Tŕpnutie prstov na rukách

Mám tŕpnutie prstov na rukách, čo prechádza do bolesti. Niekedy nemôžem v ruke nič udržať. U lekára mi diagnostikovali niečo také ako je karpálny tunel. Už mi to raz operovali a mám to znovu. Dá sa to liečiť aj inak ako operačne?

Dobrý deň, pokiaľ máte túto diagnózu overenú EMG vyšetrením, liečba je jedine operačná, ja som túto operáciu podstúpila na pravej ruke v chirurgickej ambulancii ruky - MANUSMED s.r.o. v Prievidzi a teraz na jar sa chystám aj na operáciu ľavej ruky, mám sa veľmi dobre. www.manusmed.zzz.sk

Asi 3 tyzdne mam problem s lavou rukou. Na styroch prstoch citim trpnutie. Som lavak a pracujem ako pieskovac - tazka fyz. praca. Myslim si, ze to bude nejaky zapal. Poradte mi, ci na to nie su nejake masticky, nenavstevujem casto lekara.

Ahoj, ak Ti nie je lepsie, navstiv lekara, moze to byt krcna chrbtica. Aj mne najprv trpli, potom mi na 3 mesiace, kym liecba nezabrala 3 prsty ochrnuli, sprevadzane neznesitelnymi bolestami a celej lavej ruky.

Trpnutie prstov na ruke moze zapricinit aj skracovanie sa sliach v tele, napr. hrbatenim sa, malom pohybu, neustalym statim na jednej strane pri praci, plochymi nohami, atd. Vznika karpalny tunel na zapasti a trpnu vacsinou prsty prostrednik, prstenik a malicek. A masaze samozrejme treba absolvovat 10 a viackrat

Pred polrokom ma prebudilo dačo nezvyčajné. Po uchopení pohára som zistil, že ho v ruke vôbec neudržím, ruka bola ako zdrevenetá bez citu a sily. Hneď na nete som zistil, že je to syndróm karpálneho tunela. Lekár ma poslal na rehabilitáčku, kde som v priebehu mesiaca absolvoval magnet, parafín a na záver 5 krát ultrazvuk. Ruka ma do ultrazvuku ešte nebolela až potom, načo ma upozornila aj sestra. Potom som od bolesti nemohol zaspať a keď len iba na chvíľu stále ma prenasledovali bodavé bolesti do skoro všetkých článkov prstov. Potom som si spomenul na žihľavu, ktorou som si liečil boľavé chodidla. Žihľavu som nastrihal nožnicami v rukaviciach. Žihľava sa má zbierať pred zakvitnutím. Aj teraz ju vidím na miestách, kde bola asi 2 krát pokosená, ktorá ešte nezakvitla. Žihľavu som rozmixoval na robote, ktorý ma dve nože na drvenie mäsa jeden vyššie a druhý nižšie. Je potrebné to rozmixovať na drobno. Rozdrvenú žihľavu som pomiešal zo skorocelom a ten môže byť aj širokolistý, ak je menej skorocelu kopijovitého. Dal som si do mikroténového sáčku 2 diely žihľavy a 1 diel skorocelu. Ruka musí byť obložená od zahybu zapästia asi 4-5 cm. Do polnoci som cítil iba slabé mravenčenie a potom som konečne po dlhom čase zaspal. Ráno ruka bola úplne v poriadku bez bolesti a trpnutia a sila sa mi vrátila na 90%. Zopakoval som to 5 krát každý druhý deň a každý druhý medzi tým som si dal obklad na kúsok handričky ricinového oleja z lekárne. Handrička poliatá olejom iba z jednej strany tiež sa obáli mikroténom a na to možno si obviť látkou, obväzom a pod. Ruka bola opäť asi 4 mesiace v poriadku. Pri kopaní priekopy 1, 3 m hlbokej, kde som 3 dni krampáčom kopal väčšinou do kameňov začali ma bolieť obidve ruky, ale v noci som mal pokoj Hneď som si dal na to obklad s frankovkov a ricinovým olejom a bolesť ustala a cítim ju len keď silno zovriem zápästia. Verím, že to skoro prejde. Ak to začne znovu dám si opäť kúsok z Božej prírody. Prajem vám skoré vyliečenie. dm2000@centrum.sk

Som zúfalá. Od marca mi začali trpnuť ruky. Teraz je to už strašné. Trpnu v kuse celý deň, v noci nemožem spať, bolesť je strašná, ako zlomenina. Bola som u neurologičky, dala mi Lyricu, B12 a tiamin. Na, Emg zlé, nič viac mi nepovedali. Kam mám ísť a čo mám robiť? Ledva som to naťukala.

Odporúčam Magnesium Phosphoricum.

Zdravím. Som študent a už asi 3 dni mi nepretržite tŕpne malíček na ľavej ruke. Stŕpnutie kolíše, buď mám stŕpnutý len konček, alebo mi tŕpne okraj dlane od zápästia až po konček malíčka.
Posledné dva týždne som strávil pri stole s notebookom (takmer všetok svoj čas okrem školy, nákupov, hygieny) spal veľmi málo a nepravidelne, kvôli školským povinnostiam. Ešte aj stravovanie som nechtiac obmedzil (keď som sústredený na prácu, hlad musí počkať) a jedol som raz denne (a dosť nezdravo) a pil málo tekutín (vačšinou to bola káva).
Je možné, že tŕpnutie je len následok môjho vyčerpania a samo zmizne, keď svoju životosprávu vrátim do normálu?

Zabudol som uviesť - tŕpnutie sa prejavuje len ako mravenčenie a necitlivosť, pohyblivosť malíčka ovplyvnená nie je. A zatiaľ to nesprevádzajú bolesti.

Uvedené príznaky ide dobre vyliečiť akupunktúrou: buď to liečiť ako karpálny tunel, alebo ako problém krčnej chrbtice. Obidva prípady sú dobre liečiteľné

Dobrý deň, mám úplne tie isté príznaky ako vy beriem Lyricu aj Emg zlé, chcem sa vás opýtať či vám to prešlo. Prípadne čo Vám pomohlo? Dakujem.

Trpnutie prstov som mala asi pred 5. rokmi, teraz sa mi to vrátilo. Som objednaná na vyšetrenie, takže sa snažím ruku nezaťažovať. V noci sa zobúdzam na to, že mám celú ruku stŕpnutú a musím ňou potriasť, aby bolesť prešla. Som od januára tohto roku na dôchodku, tak som si myslela, že si to skôr nahováram a že sa viac sledujem, kým som náhodou nezapla televíziu. Tam lekár podrobne popísal príznaky, ktoré mám aj ja. Najviac som bola prekvapená, keď nakoniec povedal, že je to choroba z povolania / práca s počítačom /. Pred 5. rokmi mi pomohli tablety a rehabilitácia, teraz má asi neminie operácia v zápästí, kde musia oddeliť jednotlivé nervy a svalstvo od seba. Potom nasleduje rehabilitácia formou injekcií. V prípade, že sa to nebude operovať, hrozí ochrnutie celej dlane. Dlaň sa akoby prepadla. Vraj to nie je vôbec bolestivé. Toľko z vysielania o tomto onemocnení.

Prosim Vas poradte trpnu mi obydve ruky hlavne maliček a prstenik ani pisat ani obliect sa mi už neda čo sa stym da robit

Zdravim Vas, ak trpite trpnutim prstov na rukach, a mate zaujem sa vyhnutzbytocnym operaciam a zbytocnym uzivanim liekov, ozvite sa ma na mail: maserpalo@gmail.com

Mate zablokovany hrudny stavec TH 6, 7, 8, v priestore medzilopatkovej casti… ozvite sa, ak mozete...maserpalo@gmail.com

Dobrý deň,
mám 12 rokov, včera som bola a mojím ujom na opekačke a omylom som si vreckovým nožom podla pod ukazovák, strašne to krvácalo, našťastie my to rýchlo obviazal, avšak od vtedy my trpne palec a strácam v ňom cit, viem ním hýbať, ale desí ma predstava, že bude strpnutý už navždy. Nevedeli by ste my povedať či my to naozaj zostane navždy alebo je to len dočasné?
Ďakujem.