Uhorky zostanú chrumkavé, ak ich budeme sterilizovať do 15 minúť

Aby uhorky a iná zelenina v pohároch s objemom do jedného litra zostali chrumkavé, nemajú sa sterilizovať dlhšie než 15 minút pri teplote 80 °C



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6900-uhorky-zostanu-chrumkave-ak-ich-budeme-sterilizovat-do-15-minut

Ďakujem za dobrý nápad, vyskúšam to na koreňovej zelenine. Len či 15 min. a 80 stupňov bude stačiť?

babulky prosim vas skusali ste toto niektora? fakt to pomaha ked to tam pridam? a nemate tip kde kupit dobre uhorky kysle na vianocny salat a ocka na silvestra? ja som tento rok narobila hrozne malo uhoriek zavaranych a uz sa mi minuli :frowning:

Chcela som ale bála som, lebo mi to prišlo strašne krátko a bála som sa, že mi potom nevydržia a že mi skysnú :confused:

myslis, ze to na to malo az taky vplyv? som premyslela, ze ci potom nejde aj o to aby sa rychlejsie dosiahla ta teplota v hrnci a potom by mozno stacilo aj tych 15 minut. len ked vlastne robis normalne uhorky tak davas pohare do studeneho hrnca takze trva este nejaku dobu kym sa to vyhreje na potrebnu teplotu

to nabudúce vyskúšaj a uvidíš :smiley: veď skús tak spraviť jeden pohár, ostatné urobíš klasicky a zbadáš či tam bude nejaká zmena alebo nie. keď sa už teraz môže zavárať aj v umývačke riadu tak prečo by si nemohla zavárať varením 15 minútovým

zavarat v umyvacke? to sa akoze ako da? a nie je to tak trochu plytvanie vodou nahodou?

to som este ani ja neskusala :smiley: :smiley: tam sa dosiahne potrebna teplota na to vobec?

keď máš na to správny program nadstavený tak by to malo stačiť úplne :slight_smile: robí to tak už veľa báb, aj moje kamošky. a keď už budem mať aj ja umývačku tak to mám na pláne. je to jednoduchšie

ja by som sa napriklad bala, ze nebude dost horuca voda a ze sa to nezavari spravne a vsetko sa mi to pokazi. aj keby som umyvacku mala tak by som to neriskovala

no ale v kazdom pripade chcela som skor aby ste mi poradili, ze ake uhorky ale uz som nejake nasla v obchode aj sama. bohuzial neboli nic moc a este mi aj dokrafrali cely majonezovy salat lebo vobec neboli kysle a nebolo ich tam citit :frowning:

joj tak to ma mrzí, že vám to takto zle dopadlo :confused:

to by ma asi porazilo keby sa mi nepodari vianocny salat, na ten sa moj muz tesi kazdy rok najviac. asi viac ako na rybu :smiley: lebo vraj robim najlepsi. ja ked som este nezavarala uhorky doma tak som kupovala len tie novofruct uhorky lebo tie boli najlepsie. skusala som vtedy strasne vela znaciek lebo nam tiez ziadne nechutili. tieto su tak akurat kysle a aj byvaju chrumkave

tiez sme neboli uplne nadseny ale tak co uz sme mohli robit? nejako sme ho dojedli a potom na silvestra sme si pravili dalsi s inymi uhorkami, tie boli o nieco lepsie chutovo ale tiez neboli vobec chrumkave. tieto co si pisala tie su fakt dobre?

veď jasné, bolo treba to zjesť, veď aj tie ostatné suroviny niečo stáli a tak možno si mohla doliať ešte trošku octu alebo čo, aby si to trochu dochutila nech je kyslejší, ja ho tam dávam napríklad aj normálne ale viem, že niekto používa potom aj nálev z tých uhoriek, v tomto prípade by to ale asi nepomohlo no

su :slight_smile: mozem s kludnym svedomim odporucit, vravim, ze uz ich kupujem dlho, stale su rovnake a stale su rovnako dobre :slight_smile: hlavne vobec nie su gumenne, su take chrumkave ako maju byt dobre kysle uhorky

Mne nikdy tieto kupované moc nechutili. Pár krát sme kúpili keď mi už došli domáce a ešte nebola sezóna na zaváranie a nebolo to teda bohviečo. Jedny čo sme mali tiež boli úplne bez chuti

skusim ich teda u nas pozriet, po com su?

vyskusaj, ved za to nic nedas :wink: vies co ani neviem, co som pozerala tak vacsinou tak do 2 eur ale keby si chcela presne vediet tak musis pockat kym ich pojdem najblizsie kupovat

tak ja tiež mám radšej domáce ale keď nie je iná možnosť a nebudú podľa mňa všetky také zlé keď viem o pár babách čo proste len kúpia pohár keď potrebujú a nezavárajú v lete, je pravda, že asi ušetria dosť času, to im uprieť nemôžem