Tourettov syndróm

ivana ma to aj moj syn je to hrozne co prezivame mava take obdobia ze niekedy ani nevieme ze to ma a potom zas je to take ze strach a hroza byt v jeho blizkosti teraz je to naozaj dobre ale potom zas pride to obdobie ze sa nebude moct zastavit aj cez cele vianoce to bolo strasne on vydava take hlasne zvuky ze sa aj v noci zlakneme ked skrikne a ked mu poviem aby sa ukludnil povie ze to mu robi same on to nedokaze ovladat tiez nato berie vela liekov ale podla mna tie lieky su pri tejto diagnoze zbytocne takze naozaj nikto nam nema co zavidiet zazivame s nim niekedy strasne obdobia

aj moj syn to ma prejavilo sa to ked mal 5 rokov je to naozaj zatazkavajuca skuska aj na dieta aj na rodicov teraz ma 14 a zda sa mi ze v zaciatkoch to bolo ovela horsie je sice pravda ze to nezmizlo uplne ale trocha sa to zmiernilo tiez sme vyskusali vselijake lieky ale ziadny pozitivny ucinok tak sme ich jednoducho prestali brat aj tak maju podla mna viac neziaducich ucinkov na aj tak zatazeny detsky organizmus skor som ze omega 3a 6 kyseliny,b vitamin,magnezium

my ideme v pondelok zase do nemocnice a tie tiky ma všetky naraz,oči,ruky,nos,zvukové tiky,agresivita,nervozita a vulgarizmy.niekedy vyzerá fakt jak postihnutý.

mozem vediet kde chodite do nemocnice pretoze mne so synom odporucaju len bratislavu takze az mozes napis kam chodis lebo syn by tam mal ist aj ty s nim ostavas v nemocnici alebo nie?prosim odpis moc my s tym pomozes dakujem

Pridala som aj lecitín, nemôžem povedať, že tiky prestali úplne, ale je to oveľa lepšie, hlavne sa musí aj fyzicky vybiť.

a toho lecitinu je viac druhov?aké je dávkovanie?

chodíme do blavy,ostávam tam s ním,samého by som ho tam nenechala.je to ťažké,ale čo mám robiť?dochádzame 370 km,5a pol hodín vo vlaku vydržať s ním,to je fuška.

co tam s nim robia,ake vysetrenia absolvuje?ako dlho tam je?dakujem a drzim palce

Mila Zuzana dakujem za prispevok aj my mame tourettika ma tiz 9rokov a je v 2rocniku sme na rivotrile a risperdale ale prejavy su aj tak velke a tazke je byt tolerantny k jeho spravaniu ozvi sa prosim odkial ste velmi pomoze komunikacia niekedy som zufala pekny den.

som nadsena ze som objavila tuto stranku dlho patram a nic mame ten isty problem rada sa podelim o problemoch je to tazke denne riesit prejavy tejto diag.pekny den.

tiez prezivame hrozne spravanie mame 9r.neviem kolko vas kto vam diagnostikoval diag.dovi.

mila Sonicka my mame 9r.a je to zle ako zvladate skolu ako ste riesili spravanie niekedy ma velmi vytoci a potom som zla neovladnem sa berieme rivotril a risperdal ale v poslednej dobe mam pocit ze zbytocne.

iva na ake oddelenie chodite do Blavy kto vas odporucil na ako dlho,a co s nim robia pomaha to dakujem za odpoved.

Elizza mozes povedat ako zvladas skolu spoluziakov posmech medzi detmi co rodicia .

kedze som zistilaze je dost obeti s touret.v derskom veku mohli bz sme zalozit zdruzenie aj na slovensku ako v cechach dodnes som mala pocit ze sme jediny na slovensku a je to hrozna diag zit s nou dakujem za nazory.

mame to aj my ja som zato zalozit zdruzenie a myslim ze i druhe mamicky budu suhlasit a na slovensku je urcite vela deti ktore trpi touto hroznou ponizujucou a podlou diagnozou

prosim alžbetku aby mi napisala adresu posielala som vam meil a vratilo mi ho neviem preco dik.

dajte vediet odkial ste v ktorom meste navstevujete lekara dik.

ak mate zaujem ozvite sa mi na meil.adresu odkial ste len pre prehlad zistujem kolko clenov treba na zalozenie dovi.

Ahojte.Moja 8.ročná dcera začala mať zvláštne tiki v očiach a popri tych tikoch robí aj zvláštne grimasy akoby stahovala nos a otvára ústa, skrátka je to divné.Navyše má adhd a hyperaktivitu.Myslite že to vyzerá na tento syndrom?Ja som bola u očnej s nou dostala okuliare a ešte si mame ist po kvapky na zápal v očku.Dufam že to bude len s toho zápalu a nie niečo horšie ale doktorka ked to videla tak vravela že to vypadá skor psychickeho pôvodu.Dakujem za prípadné príspevky a rady.