Trápia Vás bolesti, či tŕpnutie rúk?

prosim o radu.Som tehotna v6 mesiaci.prsty mi trpnu a bolia us 2 mesiace.Bola som 8krát na biolampu a cvičenie.nepomohlo.neviem čo uš by pomohlo poradťe.Dakujem.

Ahoj chcem sa ťa opýtať,čo ti pomohlo,lebo ja mám ten istý problém,dokonca tú ruku mám opuchnutú.dakujem

Prajem prijemny vecer,
uz viac ako 6 mesiacov mam bolesti v oboch rukach (vyraznejsie v pravej) v
casti chrbatu ruky a niekedy aj zapastia. Mam problem vykonavat drobne
prace, pracovat na pocitaci - ruky bolia a trpnu.
Zacalo to opuchom pravej ruky, pretrvavalo trpnutie a mravencenie. Mravencenie ustupilo, pretvava bolest a
obcasne trpnutie. Absolvovala som angiologicke, reumatologicke a
neurologicke vysetrenie. Vsetko s negativnym vysledkom. EMG negativny,
nepotvrdeny syndrom karpalneho tunela, negativne reumatologicke krvne
vysetrenia, chrbtica v poriadku…
Som uz zufala, lekari mi nevedia urcit diagnozu, lieky, ktore som brala nemali ziadne ucinky…

Za akukolvek Vasu radu by som Vam bola nesmierne vdacna…

S pozdravom Jarmila.

Ahoj aj mňa bolia žily na ruke dlani ja ruku napuchnutú nemám. Čo to môže byť

ahojko Julca.Tak podla mna by si k tomu doktorovi mala ist, lebo ja som mala pred 4 mesiacami 20 a mam ten isty problem.Dali mi tabletky a ked mi nepomozu tak to urobia operacne,lenze neviem ako sa tabletky doma na Slovnensku volaju kedze som v zahranici.

Ahoj poraď mi prosím ťa aké cviky si cvičil.

mam presne ten problem co ty, mas nieco nove?

ahoj… mam ten problem tiez no pomoci asi je dvoma sposobmi.bud dlhodoba rehabilitacia alebo chyrurg. zakrok. aspon to mi vravel doktor. od rezania sa bojim. je to vraj extremne pretazena ruka a chrbtica zaroven. jedz vela vitam C ginko a tiez yucca su to vitamini ktore existuju su drahe ale aj pomozu . no a oddich. mozno kvoly chrbtice aj trocha nadvaha . neviem kolko vazis. tiez nechrapem , lahnem na bok zaspim a juj preberem sa ze mam trpnute prsty. natieraj si zapestie yellou gelom a daj si pichat injekcie B vitaminu no a lieky menom enelbin. je to na predpis a roztahuje cievy . asi tak maj sa. Stefan

Stotožňujem sa s predchádzajúcim príspevkom.
Vyše 30 rokov trpím na bolesti chrbtice najprv v oblasti krížov a potom aj medzi lopatkami a v oblasti krčnej chrbtice.Liečila som sa u renomovaného neurologa ktory nevedel čo so mnou a niekedy som mala pocit,že ma vníma ako hypochondra.Nedávno mi pri opise rtg snímky diagnostikovali ťažkú diskopatiu.Navštívila som ortopéda beriem Condrosulft.Možno mierne zlepšenie,ale nič moc.Podotýkam,že ráno cvičím 35-40 min. a v pracovných dňoch každý večer plávam už 5 rokov.Vo februári chodím na 2 týždne do kúpeľov v Piešťanoch a na jeseň zase k moru.Občas chodím na masáže,absolvovala som aj akupunktúru,ale tá mi nepomohla.Škoda peňazí. Moj zdravotný stav sa pomaly ale iste z roka na rok zhoršuje.Horšie je to v zimnom období.Mam pocit,že lekári sú bezmocní čo sa týka liečby iba ak lieky od boleti,ktoré ale maju aj vedlajsie učinky.Moje odporúčanie treba vydržať a trpieť pokiaľ sa dá.

Dobri den man 33r., a v poslednych dnoch mi na lavej ruke trpne malicek a kusok dlane je mi niekedy nevolno,mota sa mi hlava a mavam silne bolesti hlavy,zatial som taketo nieco nikdy nepocitivala.Vie mi niekdo poradit co mam robit alebo co to moze bit?

Vie mi niekto poradiť? Mám 29 rokov.Pred polrokom mi začala trpieť a opúchať pravá ruka. Pred týždňom ma začala bolieť dlaň a prsty a neviem poriadne vystrieť prostredník. Strašne ma to bolí.Podotýkam, že som nikdy nemala problémy s chrbticou, ani s klbami. V detstve som mala úraz zápästia,ale doteraz som s tým problémy nemala.

Dobrý deň, v prípade, že pracujete pomerne často s PC, mohlo by ísť o tzv. syndróm carpálneho tunelu. Vyšetrenie je nutné u neurológa, spojené s EMG a magnetickou rezonanciou. Veľa šťastia. Prevencia je správna podložka pod ruku pri narábaní s myšou, správna plocha a výška pracovného stola a podobne…

asi je už neskoro na odpoved, ale dna je metabolickou poruchou , kedy sa hromadí v tele kyselina močová a jej kryštáliky poškodzujú klbne púzdra. Kombinácia s reumatickým ochorením nie je ojedinelá, len liečba je komplikovanejšia. Vyšetrenie je nutné u internistu,reumatológa, ortopéda a k tomu pomerne prísna diéta s obmedzením konzumácie mäsa a vnútorností.

Bolí ma palcový sval na ruke chodím aj do posilovne cvičiť mám problémy aj s chrbticou zvyknem mávať zaseknutú krčnú chrbticu bolia ma aj dlane ruky cez deň. Ruky mi netŕpnu v noci keď spím ma vôbec nebolia ruky keď pohýbem zápestím tak počujem praskanie v zápestí poraďte mi prosím Vás z čoho to môže byť?

mam silne bolesti ruk lekari mi nevedia pomoct co s tym mam robit

Dobry den, v 12tich som mala uraz pravej ruky. po roentgenovej snimke mi moj doktor dal ruku do dlahy na tyzden a povedal ze to je len lahsi naraz. ziadna rehabilitacia ani nic. teraz mam 23 rokov ruku nemozem celkom vystriet a mam slabu citlivost v malicku a na prsteniku. okrem toho ma ruka boli-taka stuhnutost. moja praca nie je namahava ale velmi casto soferujem. samozrejme som bola na roznych vysetrenia u roznych doktorov uz od 14tich zistania? ze to bola zlomenina, ze laktovy nerv je funkcny na 70%, ze by sa to nemalo zhorsovat a ze operacia sa neodporuca. ale ja takto nemozem zit, lebo mam stale bolesti. poradte mi prosim ci by sa to mohlo operovat aj po 11tich rokoch. ja teraz zijem v spanielsku a tu mi povedali ze ano ze to je bezny zakrok a ze ziadne nebezpecenstvo nehrozi… za radu vopred dakujem ak mi mozete odporucit aj nejakeho dobreho doktora na svk.

Je možné, že to je z krčnej chrbtice. Samozrejme, netreba to podceňovať a radšej navštíviť a poradiť sa so svojim obvodným lekárom. Mala som niečo podobné, tie bolesti boli priam neznesiteľné. Mne osobne pomohla akupunktúra, pouvoľnovanie svalstva a následne cviky zamerané na posilnenie krčnej ako aj celej chrbtice vrátane brušných svalov.

Je dosť pravdepodobné, že ide o problém s lymfatickým systémom, hoci môže to byť aj x iných vecí. Ale najskôr tá lymfa. Odporúčam čo najskoršie vyšetrenie.

mne trpne len prava ruka,obcas lava,vraj od krcnej chrbtice,co pomaha?

uz vyse tyzdna ma boli laket na lavej ruke,ked sa dotknem lakta tej malej kosti alebo ho nejako presilim tak ma boli ta kost az mi bolest ide do dlani a pocitujem akkoby trpnutie prstov co to moze byt a musi sa s tym k lekarovi ale staci nejaka mast a pripadne nieco na posilnenie kosti a chrupavky?