Trápia Vás bolesti, či tŕpnutie rúk?

Dobrý deň. Už dlhšie mi trpnu prsty na oboch rukách. V poslednom čase sa toto trpnutie veľmi zosilnilo - hľavne na ľavej ruke. V noci sa budím na bolesti, cez deň to je o niečo lepšie. Som z toho na nervy. Mesiac som chodila na rôzne neurologické vyšetrenia /EMG,rentgen chrptice,odbery krvy/. Záver - dostala som lieky s názvom LYRICA. Beriem to už 5 deň, jednu ráno, jednu večer a nič. Trpnutie pretrváva. Ako sa dožiadať inej liečby ?, aký liek na to existuje ?, je to možné, že takto musíme trpieť.

Som v 19. týždni tehotenstva a asi pred dvomi týždňami mi začali v noci, hlavne nad ránom tŕpnuť prsty na oboch rukách. Tŕpnutie je bolestiné, niekedy mi pomáha, ak sputím ruku dolu z postele, ale niekedy sa musím len prechádzať, aby to povolilo. V noci sa budím tri, štyri krát a najnovšie mi pravá ruka tŕpne aj cez deň. Poradíte mi prosím Vás, čo by mi pomohlo?

ahoj tiež mi tŕpnu ruky od lakta dole a hlavne v noci sa budím na necitlivosť rúk opúchajú mi prsty. začalo sa to asi pred rokom ako som začala pracovala ako chyžná v hoteli bolo to pre prepracovanosť rúk. od budúceho týždňa som na sedem dní na liečení ak mi to neprejde navštívim neurológa. s pozdravom Hanka

Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc, bola som aj u obvodnej lekárky, krv mám dobrú, tlak mám dobrý, neviem si rady, tŕpnu mi ruky aj nohy, stále mám pocit nevoľnosti, neviem čo mám robiť, aký liek si dať. Prosím Vás poraďte mi.

Určite začnite piť čaj z rebríčka-myší chvost,ulaví sa vám behom dvoch dní,ale
pite ho aspon dva týždne

Dobry den,
niekedy v priebehu dna si citim bud klbiky na prstoch ruk, alebo miernu bolest uprostred ruky, t.j. dlan, ale aj z druhej strany. Tieto bolesti su jemnucke, ale su. Pretrvavaju u mna dlhodobejsie, uz vysse mesiaca a pol. Oni niekedy pocas dna ustupia alebo vobec nie su, potom sa odrazu objavia. Ako by som to mohla liecit? Pijem na to obcas brezovy caj, no oni su tu stale. Lekarka mi zobrala na vysetrenie krv, tam este vysledky nemam, len neviem, ci sa aj da nieco take ako reuma, ci pod. zistit z krvi. Ale pevne verim, ze to reuma nie je. Co by bolo na to vhodne? Dakujem.

Dobry den uz nejaku domu mi trpne lava ruka boli ma niekedy na hrudi aj na chrbtici.Bola som u doktorky ,urobila mi vysetrenie s krvi .Povedala ze to mam skrcenj chrbtice .Potom to prestalo ale po nejakej dobe zase zacalo.Poradte mi co mam robit.Uz si namyslam ze to ma nieco spolocne aj so srdcom.Mam len 30 rokov .

klikni na stranku - lakeť /tenisový lakeť/

Chcem Ti odovzdať svoju skúsenosť.Bolesť ruky som pociťovala dlhšie, niekoľko rokov.V poslednej dobe mi bolesť viedla až do lakťa ľavej ruky, nemohla som si ruku oprieť ani na stôl, nemohla som ležať n a ľavom boku. v krátkosti-u lekárov /klasických/ som nepochodila. Mne pomohol pán ktorý sa venuje reflexnej masáži, cer reflexné body na rukách a nohách / už nemám bolesti,veľmi mi pomohol/. Myslím si, že to máš naozaj z chrbtice. Neviem odkiaľ si , ale ten pán je z Lučenca. Ostávam s pozdravom Ria.

Serus. Mám takýto problém, skoro v pravidelných intervaloch čo nie je často chvála bohu, ma nehorázne bolí zápastie tá bolesť sa ťahá k prstom. Viete to je taká bolesť až plačem, a to mám 21 r. V 30 budem na vozíku?, ked teraz mam problemy a bolesti. ďakujem za radu, pomoc čokoľvek

mam ties problem trpnu my prsty na lavej ruke uz asi 3mesiac a zarovenma pycha pry srdci z coho t moze byt vie nikto poradit dakuem

Ahoj,ja som pred pár dnami mala niečo podobné.Bola som v autobuse a odrazu mi strplo lave rameno a nevedela som sa nadýchnuť,začalo mi buchať srdce a začala sa mi krútiť hlava,myslela som,že odpadnem.Tak som skoro vystúpila z autobusu,na vzuchu mi už bolo lepšie.Myslela som,že je to infarkt.Mám bolesti v krčnej chrbtici.Ja mám 32rokov.

skus vyhladat lekara co sa specializuje na chirurgiu ruky.mohol by to byt aj problem karpalneho kanala.to je tiez jedna z mozností.

ahoj Ria ,vies mi poslat na toho pana z Lucenca kontakt?dakujem

dakujem

Dobry den, chcem sa spytat, taktiez mam uz mesiac a pol bolesti ruk a sije, hlavne pravej ruky mal som nespravne ulozenu mys, taktiez posiloval som rok co sa asi mohlo taktiez podto podpisat. uz mesiac a pol ruku vobec nezatazujem nezdrziavam sa ani pri pocitaci, ale bolesti neprechadzaju, boli hlavne prava ruka a to nie len predklaktie ale aj ramena aj biceps. chodim na parafin a elektroliecbu, existuje aj nejake efektivnejsie riesenie?

Ahoj Ajena, mala som v tehotenstve ten istý problém. Najskôr aj mne tŕpli prsty na rukách a v 8.mesiaci tehotenstva mi už tŕpli aj celé dlane. Posledné 3 týždne pred pôrodom som sa nemohla ani najesť, lebo som si vôbec necítila stŕpnuté ruky.Keďže som bola v nemocnici o tomto mojom probléme vedeli aj lekári, ale bolo mi povedané, že bábätko tlačí v chrbtici na nejaký nerv a musím vydržať až do pôrodu a potom to prejde. Tŕpnutie mi aspoň trochu povolilo, len keď som si ich vytriasala spustené nadol, alebo dcéra mi ich každý deň masírovala chladivým krémom.Tŕpnutie rúk mi prešlo až 5 mesiacov po pôrode. Bolo to hrozné, lebo niekedy som ani necítila, že hladkám dcérku po hlavičke. Teraz má 10 mesiacov a už je všetko vporiadku.

Ahoj, no niečo podobné sa mi stalo práve teraz a veľmi ma to znepokojuje, cítim slabé mravenčenie na malíčku prsteníku ale hlavne na vrchnej strane dlane pravej ruky. Ruku studenú nemám ale čo je zvláštne keď ju dám pod teplú vodu trpne to ešte rýchlejšie a intenzívnejšie. Nijaké chrbticové zdravotné problémy som doteraz nemal. Mám len 18!!!

Milí tŕpnúci. Cvičte 5 tibeťanov. Návod nájdete v kníhkupectve, alebo aj na internete cez googla. Cviky sú nenáročné a rocvičujú celú chrbticu. Odstránia blokády aj na krku a verím, že sa mnohým uľaví s tŕpnutím končatín. Cvičím to už asi 15 rokov každé ráno. Som presvedčená, že práve toto mi dáva sily a nemusím (zatiaľ) chodiť po lekároch. Mám 47rokov.

Ahoj, mám podobný problém, tie isté príznaky, ale ja som skončila nakoniec na vyšetrení u psychiatra :slight_smile: Je to určite z chrbtice. Ja som prešla už aj interným vyšetrením a všetko ok. Mňa tak bolí chrbtica niekde medzi lopatkami viac na ľavej strane, že mi trpne celá ľavá ruka a pichá ma v nej, popri tom ma pichá aj na hrudníku a pri ľavom prsníku najviac, trvá to už viac ako rok, nepomohli ani rehabilitácia: parafín, magnet, elektrina. Ani cviky čo mi poradili na fyzioterapii. Na vašetrení rontgenom mi tam zistili výrastky nejaký Sheuerman nič mi k tomu viac lekár nepovedal. Len toto: jásné že to bolí a aj bude, dám vám lieky a viac nezáujem :frowning: Aj ja všetkých, ktorý mi môžu poradiť ako sa bolestí a trpnutia zbaviť prosím o drahocenné rady. Ďakujem! Katka