Transplantácia vlasov

Mnoho ľudí v strednom, ale aj mladšom veku má problémy s vypadávaním vlasov. Týka sa to hlavne mužskej časti populácie, ale niekedy sa vyskytne aj u žien



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1236-transplantacia-vlasov

dory den,chcel by som sa opitat kolko folikul sa dava na prehustenie vlasov…Dakujem

zdravim… kto ma s tym skusenosti?? nech prosim napise lebo stoji to vela a nechcel by som zbytocne vyhadzovat peniazky:) Dakujem

Chcel by som sa spytat, ci je na miestach nasadenia folikularnych jednotiek po zahojeni raniek vidno nejake jazvicky, co by odhalovali tuto transplantaciu? Dakujem.

Je tu 5 ročný vekový rozdiel medzi mojim bratom a mnou. Obaja sme zdedili gény nášho otca. Ja plešiviem naozaj zvláštnym spôsobom, vlasy mi rednú takmer všade. Hľadal som vlasovú transplantáciu v hlavnom meste a okolí, ale jednou z možností bolo i Švajčiarsko. Nechceli sme letieť a mysleli sme, že ak by bola potrebná reklamácia, bolo by ťažké letieť naspäť do Ázie. Našim výbeom bola Maďarská klinika v Budapešti (PHAEYDE Klinika). Išli sme na konzultáciu spoločne s mojim bratom. Bolo jednoduché nájsť Kliniku hneď na prvýkrát, pretože nám vysvetlili cestup a nasledovali sme GPS. Po asi 2 hodinovej konzultácií sme cítili, že by sme chceli prejsť procedúrou, ale požiadali sme si o pár dní na premyslenie, aj keď už po ceste domov sme vedeli, že vyberieme túto kliniku. Obaja sme si vybrali klinickú S. H. E. (Jedno Vlasová Extrakcia) metódu, aj keď mi osobne povedali, že okrem S. H. E. (Jedno Vlasová Exktrakcia) metódy, je možné transplantovať až 15 000 kusov vlasov, i keď aj v tomto prípade by moje vlasy neboli dostatočne husté, kedže mi redli na veľmi veľkej časti. Môjmu bratovi bola transplantovaná predná časť, nad čelom, takže v tomto prípade bolo jasné, kde bola potrebná vysoká hustota. Avšak, verím, že v prípade transplantácie vlasov je taktiež veľmi dôležitý aspekt v akom stave zanechá procedúra dárcovskú oblasť, tak som si vybral metódu S. H. E. (Jedno Vlasová Extrakcia) aj keď nebola odôvodnená. Prešlo okolo 5 mesiacov a môžem vidieť výsledky. Ešte to nie je husté, stále to nie je perfektné, ale stojí to za čakanie minimálne 9 mesiacov. Nahrám sem fotku. Najprv som poslal môjho brata v Decembri, aby som videl, či to všetko zvládne… :slight_smile: Bolo zaujímavé sledovať jeho zotavenie na denno-dennej báze. Zadná strana jeho hlavy sa uzdravila po cca 4 dňoch, zatiaľ čo jeho transplantovaná časť asi po 7 dňoch. Neskôr sa stalo to isté v mojom prípade.

Dúfam, že som svojim príbehom pomohol. :slight_smile:

Je tu 5 ročný vekový rozdiel medzi mojim bratom a mnou. Obaja sme zdedili gény nášho otca. Ja plešiviem naozaj zvláštnym spôsobom, vlasy mi rednú takmer všade. Hľadal som vlasovú transplantáciu v hlavnom meste a okolí, ale jednou z možností bolo i Švajčiarsko. Nechceli sme letieť a mysleli sme, že ak by bola potrebná reklamácia, bolo by ťažké letieť naspäť do Ázie. Našim výbeom bola Maďarská klinika v Budapešti (PHAEYDE Klinika). Išli sme na konzultáciu spoločne s mojim bratom. Bolo jednoduché nájsť Kliniku hneď na prvýkrát, pretože nám vysvetlili cestup a nasledovali sme GPS. Po asi 2 hodinovej konzultácií sme cítili, že by sme chceli prejsť procedúrou, ale požiadali sme si o pár dní na premyslenie, aj keď už po ceste domov sme vedeli, že vyberieme túto kliniku. Obaja sme si vybrali klinickú S. H. E. (Jedno Vlasová Extrakcia) metódu, aj keď mi osobne povedali, že okrem S. H. E. (Jedno Vlasová Exktrakcia) metódy, je možné transplantovať až 15 000 kusov vlasov, i keď aj v tomto prípade by moje vlasy neboli dostatočne husté, kedže mi redli na veľmi veľkej časti. Môjmu bratovi bola transplantovaná predná časť, nad čelom, takže v tomto prípade bolo jasné, kde bola potrebná vysoká hustota. Avšak, verím, že v prípade transplantácie vlasov je taktiež veľmi dôležitý aspekt v akom stave zanechá procedúra dárcovskú oblasť, tak som si vybral metódu S. H. E. (Jedno Vlasová Extrakcia) aj keď nebola odôvodnená. Prešlo okolo 5 mesiacov a môžem vidieť výsledky. Ešte to nie je husté, stále to nie je perfektné, ale stojí to za čakanie minimálne 9 mesiacov. Nahrám sem fotku. Najprv som poslal môjho brata v Decembri, aby som videl, či to všetko zvládne… :slight_smile: Bolo zaujímavé sledovať jeho zotavenie na denno-dennej báze. Zadná strana jeho hlavy sa uzdravila po cca 4 dňoch, zatiaľ čo jeho transplantovaná časť asi po 7 dňoch. Neskôr sa stalo to isté v mojom prípade.

Tak to je super. Skutocne to teda funguje? Ja som len zatial o tom citala, ale nepoznam nikoho, kto by operaciu podstupil. Viem, ze dost tymto problemom zaobera stranka volluma a som rada, ze to teda skutocne funguje :slight_smile:

môj muž tento zákrok podstúpil…jemu to veľmi zmenilo život…je to už pár rokov, čo má operáciu za sebou…dlho váhal nevedel či to má zmysel, či to nebude ľutovať časom…ale je rád teraz s odstupom času, že do transplantácie vlasov išiel, že už sa nemusí trápiť tým, že čo kto povie na to, že v jeho veku je už bez vlasov…teraz chodí ak pyšný páv… :slight_smile:

Vies mi o tom napisat aj nieco blizsie? Najma o tomto samotnom zakroku? Moj drahy ma problemy s kutami, uz dlhe roky, neustale sa to snazi nejako kamuflovat, avsak povacsine neuspesne, preto sme zacali premyslat, ze by nieco taketo podstupil, avsak sa obavam, ze ci by to malo zmysel. Neviem ako je to, ci kazdy moze takyto zakrok podstupit alebo ci su tam nejake obmedzenia :open_mouth:

s kútmi, ktorý chlap nemá problém? môj tiež, po pravde mne to nevadí, ale jemu neskutočne, každú chvíľu kupuje nejaké vodičky a neviem čo, už radšej ani nepočítam koľko peňazí nás tieto záležitosti stáli, môžem mu rozprávať koľko len chcem, že ja to ako problém nevidím, on má svoju hlavu, myslí si svoje a dovidenia, asi pred mesiacom počul o transplantácii, spomenul to a mne to napadlo, keď som zbadala túto tému, má človek istotu, že tie vlásky bude mať?

su chlapi, ktori nemaju, napriklad moj muz nemal nejake problemy s kutmi, jemu zacali vypadavat vlasy vzadu a celkom dost, transplantaciu som mu vybavila ja, od kamosky som sa dozvedela, ze tato metoda ma vysoku uspesnost, co sa tyka rastu novych vlasov, tak som sa zacala o to zaujimat a potom som mu to predostrela, ze ci by to nevyskusal, ved stratit nemal co, vodicky uz mal vyskusane tie nepomahali a ina nejaka moznost nebola, ide v podstate o to, ze ten muz musi byt presvedceny o tomto rozhodnuti… :wink:

Ty si mu vybavila takyto zakrok? No neviem, ci by sa na nieco taketo dal, keby som ho postavila zrovna len pred hotovu vec, to by asi dost tazko rozdychaval. My sme zacali spolu tak uvazovat, ze akym sposobom mu pomoct aby to bolo lepsie, aby konecne nemusel skryvat hlavku. Len nevieme ako je to tam, ze ci ktokolvek moze podstupit transplantaciu vlasov alebo nie, reku ci tam nie su nejake obmedzenia alebo nieco podobne tomu :wink:

Baby este mi napadla taka vec, ze ako je to vlastne so zatavovanim? Niekde som citala, ze po transplantacii praveze vlasy zacnu padat a zostala som z toho akoze celkom mimo.
Ako je to mozne a je to vobec normalne?

ked vies, ze by to asi tazko rozdychaval, tak to tak nerob, ale to s nim komunikuj, ze co a ako, skor to bude lepsie, aspon bude na to ako tak pripraveny, chapes, treba sa teda o tom v takomto pripade porozpravat, v podstate ktokolvek, ale ide o to ake su vlasy, aka je kvalita vlasov, ale to ani ja a ani ty nevieme odhadnut, ze co a ako, to na konzultacii sa vsetky tieto veci dozvies, ze ci je vhodnym adeptom na transplantaciu alebo nie :slight_smile: ano je to normalne, ze tie vlasky vypadnu aby tam mohli zacat rast nove :wink:

je to normálne vlasy potom za nejaký čas vypadnú pred rokom a pol som absolvoval transplantáciu vlasov a bolo to zatiaľ moje najlepšie rozhodnutie ktoré som urobil problém s vlasmi som začal mať už v pomerne mladom veku nechcel som si pripustiť že niečo takéto sa môže diať práve mne no bohužiaľ dialo sa a potreboval som s tým niečo robiť pretože som začal by už nervózny sám zo seba bol som nevrlý a obviňoval som za problémy s vypadávaním každého kto mi prišiel do rany :-1:

hej? tak ja väčšinou čo stretávam chlapov, aj čo máme známych a tak, tak veľkým problémom sú kúty, ale sú chlapi, ktorí to nejako neriešia, neviem čo to môjho popadlo, že je z toho taký nešťastný, veď ja to akceptujem, beriem ho taký aký je tak neviem čo vymýšľa, najradšej by som bola, keby už tie vodičky nekupoval, keby to už nechal tak a radšej sa teda začal zaujímať o iné možnosti, ktoré majú vyššiu úspešnosť :frowning:

Asi to budem musiet tak urobit, ale budem musiet ist na neho s citom a s nehou evidentne, ked chcem aby sa niekam posunul, asi to nebude celkom jednoduche, ale tak snad to nejako zvladneme. Takze je mozne, ze by nad otocili, ze nema dobre vlasy na transplantaciu? Tak nebudem toto nejako riesit a uvidim, co nam povedia na konzultacii ak teda sa dostaneme do tej fazy, ze bude ochotny sa na to dat. @hrasko je to normalne? To si ma potesil, ze to mas za sebou, aspon mi budes vediet napisat ako si to ty cele vnimal, cely ten zakrok :slight_smile:

Je to možné, ale osobne som konzultáciu podstúpil tiež a úspešne. Povedali mi na konzultácii, že môžem tento zákrok podstúpiť, že má vhodné vlasy na to. Predtým, kým som šiel na konzultáciu mi ani len nenapadlo, že by som nemohol takýto zákrok podstúpiť :slight_smile:

je to mozne, ale nejako nad tym nemusis premyslat, ver v to, ze by ju mohol absolvovat, netreba mysliet na nejake problemy alebo co, treba mysliet len na to, ze ake by to mohlo byt super po zakroku :wink: hlavne sa s nim otvorene o tom rozpravaj, netlac na neho, musi si sam niektore veci uvedomit aby sa niekam posunul je to na nom, ty mu mozes akurat tak pomoct dalej :wink:

Máš pravdu, nie je dobré sa k tomu stavať štýlom, že čo ak nebude môcť podstúpiť a neviem čo, to sa nevyplatí, človeka to potom len zbytočne celé stresuje, mne keď pani doktorka Nestorová v Centre plastickej a estetickej chirurgie povedala, že som vhodný adept na takýto zákrok tak som bol potešený. Bral som to tak, že čo povie lekárka to bude platiť, predsa len má v tomto smere prax a vie, čo robí, narozdiel odo mňa, čo ja som o transplantácii akurát tak veľmi veľa toho čítal, ale čo sa týka praxe, tak som nevedel absolútne nič, čiže ja som pvoedal, že budem otvorený tomu, čo mi lekárka povie