Trápia Vás bolesti, či tŕpnutie rúk?

Mnohých pacientov trápi tŕpnutie prstov a dlaní, neobratnosť, niekedy bolesti. Obvykle tieto prejavy nevznikajú náhle, ale pozvoľna a stávajú sa čoraz viac nepríjemné. Čo je príčinou týchto ťažkostí? Je to prejav tlakového poškodenia nervov



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2167-trapia-vas-bolesti-ci-trpnutie-ruk

aj ja mám problémy s pravou rukov opuchá mi až mi niekedy modrejú žily na rukách doktor mi povedal že je to pre ten zub absolvovala prehliadky kompletneho vyšetrenia prvé vyšetrenie bola gynekologia druhá zubár a už dalej ma neposlali preto že mi našli pod stoličku zuba presnejšie pod zub 13 14 cystu ale chirurg vylučil cystu a povedal že to je len prihlbina na čelusti .podotýkam že koren zuba je zarastený akože v tej priehlbine.môže to byť pravda?a preto mi opucha ruka?a dalej na vyš.ma už neposlali ako mam postupovať na koho sa mám obrátit na zubára alebo reumatika? dakujem

Pracujem na pocistaci. V poslednom období mi podlhsej dobe stravenej pri pocitaci trpne 4 a 5 prst lavej ruky. Mam discopatiu medzi 5 a 6 krcnym stavcom. Viackrat som absolvovala rehabilitacne cvicenie, pretoze ma casto bolieva hlava a krcna chrbtica a lekar mi povedal, ze pricinou bolesti hlavy je aj deformacia chrbtice. Moze byt pricinou trpnutia prstov spominana discopatia. Prsty mi totiz trpnu iba pri praci v sede pri pocitaci a v spanku. Inak nie. Dakujem. Zdravi Hanusova, prosim zaslat odpoved e-mailom.

Mala som podobný problém. Pri presúvaní nábytku sa mi niečo pokašlalo medzi stavcami v oblasti lopatiek. Mala som potom problém otáčať hlavou a začal mi tŕpnuť palec na pravej ruke (až to bolo bolestivé). Keď to trvalo už asi 2 mesiace, začala som cvičiť každý deň 5 Tibeťanov a cca po mesiaci to zabralo, po zhruba dvoch mesiacoch po tŕpnutí a bolesti nebolo ani stopy. Cvičila som každý deň asi 2 roky a aj keď som prestala potom, viac sa tento problém neobjavil.

Pani Karolína,
myslím, že vo Vašom prípade bola príčina ťažkostí jednoznačne vertebrogénneho pôvodu-teda buď to bolo blokové postavenie krčných stavcov, alebo diskopatia (vyklenovanie medtistavcovej platničky). V takýcho prípadoch je rehabilitácia a cvičenie veľmi potrebné a obvykle aj efektívne, ak je pacient disciplinovaný a trpezlivý a nevzdá sa po niekoľkých dňoch cvičenia.
Prajem Vám všetko dobré, MUDr.Kudziová

Ahojte
Je mi skoro 22r. ked som bola mala tak som prala veci vo vani(rucne).pamatam sa ako som od malicka stale musela makat len ja hlavne tie tazsie prace v domacnosti.Ked sa nad tym teraz zamislim tak som bola domaca sluzka…teraz pracujem v jednej fabrike mam stali pohyb pravou rukou tu som bola kratko a casom sa vratila, medzi tim som bola inej fabrike a tam som robila popolusku.Tam mi zacali mi trpnut ruky,az k laktam,po 3mes.som odisla a vratila do predchadzajucej fabriky.majser ma dal na inu masinu a zacali bolesti chrbtice, pred pol rokom som chodila na rehabku.malinko mi to pomohlo ale ako od noveho roku som za pasom a mam stali pohyb rukou tak mi zacali pat trpnut ruky hlavne prava,dokonca uz aj slacha ma pobolieva.aj ked som bola doma dva mesiace trpnutie povolilo ale malinko, obcas sa budim aj na bolesti noh,mam je tazke jak keby som behala maraton okolo eleho sveta… bojim sa ist k doktorovy ze mi povie ze si vymislam tak mlada a take starosti… so mam robyt? pomoze mi niekto?

trpnutie ruk ani nasa medicina nevie rozlustit.Podla mojich skusenosti trpnutie ruk vznika chrbtovym svalovym napätim,a vznika okolo th a L chrbticovych stavcov.Pocit je to zaiste neprijemny,ale vhodnymi sa da zmensit a odstranit.Na to je vsak potrebne ozaj lekara,ktory ma seriozny zaujem pochopit problem cloveka,ktorych asi moc nieje))

zdravím vas.píšete o trpnutí a tak lekári vám nepomôžu stále,ale napr:také fajne cvičenie no to by vám pomohlo to mi verte ja to mám už ciastočne za sebov. treba zčat a hotovo. ahojte.

Mám 7 ročného syna.Týždeň sa sťažuje,že mu na večer tŕpne ukazovák a prostredník. Myslela som si,že si vymýšla a nechce písať diktát.Včera som si uvedomila,že to bude možno vážnejšie,lebo plakal,že nevie udržať ceruzku medzi prstami,nakoľko veľmi rád kreslí.Jeho kresby sú posielané na súaže. Tiež píše pekne a rád.Chrbticu má v poriadku.Prosím,ak viete,pomôžte.

Dobrý deň,mam podobný problém s trpnutím prstov ľavej ruky-okrem malíčka,mám problém zavrieť dlaň-je to bolestivé-hlavne pri prostredníku.Som 2.mes.tehotná,mám ročného syna, pri ňom som takéto problémy nemala,chcem len vedieť, pokiaľ som tehotná, či je možná liečba a aká,alebo to musím vydržať.Dosť ťažko sa s rukou pracuje, prsty mi trpnú aj cez deň.
Ďakujem za pomoc a radu.
ER

mam 32 rokov a tazko pracujem na stavbach a strašne ma ztoho bolí chrbtica a z toho mi trpnú aj ruky ze v noci uz neviem ani spat ak mam dovolenku alebo dlhší čas nepracujem tak bolesti ustúpia,prosim poradte čo mám robiť. dakujem

Mam 33 rokov, som astmatik a viac nez rok uzivam kartikoidy (seretide diskurz, singulair). Uz dlhsiu dobu ma dost intenzivne bolieva chrbat, no v poslednej dobe mi zacali dost extremne trpnut ruky od laktov dole. Co robit??

chcela by som sa opitat ci mozem mat dna aj reumu.mam kazde rano stuhnute prsty a podkozne uzliky ale opuchol a scervenal mi klb palca na nohe.nikdy som to nemala.moze mat stymi priznakmi spolocne ze mam vyoperovanu pravu oblicku alebo z coho som mohla dostat tu dna dakujem

Už dva dni mám bolesti ľavej ruky.Mám pocit, že ma bolia žily. Bolesť sa mi rozšírila po celej ruke až k lopatke. Je dokonca opuchnutá. Čo mi pomôže na bolesť? Môže to byť vážne? Môžu ma bolieť žily?

Mám podobný problém. Mám len jednu obličku, ten palec bolel tak strašne a užívala som lieky. Bolo to zdĺhavé, ale teraz som si kúpila detox vaničku a veľmi mi to pomáha, najprv som si robila detox dva krát do týždňa, teraz mi stačí jeden krát do mesiaca. V skutku k tomu mám aj diétu, vylúčila som hlavne živočíšne bielkoviny. http://www.bionet.hu/index.php?Language=SK

V oblasti lakťa prebieha nerv n.ulnaris v tesnej blízkosti hlavice ramennej kosti. Prejavom poškodenia nervu je senzitívne- motorická porucha (teda porucha citlivosti aj hybnosti) v oblasti 4. a 5. prsta, ako aj svalová atrofia a drápovité držanie 4. a 5. prsta- tzv. Duputreynova kontraktúra
Prosym Vas Duputreynova kontraktúra je vobec ine.


Mam bolesti a trpnutie obidvoch ruk, malicka a prstennika, tie bolesti su stale castejsie, potreboval by som radu a pomoc.

Trpnutie a bolesti malicka a prstenika na oboch rukach.

dobry den prosim vas ja by som strasne potrebola poradit pozeram vsade na internete a mam pocit ze teraz vsetko choroby rukou spojene s opuchami sedia na mna , uz sa s toho blaznim, mam len 24 asi tak pred pol rokom to zacalo moja lava ruka a noha zacali opuchat ale to nieje normalny opuch ale ako keby som tam mala vodu ked stlacim ruku tak tam zostane otlacok , neboli to ale vedsinou po ranu to mam strasne opuchnute bojim sa ze tam je voda a ze sa to dostane do celeho tela a budem vyzerat ako balon plny vody poradte prosim co mam robit , dakujem

Ahoj z fyzickej prace ako casnicka v 5*hoteli mi zacali opuchat ruky, neskor mi zacali trpnut ramena a sija, prebudzam sa s opuchnutymi rukami a bolestami.Ked sedim je to horsie. Moze mi niekto poradit? Masaze pomozu docasne, moj mail vavakova@hotmail.com. Dakujem