Úplatky v zdravotníctve

Realita je kruta beru uplatky a budu brat.Ked vam ide o zivot a chcete zit tak zaplati kazdy rad.Nepitaju si uplatok priamo,zacnu hrat pinpong.Posielat od do, po taky papier,take potvrdenie.Nezaujima ich ,ze mate pokrocile stadium rakoviny,horucky,krvacate.Za mesiac neurcit diagnozu,s touto krutou realitou bojujeme tieto dni som znechuteny a unaveny.Nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca,ale je to tak.Jedny vam povedia ,ze sa s tim neda nic robit pripravte sa na najhorsie a druhy vam daju nadej hadajte za co.Vyhovorky tipu male platy,kriza,skresany rozpocet ked ide o zivot podla mna arogancia a chamtivost.

aj ja som si dlhé roky myslela, že úplatok nedám, veď celý život odvádzam dane, ale keď mi vážne ochorel otec dali sme, keď sme chceli, aby ho zachránili a čakalo sa to a nešlo o pozornosť z vďačnosti, ale o peniaze. Keď sa v nemocnici pri operácii nakazil pseudomonasom a nikto nebol ho ochotný hospitalizovať a vyliečiť znova som hladala známosti a znova som dala, lebo sa to za ochotu čakalo. Chápala by som, že človek ešte dá, pokiaľ niekto urobí niečo navyše, ale to, že Vás budú naťahovať a posielať od do…pokiaľ nedáte nechápem a ani si takého človeka nevážim, ale je to tak a funguje to tak. Smutné je, že sa to netýka len zdravotníctva.

Nedavajte uplatky. Lekari maju svoje platy tak istom ako hocikto iny v iných zamestnaniach. Napr robotnici na stavbe robia aj v zime a im kto da nejaký uplatok a tiež je to zodpovedna praca. A lekari šli študovať za lekara z vlastnej vôle pomahať ľudom a nie brať od nich uplatky. Preto si platime zdr.poisťovňu.

100% suhlas.ked sa doktorom nepaci,nech idu robit do fabriky za polovicnu mzdu

lekari mali vzdy dlhe prsty.pytaju 20 eur za hodinu pohotovosti a polovicu sichty prespia

su to svine nenazrate.keby,kazdemu kto zobral uplatok odtali ruku,nema nas kto liecit

svine nenazrate.a vseliake prednostne vysetrenia za 3.5 eura.a nedavaju ani blocky

svätá pravda!

To čo ste napísali že hlúpeho nie je pravda! Napriek tomu že nemáte vilu a vozíte sa na škodovke zostali ste človek ako sa patrí , a aj text vášho príspevku dokazuje že ste lekár na pravom mieste ďakujeme vám všetci za obetavosť a veľa zdravia Vám.Moja reakcia prichádza pozde.Ale ak si to náhodou niekedy prečítate nájdu sa ľudia ktorí by Vám radi podali ruku a povedali to oné."Veľmi pekne vám ďakujem, pán doktor!!!.

Moja mama po úraze v Ružinovskej nemocnici so zlomenou rukou,ktorú jej "napravil"obvodný chirurg,a ešte viac ublížil ako opravil.Tak ju vzali do ortopédiu ako akútny stav a okamžitú operáciu.Okrem arogantnosti zdravotných sestier,ktoré sú neochotné a drzé k pacientom mi “akútnu” mamu nechali hladovať tri dni,že ide na operáciu.Každý službukonajúci lekár jej povedal,že ju urobí a viac sa neukázal.Operácie sa dočkala až na štvrtý deň a mne to pripadalo,že každí z tých sľubovačov doktorov čakal či ho niekto navštívi s obálkov pre rýchlejšie odoperovanie.Nikoho nezajímalo,že mama má choré srdce a pľúca a berie množstvo liekov ktoré asi na lačný žalúdok môžu ublížiť jej zdraviu a už určite nie,že trpí bolesťami a ruka sa zrastá zle.Dokonca ju raz vzali na operačku a tam jej doktor oznámil,že sa pomýlili v mene pacientky a poslali ju nazad na izbu.Výsledok tohto hororu ešte nepoznám, lebo je to aktuálne.Som hlboko znechutená z takéhoto prístupu sťažnosti sa určite neminú .Nedáš úplatok,alebo nemáš dobré známosti môžeš umrieť rýchlejšie.Zdravotníci,ktorí nechcú zachraňovať nech vrátia diplomy veď klamali,keď prisahali.Nech by sa ocitli sami v takej situácii.Nikdy ani cent si nezaslúžia.Čo potom tí ozaj poctiví a oddaní,veď všade sú výnimky.

Chcel by som vediet ako to dopadlo s Dr. Masarykom Vladimírom, ktorý nevie aké sú hlboké vrecká normálnych ľudí, vo vojenskej ustrednej nemocnici v Ružomberku, keď tam bola pani Radičová ohľadom ceny úplatku, ktorý si pýtal hore menovaný pán doktor.

Musím povedať že je to tak alebo onak. Ale ako vždy nesúhlasím aby sa všetci zdravotnícky pracovníci sa hádzali do jedného vreca tiež by ste sa netešili keby niekto znevažoval vašu prácu. Ale napriek tomu musím povedať. Spišiak začal reformu polície už včera. Načo čaká minister zdravotníctva ?. Veci by sa mali riešiť poukazovaním na nedostatky a nie osočovaním ZP. Úroveň národa sa odvíja od jeho právneho vedomia. Pacienti nevedia o svojich právach, a ZP. musím podotknúť len letmo. Prečo EU Charta práv pacienta nevisí vedľa domáceho poriadku v nemocnici. Je to taký problém vytlačiť jeden formulár alebo je problém ho dodržať. Ospravedlňujem sa všetkým svedomitým ZP. Veľa zdravia vám.

No neviem, ze keby si mala problem, ci by si nedala. Naucili sme si ich tak a odrazu sa to zmenit neda. Nebudem riskovat na vlastnej kozi, ze mi nebude venovana patricna liecba, ked nedam. Jednotlivec znemy neurobi. A nebudem predsa sama proti sebe. Zdravie mam len jedno. Ja dobremu lekarovi a sestrickam dam vzdy. Inak to nejde - bohuzial. Mam skusenost, ze vzdy mi je venovana dobra liecba a maximum. Alena

Vidieť, že si nebola vážne chorá a netrpela. Pokial by si to zažila a trpela ukrutnými bolesťami a pripútaná k posteli, tak by si neváhala dať ako moji najdrahší. Bohužiaľ nechceli, aby som ukrutne trpela, tak platili a nie málo. Po dlhej dobe ma zachránili - žijem. Ozaj iba vďaka nie malým peniazom. Alena

Ved to sme všetci proti úplatkom! Ale ako dalej? Kto bude riskovať, že mu nebude podaná riadna starostlivosť a nedá? Nedám a doplatím ja sama osobne? To je blbosť? Nebudem predsa riešiť otázku celé národa! Všetci ideme za seba! Ostatní mi nepomožu, keď nemám! Pomožu? Nie! Tak prečo by som nedala!

Nikdy si nepytal a nepyta, ludia si vymyslaju a robia hysteriu, nech sa zamyslia nad sebou, ze ziju z JPP a presvedcia sa, ze je odbornik a lieci podla svedomia a vedomia.

Ja som tu už reagoval, ale ako tu sa píše, že sa dáva a berie, ale vždy ide o niekoho blízkeho manželka, dieťa, otec, mama, vlastne o seba tak veľmi ani nestojíme, ale o blízkych. Bojíme sa výčitiek, urobili sme všetko čo sa dalo? V poslednej dobe som obišiel pár lekárov a maximálna spokojnosť. Až na tie čakacie doby a málo lekárov a personálu robia čo sa dá. Napríklad stojím pred pľúcnou ambulanciou, príde chlapík, kašle ako tuberák, samozrejme si zapáli a fajčí a potom zase kašle. Dokonca tvrdí lekárovi, že nefajčí. A potom vyžaduje ľudský prístup. S uplatkámi alebo bez máte obdiv u nás lekári a zdravotnícky pracovníci. Ale to staré dobré LEGE ARTIS by tam malo byť.

Som na dôchodku, na rozdávanie peniaze nemám, bola som viac krát na vyšetrení u Dr. Masaryka Vl. operoval mi aj koleno, mám umelý kľb, nikdy si nič nepýtal, je to dobrý odborník, s ľudským prístupom, má charakter, doporučila som ho rodine aj známym. Som mu vďačná že ma zbavil utrpenia a bolesti, keby bolo viac takých ako je on.

Pracujem v ÚVN a Dr. Masaryka poznám osobne! Dám za neho ruku do ohňa a ak by to bolo potrebné tak aj obidve! Je to “pán doktor” a to len v tom najlepšom slova zmysle! O čom je tu reč? Chytili ho pri preberaní úplatku? Bol zatknutý, vyšetrovaný, obvinený? Nie je to len ľudská závisť a umelo vytvorená fáma alebo akt závisti či “pomsty”?

Aky slusny lekar. 6 hod. som cakala na vysetrenie bolavej chrbtice. Jeden buchnat medzi lopatky, nespytal sa na nic, neotvoril ani kartu, aby si precital spravu od obvodneho a v priebehu jednej min ma vyhodil z ordinacie. Ale chcete povedat, ze ak ma zena nohavice pod kolenami, je na mieste, aby volal dalsieho pacienta? A takto by som mohla pokracovat este dlho. Zamyslite sa nad tym co pisete, ze ho osobne poznate. Bud ho nepoznate, alebo klamete.