Tinitus - pískanie a hučanie v ušiach

Ked budeš mat akýkolvek pozitívny výsledok daj vediet, pridam sa aj ja.

Môžeš mi prosím ťa napísať, čo všetko si už otestoval. Ak som na niečo zabudla, prípadne nevyskúšala, díky.

Ahojte. Mne šumí v ľavom uchu asi pol roka. Lieky ani kvapky nezabrali. Dozvedel som sa, že vraj to nemá nič spoločné s nejakým problémom v uchu. Je to psychická záležitost. Može byt tiež prejavom iného problému a prejavuje sa ako psychosomatické. Ten hluk sa mení pri hlbokom dýchaní a hlavne pri výdychu. Vraj stačí len správne z hlboka dýchat a veľmi sa odporúča meditácia. napr. joga. Tak začínam a uvidíme. Ak má niekto účinnejšiu terapiu, dajte prosím vediet.

Ahojte. Mne tiež píska v lavom uchu. Mám prekonaný silný zápal ucha. No bol preliečený. Tak asi od toho. Sluch mám perfektný a lieky, či kvapky som ani na to neskúšal. Večer je ten zvuk nepríjemný, ale stačí mi vata do ucha, alebo si ľahnút ľavým uchom na vankúš a zaspím v pohode. Snád sa to nezhorší. Tiež som počul od lekára, že vraj hučanie v ušiach može byt nervová, psychická záležitost a lieky na utlmenie - antidepresíva. Ale nemám záujem. Ahojte. Daniel.

Mne hučí, šumí v ušiach okolo 3 týždňov, bola som už aj na infúziach týždeň a pár dní to bolo lepšie, ale opäť sa to zhoršilo. Predtým som bola týždeň chorá, brala som antibiotiká Klabax. Na ten tinnitus som brala Tebocan, teraz beriem Betaserc, ale to ešte veľmi krátko. Neviem čo robiť, idem sa z toho miestami zblázniť: ( Je to veľmi nepríjemné, nedokážem sa na nič sústrediť a to mám práve skúškové obdobie. Chystám sa na masáž krku, počula som, že to môže byť aj z obličiek alebo chrbtice, ale po tom všetkom čo tu čítam už ničomu neverím : (… som zúfalá… ; ( Ak by niekto ešte vedel o niečom čo aspoň trošku pomáha určite dajte vedieť!

Moja zlata Peta, podla mna ti pomoze, ked sa uvolnis, zacnes si uzivat zivot, nebudes mysliet na choroby a pojdes s nami k moru. Urcite ti taky vylet pomoze a vsetko bude OK.

Ahojte všetci, ktorým hučí, píská a podobne v ušiach. Manžel má tento problém pomaly už 2 roky. Včera som mu robila masáž akupresúrnych bodov na nohe a čuduj sa svete jemu to zabralo. Dnes som pokračovala znovu, pridala som ušnú sviečku, uvidím ako zabere. Na akupresúrnej masáži som mu pridávala aj žalúdok, čo aj cítil. Ja by som určite nič necítila. Jemu to zaberá. Na masáž je ale potrebný seriózny nákres chodidla.

Alica, to je reflexna masaz chodidiel alebo nieco ine? Ja som bola na indickej masazi hlavy, 3x, bolo to velmi prijemne ale od sumenie mi to nepomohlo. Tiez usnu sviecku som mala a nic. Treba stlacat na nohe nejake konkretne body? Dik.

Bodaj by si mala pravdu, Pavlinka

Ahoj,
Môžeš povedať, alebo nakresliť, kde sa tie body presne nachádzajú ? Zaujímavé by tiež bolo, ako si masáž vykonávala.

Toto je správny názor.

Možem sa opytať zabera ta liečba aka je vlastne ta liečba… ? koľko to stoji?

Skús si prečítať klinické testy na ear laser.

Ahojte, ja počujem v ušiach môj tep, v noci je to strašné, intenzívne, nemôžem spať. Je pravda, že má vysoký tlak a artrózu krčnej chrbtice. Zatiaľ mi žiadna liečba nepomáha.

Mne píska už asi rok. Tebocan mi nepomohol, ešte som bral aj nejaky bethasticin, inijekcie magnezia nepomohli. Občas počujem aj tep! A občas sa zmení tón pískania, najhoršie je, že mám len 18 a táto “choroba” sa prejavuje väčšinou u dôchodcov a ľudí v strednom veku.

Ahojte vsetci postihnuti tymto neprijemnym postihn. Idem z toho zosaliet, bola som u usnej ale po vycisteni usi ma poslala na neurologiu vraj chrbtica asi, nebola som, riesim ine veci a na mna neni cas. Ale vidim nepomaha nic, priklanam sa k psychike, mam pocit, ked som nervozna mam to castejsie a boli zas obdobia, ked som bola v pohode. A aj ta chrbtica, hoci nemam bolesti chrbtice. Ak mate nejake cviky na chrbat, pridajte. Ked to zacne, skusam mysliet na nieco a neustredit sa, zvycajne to zacne pri PC, ked na nieco mymslim sustredene.

Mám tinitus už 3 mesiac, je to veľmi nepríjemný pocit, žiadne lieky nepomáhajú, Stres je podľa môjho názoru najväčším problémom, pretože veľmi veľa som ich v poslednej dobe mala smrť manžela, nevyliečiteľná choroba syna, zdravotné problémy dcéry a druhého syna, ako aj moje. Neľudskosť, nepochopenie ľudí, problémy, starosti doma i v práci, nezamestnanosť. Predtým bol oveľa kľudnejší a pokojnejší život. Pevne verím, že sa nájde riešenie pre každého, ktorí má zdravotné problémy. Prajem skoré uzdravenie každému :o).

Reaugjem asi takto, mám ho už cca. 6 rokov a nepoznám vo svojom okolí nikoho, kto by sa vyliečil, doktori sú bezmocní, ale čo je horšie, bezmocní sme všetci my.

Ahojte! Mám 15 rokov a približne rok mám tinitus. U lekára som bola ešte pred šumením a pískaním, ale vtedy mi nič nezistila. Bola som tak kvôli zvláštnemu počutiu. Bolo to, ako keby som bola pod vodou. Odvtedy žijem s tým. Na začiatku to bolo hrozné, ale prisahala som si nejaké veci. Približne pred 2 mesiacmi sa mi zhoršila rovnováha. Keď stojím na jednej nohe s otvorenými očami, tak sa nič nedeje, ale keď si zatvorím oči, je to, ako keby som bola na lodi. Krútim sa a dlho nevydržím stáť na nohe. Už 3 dni ma bolí hlava na čele. Na začiatku to bolo horšie, ale už sa to zlepšilo. Mám aj okuliare. Nie sú silné. Ale vidím tak čudne. Ako keby som bola zhypnotizovaná, alebo nebola v tomto svete, tak mimo. Ináč hlava sa mi nekrúti. Už všeločo možné som si prečítala. Vyľakalo ma, že tieto príznaky som našla aj pri nádore mozgu, aj pri ochoreniach oka, a hypotenickej bolesti hlavy. Neviem ako to mám povedať mame. Teraz som začala strednú, a otec má veľké problémy s chrbticou. Som zúfalá a chcem vedieť čo mi je. Prosím, dajte mi nejaké rady. Ďakujem.

Ahojte, aj ja mám problém pískania v ušiach, može to byť prejav anémie - chudokrvnosti.