Tourettov syndróm

ved ja som napisla tam hore svoju

To nie, usudzoval som tak len na základe mechanizmu účinku tohto lieku a jeho fungovania u iných etiologicky podobných ochorení.

mohla by som vediet ake lieky uzivate nakolko nam nevedia najst spravnu kombinaciu liekov a uz ho chcu dat do nemocnice ale syn tam nechce ist a je to v katastrofalnom stave dakujem moc

Ahoj,
my mame 10 rocnu dcerku, velmi inteligentnu a nadanu, neberieme ziadne lieky (diagnostikovana bola pred 4 rokmi). Teraz ma “vybuch” tikov, kruti rukami, vytriasa si ich, vyplazuje jazyk, predsuva spodnu sanku, krci nosom…Kto ju nepozna, moze si mysliet, ze je vazne postihnuta…:-)Napriek tomu som presvedcena, ze jej ziadne lieky nebudeme davat, pokial to ona sama nebude chciet. V skole je oblubena, spoluziaci si uz na jej “zlozvyky” zvykli, jediny clovek, ktoremu jej tiky vadia je nas ocko, ale dufame, ze sa s tym postupne vyrovna aj on…V spolocnosti tolerujeme ludi, ktori su k nam nevludni, hrubi, tolerujeme oplzle vyjadrovanie nasich politikov (ktori Tourret nemaju, takze sa nan nemozu vyhovarat) a nedokazeme stolerovat osoby, ktore robia grimasy?

dakujem vam ema u nas sa to prejavuje hlasnymi vykrikmi a tiez aj trasenim celeho tela .ja ako matka som z toho zufala pretoze tolko liekov co syn berie je uz hrozne a vobec ziadne vysledky,to je vsak pre lekara normalne pretoze vzdy mi povie ze bez liekov by to bolo este horsie.-prosim napiste my ci aj vasa dcera brala v minulosti neake lieky aby som vedela ci ma neaky efekt mu tie lieky davat dakujem a este vas poprosim az viete v ktorom obdobi je to najhorsie dajte my vediet


Dobrý večer chcem reagovať na váš prispevok o Tourettov syndrom. Píšete že vášmu synovi pomohol liek Chorean. Náš syn má tiež takéto problémy a tiky ma v poslednom čase moc silné berie lieky Strattera a Kventiax bohužial bez výrazneho učinku. Chcem vás poprosiť ci by ste mi môhli odfotiť tu flaštičku a kolko to asi stojí skusim to niekde zohnať. dakujem

ja nim trpim preto mi piste na moj meil…mozem sa s vami podelit o to co za tych 17 rokov mam

vasa dcera potrebuje lieky…zvyknut s ana to da ale v beznom zivote sa to bude len zhorsovat,lieky to utlmuju a dieta sa citi lepsie…verte ja to mam… a prezila som svoje

ja viem pomoct napiste mi an mejl

Tourettov sy. sa prejavuje vokálnymi tikmi/ musí vysloviť nahlas nejaké slovo alebo zvuk/ alebo telesným tikom. Bohužiaľ doteraz ani pacienti, ktorí ovládajú dobre angličtinu nenašli žiadnu lepšiu liečbu ako sú kv. haloperidol. Stačí 3xdenne 3 kv. u dospého, u dieťaťa ešte menej. Ak sa jedná o dieťa, liečia to detskí psychiatri alebo neurologovia
Treba hľadať aj českých stránkach, v Prahe sa tomu venuje jeden lekár, ktiorý to tiež má

mam to ja kto by mal nejake ine otazky kontaktujte sa so mnou

moj syn ma tiez toto ochorenie ale neberieme lieky zacinali sme s nimi ale ziadne zlepsenie syn bol ako chodiaca mrtvola o osmej vstal a o desiatej isiel spat tak sme s liekmi skoncili potom sme to liecili homeopaticky ale teraz nema ziadnu liecbu raz je to horsie raz lepsie najviac ho trapi ze spoluziaci sa mu v skole posmievaju a ma pocit ze nema ziadneho kamarata

moj syn haloperidol mal a vobec ziadny ucinok skor by som povedala ze to mal zhorsene a to ho mal dlhodobo potom mal este kopu inych liekov a vobec ziadne zlepsenie takze neviem ci ma vobec neaky vyznam mu aj neake lieky davat ono je obdobie ked je to strasne zhorsene a potom je aj take ze je to skoro v pohode ale nikdy to neni take zeby to nerobil

pan kuca moj syn bral strateru no ta mu to este viac zhorsovala berie vela inych kombinacii liekov a vobec ziadne zlepsenie takze az by ste sa vedeli dostat k tomu lieku prosim napiste ako …ako rodic som zufala z jeho stavu preto by som chcela vyskusat aj nieco ine ako tie utlmujuce lieky ktore su asi aj na nic dakujem a ozvite sa

Prosím Vás o pomoc,hľadáme meno lekára z Prahy,ktorý sa venuje diagnóze Tourettov syndrom a sám má tento syndrom. Ďakujem

V čechách letí MIND HELP. Poznáte to niekto?

az mozes napis svoju mailovu adresu a ako vies ze to v cechach leti mas s tym osobnu skusenost alebo bol niekto na vysetrenie v cechach

Ahojte všetci! Jediná cesta, ktorou sa vybrať pri tourette je Magnezium, 3-omega mas.kyseliny, vitamíny B, taurín.Prečítajte si na nete cez google : ADHD diéta-úľava pre nepokojnú myseľ, časopis Alternatívna medicína (jún 2007) čítajte do konca

pardon jún 2004

čítala som to a keď mám pravdu povedať,ja už neverím ničomu.vždy keď som si už myslela,že bude konečne lepšie,tak sa to zase vrátilo späť.toľko liekov koľko mal môj syn,neberie ani dôchodca.