva mesiace sa mi to nejako zhoršilo, huči mi v usiach furt, tak som zacala obiehatlekarov, a skusam aj alternativnu liečbu. Zatial mi veľmi pomaha v noci, aby som tak nepočula to hučanie, tak si puštam zvlhčovač vzduchu, ktorý šumí a trošku aj vrčí,a vam poviem, ze hučanie v ušiach ani v podstate nepočujem. Takže treba si obstarať nejaký motorček, ktorý vám bude jemne vrndžať celú noc, a celkom to pomože. Ale treba si najsť ten spravny zvuk, lebo napr. predtym som mala zvlhčovač, ktorý aj žblnkotal, ale to ma v noci znervoznovalo.

Tak ako vsetci s problemom hucania v usiach aj ja hladam slamku v mori.Uplne s tebou suhlasim,nevzdavajme sa a bojujme kazdi svojou zbranou.Kazdopadne si ma velmi rozosmial a veris ci nie,aj to pomaha.Dakujem Misko,nastupuj,vlak odchadza…

Tvoj dátum odkedy máš ten šum, ma veľmi zaujal.Prosím Ťa napíš mi či ešte počuješ a či sa Ti zhoršil aj sluch.marvet71@gmail.com Ďakujem

Čauky, reagujem na tému pískanie v ušiach.
Mne celkom dobre pomáhajú vitamínové doplnky z rady Gingobiloba. Ale ak ich vysadím problém sa o niekoľko dní dostaví opäť.

Začal som s tým zápasiť a užívam asi dva týždne Tebokan 40 mg výťažok s Ginko 2 krát denne no zatiaľ som nepostrehol žiadne zlepšenie. Začal som cvičiť aj na krčnú chrpticu a stále nič. Ak by som skúsil liečbu protizvukom, nie je to len kozmetická barlička ktorá len mierni nepríjemný piskot, ale trvalo tinitus neodstráni???

Ano moze to mat nasledky ze sa vam az nechce zit, pomyslate mozno na samovrazdu.

Pravdepodobne sa to nebude dat vyliecit. Treba sa chytit toho co sa da s tinitom urobit a to je - zmietnit ho:

1. Ist k psychiatrovi da vam lieky ktore vam pomozu spat, ukludnia vas /pravdepodobne to bude nejaky druh antidepresiv/

2. V Cechah na intenete predavaju hudbu, presnejsie prirodne zvuky ktore v noci pocuvate /6 CD pack NATUR BEST/. Z nich si vyberiete ktore vam sedi a nerusi Vas a potlaca vas tinitus. Mne zabera potok, zurcanie vody, ale je tam aj dazd, burka, dazdovy prales, vtaci.
3. Ssnazit sa prestat vnimat piskanie, to je asi najtazsie, kusok po kusku na sebe pracovat, posilnovat vedomie autogennym treningom. Fyzicka namaha, cvicenie pomaha prekrveniu - okysliceniu mozgu a tym moze hucianie trochu ovplyvnit.

O to sa momentale snazim aj ja, je to ale dlha cesta. Podvedome tusim, ze asi jedina.
V myslienke a vo vedomi je obrovska sila.

Mamine pomozes aj tym, ze s nou budes hovorit, ukludnovat ju, davat nadej ze to zvladne, ze dokaze potlacit pocit piskania,
ze ste na to dve.

PROSIM VAS pozná niekto človeka čo sa s tohoto už dostal ,alebo mám zatratit všetku nádej? Mam to už dva roky a vyskušal som už asi všetko dostupné a nič nepomohlo!!!

Môžem smelo povedať, na základe vlastných skúsenostiach, že toto je jediná správna cesta zmiernenia tejto choroby. Vyskúšal som všetky možné terapie aj alternatívne a bez výsledného efektu. Vyskúšam ešte tie infúzie a napíšem ako to dopadlo.

terajšia liečba nepomôže ,bohužial,mám 70 rokov a trpím na tinitus od 40 rokov na začiatku pomáhali infúzie v kombinácii s ijekciami s názvom ATP ,bohužial dnes ich nikto nevyrába ale jediné pomohli to mi potvrdilo viac lekárov ale bohužial nikto nenavrhol injekcie tohto typu ,škoda pripadá mi to zvláštne ,že to lekári nenavrhli aby mohli tomuto ochoreniu pomôcť.Skuste sa oto zaujímať iné Vám nepomôže poznám to z vlastnej skúsenosti pokial boli ijekcie dostupné tak som mala pokoj bohužial dnes nie

Ja žijem s pískaním v ušiach tiež pár rokov, ale nevšímam si ho. Cez deň vôbec, v noci spím dobre. Keď som sa opýtala bývalej kolegyne-dôchodkyne, ktorá to mala, keď ešte pracovala, tak to má doteraz. takže žiadna perspektíva na vyliečenie.

Mám tinitus uz rok a priklanam sa skor k alternativnym metodam, este som neskusala no lieky mi nezabrali. Ma niekto skusenosti s kraniosakralnou terapiou? Okrem kazdodenneho sumenia mam druhy den nepravidelne piskanie v lavom uchu, akoby niekto u susedov hral na flaute. Je to prerusovane a mam pocit akoby to suviselo napr. s urcitymi tonmi/zvukmi z radia alebo TV a pritom to vobec nemam pustene nahlas. Sluch mam dobry.

Este chcem vyskusat indicku masaz hlavy, na odporucania v tomto fore, potom napisem ci zabera. Tiez pozorujem, ze ked som v horsom psychickom rozpolozeni tinitus vnimam silnejsie a tym padom som nervoznejsia z toho a je to ako cyklus. Pomahaju mi jogove cvicenia, nejake cinnosti, hoci aj v domacnosti a vyhladavam radostne chvile, smiech, dobre komedie v TV. Mozno blbost ale pomoze.

Včera, som absolvovala začiatok infuznej liečby, ma s tym niekdo skusenosti, pomože to? Zatial som nepocitila žiadnu zmenu k lepšiemu.

Ja skusam polarizovane svetlo Bioptron vecer a ked stihnem aj rano a uvolnovacie cvicenia na siju. Zatial len par dni. Uvidim co to spravi. Mala som pocit, ze to bolo asi dva dni lepsie, ale dnes nic moc. Mozno to suvisi s tym, ze som mala nepokojny a plytky spanok.

Ahojte, všetci pískaním a hučaním umorení! Takže sa pridávam do klubu tinnitákov, mám v hlave pokazený monitor asi rok, ale len pred dvomi týždňami som to začala riešiť, aj to hlavne preto, že sa mi výrazne zhoršil sluch. Záver vyšetrenia potvrdil, čo som už aj tak vedela - stredne ťažká porucha sluchu a v súčasnom stave medicíny zatiaľ neliečiteľný tinnitus. dostala som na to Tebocan, beriem ho zatiaľ 2 týždne a píska mi v ušiach dvakrát intenzívnejšie, takže neviem, či je to len prvotná reakcia a mám vydržať alebo s tým okamžite prestať. Nemáte niekto skúsenosti? ozaj, na to zaspávanie mám dobrú radu, ktorá sa mne osvedčila, ale je to na dlhšie, takže v prípade záujmu pošlem kontakt (nejde o žiadne užívacie látky, ale o určitú formu autogénneho tréningu, ktorý fakt zaberá). Ozaj, nefunguje niekde aj nejaký reálny klub alebo združenie, kde by sa mohli ľudia s touto diagnózou stretnúť, pokecať a poradiť si? Predsa len, pri káve a naživo je to príjemnejšie a zmysluplnejšie. Nebolo by od veci, keď už je to také doživotné…

Po všetkých odborných vyšeteniach som navštívila liečiteľku a bolo mi doporučené naparovať si ucho zvareným bobkovým listom. Začínam dnes - pridá sa niekto na otestovanie? Aký máte na to názor, prípadne má niekto skúsenosť so zmiernením tinnitu “touto procedúrou”?