Titánová platnička

Prosim vas, potrebovala by som poradit… maju mi vlozit titanovu platnicku, no dostala som moznost volby. potrebovala by som sa rozpravat s niekym, kto ma podobne skusenosti, ake ma z toho pocity…

Ježiši, skús najprav správne cvičiť a užívať preparáty na chrupavky, aj mne to doporučili, ale to je tá posledná inštancia, ktorá sa môže znovu opakovať a potom už niet pomoci-skús link www.smsystem.cz, dr. Smíšek vydal už aj knihu, do ktorej som mala možnosť iba nahliadnuť, ide o cvičenia s podsanenou panvou,spevnením brucha, v stoji so špec. gummovým švihadlom na spevnenie práve bočných svalov a poriada v Prahe aj kurzy, ako správne cvičiť, lekári chcú hneď operovať, treba sa vyhnúť, ak sa dá.Samozrejme ide o dlhodobý celoživotný proces. Mám veľmi zlú krčnú chrbticu, bez platničky, rovnako aj v krížovej oblasti, ale operovať, iba ak by mi hrozilo ochrnutie-tak áno-skús zohnať všetky informácie, aby si si nepoškodila!Aj v BA je vraj jeden chalan a žena, ktorí majú certifikát, do Prahy pôjde aj môj syn,aby ma viedol, zatiaľ ma zaúča do Pilatesu, ale to veľmi opatrne a len s certifikovaným cvičiteľom. Musím povedať, odkedy som len trochu začala, lebo pre mňa je práve to dýchanie a spevňovanie panvy správnym spôsobom ťažké, môžem vstať z poostele! a keď necvičím/iba začiatok/ jeden deň, už ma všetko bolí- držím palce a niekedy sa ozvy, syn určite lepšie poradí-pozor neublíž si neodborným cvičením!!!, ale operácia? skús radšej vyčerpať iné možnosti a samozrejme nechaj si poradiť od lekárov, či terapeutov

Super, dakujem za nazor, aj za radu. Padlo mi to velmi dobre…mam nadej. Urcite sa na to pozriem blizsie a vyskusam ine alternativy, nez je taky zasah do mojho organizmu. Este mam otazku. Ta kniha je aj bezne dostupna v obchodoch? Este raz dakujem.

1 Like

ak chces skoncit na voziku tak poziadaj o tu platnicku…cudze teleso v tele je uz velka chyba…tebe mi je tazko radit ak ta nepoznam a nemozem zistit presnu diagnozu…skusim to vsak na dialku ti poradit a bez mojho dotyku…liecim vsetko alternativnou liecbou a dufam,ze ma pochopis…skus to na zaciatku z jogou a prechadzkami do prirody…2az3xtyzdenne po±10km…na tychto takzvanych prechadzkach si najdi hruby strom ktory sa ti najviac vyzorovo lubi a ti je sympaticky…strom ktory nemozes svojimi rukami preciahnut a najlepsie strom z hladkou korou…drz tento tvoj strom za kazdym razom tvojich prechadzok v objati ±30min.a medituj s nim…neber ziadne lieky(ani obyc.acylpirin)ak chces aby moja rada zabrala… vela stastia ti prajem…mozes sa mi aj ozvat ak mas zaujem…

Som 6 mesiacov po operacii platnicky.vymenili mi ju celu, za titanovu.2 roky som vahala ci to mam urobit a teraz lutujem ze som to uz davno neurobila. Je mi neporovnatelne lepsie ako pred operaciou. A aj lepsie ako tym, ktorych operovali a nechali im ich povodnu. Aspon ja som to tak videla.Neviem ci sa tesim predčasne, ale dufam ze nie, ak sa chce niekto na nieco opytat, rada odpoviem

ja mam tuto platnicku a nie som na voziku,nechapem preco by tam podla teba mal clovek skoncit

Niekedy je mi smutno z názorov niektorých ľudí…
Môj priateľ je druhý rok po takejto operácii. Pred tým vyskúšal hádam všetko možné vrátane rôznych cvičení, konzervatívnej liečby aj alternatívnej medicíny… Jeho stav sa pomaly zhoršoval, aj keď občas niečo na chvíľu zabralo.Predtým aktívne športoval a pred rozhodnutím dať sa operovať bol v stave, že ráno vyliezal z postele po štyroch, obúvanie ponožiek alebo šnurovanie topánok už nehrozilo…
Teraz znova hrá tenis, chodí na futbal a ľutuje, že operáciu tak dlho odkladal.
U každého je progres choroby individuálny, ale v prípade, že ti lekári odporúčajú takýto zákrok a nezaberú iné spôsoby liečba alebo cvičení asi by si mala uvažovať aj o tejto alternatíve. Ak sa ti platnička úplne rozsype už ti navrhnú iný typ operácie bez použitia titánovej platničky, čo znamená pevné spevnenie chrbtice a koniec neobmedzeného pohybu prípadne športu.Asi najlepšie tieto zákroky robia v FNsP Nové Zámky konkrétne prof.Rudinský.

Ao NOve Zamky, ale lepsi je Dr. Kolejak, nie Rudinsky, ziak predcil ucitela…

Primar Kolejak je uz v Nitre, bude ma operovat. Myslim, ze je to jeden z mala lekarov, ktoreho bavi praca…

Dobry den,

mna caka operacia platnicky v krcnej chrbtici, tak by som sa chcela spytat, je to uplne funkcne, nemate s tou umelou platnickou ziadne komplikacie? a ak sa smiem spytat, kde ste boli operovana? koho by ste doporucili?

dakujem

Ahoj!
Kde ťa operovali?
Môj manžel má hrozné bolesti, už je po operácii, pred rokom, a teraz je postavený pred hotovú vec, že mu vložia obe platničky, a spevnia celú spodnú časť chrbtice.
Samozrejme, že sa bojím a nemám žiadne info.
Boli sme na konzultácie v Žiline, aj v Ružomberku…
Kto mi zaručí, že potom to bude lepšie…
aspoň nejakú info…ďakujem

Aj ja stojím pred rozhodnutím,či áno či nie. Trápim sa už skoro 16 rokov s celou chrbticou. Mám 2 mesiace na rozmyslenie, ale termín je už stanovený - v Košiciach. Ale táto nemocnica nemá medzi pacientmi dobré meno. Vie niekto poradiť bližšie kontakty na fakt spoľahlivých odborníkov? Vďaka

Môžem poprosiť o kontakt a približný postup pred samotnou operáciou /mňa čaká platnička v krčnej chrbtici/, je potrebný nejaký súhlas napr. zdravotnej poisťovne…? Úprimne ďakujem.

Aj ja stojím pred rozhodnutím,či áno či nie. Trápim sa už skoro 16 rokov s celou chrbticou. Mám 2 mesiace na rozmyslenie, ale termín je už stanovený - v Košiciach. Ale táto nemocnica nemá medzi pacientmi dobré meno. Viete poradiť bližšie kontakty na fakt spoľahlivých odborníkov? Vďaka

Ahoj
Docitala som sa ze mas za sebou operaciu platnicky za titanovu.Ked sa mozem spytat,kde si sa dala operovat,/Nove Zamky, Ruzomberok ,Ba…/ akej casti chrbtice to mas , a kolko mas rokov.Dakujem Ti velmi pekne za Tvoju odpoved´ na Môj email.:slight_smile:

Ahoj, ja mam problem s platnickou L5/S1 uz zhruba 2,5 roka, mam ju prasknutu a este k tomu tam mam ulomok… bol som na dvoch ozonoterapiach, cez leto mam pokoj skoro ziadne bolesti, behavam, bicyklujem, plavem, dokonca som zacal znova liezt, ale ako nahle pride jesen a ochladenie, krize zacnu boliet, tak je tomu aj teraz, uz som bol u doktora, absolvoval som 5 iniekcii, pomohli ale ked som ich dobral bolesti sa vratili, predtym som operaciu odmietal, ale teraz zvazujem ze asi na nu pojdem, a necham si rovno vlozit titanovu platnicku… moze mi niekto poradit kde na webe sa da najst viac info o titanovych implantatoch chrbtice?

Poradil by som BA Kramáre, pán Dr.Džubera a pán Dr. Illéš, primár neurochirurgického oddelenia.

takýto ľudia potrebujú psychiatra

Ahoj, ja som mal veľke bolesti v krčnej chrbtici niekoľko rokov. MRI jasno ukázala porušené platničky C3/C4, C4/C5, C5/C6, C6/C7 až štyri,už mi tŕpli obidve ruky. Prof. Rudinský v N.Z.odporučil operáciu s titanovou náhradou ak nechcem skončit na vozíku. V roku 2005 mi nahradili C5/C6, C6/C7. V roku 2006 C4/C5 všetky titanova náhrada. To sa nedá porovnať stav pred operáciou a po oper. Operoval ma Dr. Koleják v N.Z. za čo mu veľmi pekne ďakujem. Zatiaľ sa cítim veľmi dobre, môžem robiť všetko s opatrnosťou. Preto odporúčam operáciu, nebáť sa jej, určite bude lepšie po zdravotnej stranke.

Mám týždeň na rozmyslenie. A potrebujem nejakú radu čo sa týka titanovej platničky a operácie na Kramároch u MUDr. Illeša. Bolesti mám 4 roky a bojím sa rozhodnutia.