Úplatky v zdravotníctve

To je v poriadku,čo napísala Nella, ale na druhej strane musíme uznať, že aj medzi lekármi sú výnimky.Určite tých poctivých je menšina, ale sú a to by som bola ja na Nellinom mieste podotkla, aby som neurazila tú menšinu.

zdravotnictvu platim kazdy mesiac, autoservisu iba pri jeho navsteve

Mne osobne sa úplatky nepáčia, je to pre pacienta trápne a ponižujúce. Ak je to súrne a treba napr. posunúť čas vážnej operácie alebo čo sa týka pôrodu, tak prosím. Ale doplácať peniazmi, dezertami či kávičkami za odborne vykonané vyšetrenie? Prečo ich nezaplatí dobre štát, ale to musíme robiť my? Veď máme z čoho nie…? Záleží hlavne na charaktere lekára, česť výnimkám. Ja osobne som PROTI úplatkom!

mať povesť starého dobráka, je úžasná vec, veď každý deň sa môže človek budiť s pocitom, že jeho život bol nielen plný, ale aj mal zmysel, ako by ste ho vlastne chceli prežiť, chceli by ste mať povesť starého skorumpovaného doktora? to nie, to by sa vám aj ťažko budilo, takto sa môžete predsa zobudiť a vedieť, že ten hore má a mal s vami plán, vy ste potom jeho súčasťou, gratulujem vám.

uplatky?v zdravot. ? a kde nie su? davaju ich ludia !a prečo? ide im o zdravie! mne ako zdrav. sestre iste dali pac. kavu ,bombonieru,kvety ,ale bolo to pre mna -ich podakovanie za moju pracu a moj pristup k nim.iste nemuseli mi dat nič a ja som nemusela nič vziat ale ak položi niekto na stol ovocie a kavu a vy sa vratite z oddelenia na pracovnu a tu nik nie je komu to vratite? napr.? ale aj mne sa stalo že som ako pacient dfla pozornost prim.na chir. za dobre odvedenu pracu a prijal prečo nie? ved to bolo moje podakovanie a neboli to peniaze,ale stalo sa mi aj to aby mojho manžela zoperoval dotyčny prim.a ked som mu pozornost chcela dat už po operacii neprijal to!a kedysi davno ked išlo o surnu operaciu manžela a prim. ho operovat nemohol, tak obalku,s drobnou sumou, ktoru som dala jeho zastupcovi mi bola vratena! vtedy išlo o život a nie o banalnu operaciu! možno sa to stalo preto lebo manžel je dlhoročny pacient a “vdaka” chybe lekarov sa vlastne stale opakovane vracal na operačny sal! a možno aj preto že som zdrav. sestra pracujuca v dotyčnej nemocnici.Je naozaj tažke byt dnes pacientom a lekarom ! ak pribuzní “idu “za primarom,tak dotyčny pac. dostane aj lepšiu liečbu a ide aj prednostne na vyšetrenie a je aj dlhšie hospitaliz.atd.som za pomoc a liečbu chorych ale,prečo za uplatok chce lekar pod nariadenym prim.urobit z 80r. dedka-” mladenca”.Cely tento život sa toči len o uplatkoch a pozornostiach -BOHUžIAL!Možno s tym prestanu až naše deti a vnuci! a možno sa s tym neprestane nikdy!mohla by som tu pisat ešte vela pripadov ,kedy izbovy lekar by chcel ešte pac. poslat tam a tam a urobit ešte to a to vyš. napr.- a prim. povie- zajtra domov a koniec! je to prišertne smutna ale je to fakt!

Ja nedokažem dať úplatok, nemam na to povahu,svedomie mi to nejako nedovolí a aj strach, že si to nevezme, takže ak ma nejaký doktor nechce vyhovieť, len preto, že som mu nedala úplatok, tak idem k inému.
A veď oni majú svoje platy. To potom nie je pomahanie chorým, ale priživovanie sa na pacientoch, ktorý lekarovi veria. A taký čo čakajú úplatok by podla mna mali odovzdať diplom a robiť niečo iné, ale oni si zvolili toto povolanie a myslím, že preto aby ľudom pomahali a nie čakali na úplatok.

To je ono!Prečo ich nezaplatí dobre štát,resp.zdravotné poisťovne?To je tá správna otázka,len ju položte niekomu inému,napr.našej sociálne vláde!Prečo majú práve ľudia s najvyšším možným vzdelaním u nás robiť zadarmo?

ahoj, uplatky netreba davat nikomu, a uz vobec nie doktorom. Ak niekto od vas cokolvek pyta, treba to dat vediet policii a ta to zariadi. Vela lekarov uz nevie co s peniazmi. Maju pekne platy, ale chcu viac, maju 10 - 20 sluzieb, ci uz na ich oddeleni, alebo potom na sukromnych pracoviskach, ked obchadzaju zakonik prace a robia aj tri dni v kuse. A aky je potom vysledok ich prace? Nie ,nie a nie uplatky. V slusnej spolocnosti uplatok nik neponukne a ani neprijme. Ale kde je ta nasa slusna spolocnost? Zdravim a vela zdravia.

Tak podozrievať niekoho, že dobrovoľne ide robiť den - noc - den, pričom v noci robí za 2 euro na hodinu, je vrchol blbosti. Väčšiu sprostosť snad ešte nikdy nikto nenapísal. Keby neboli zákony,ktoré pod hrozbou pokuty 100 000,-Sk pre lekára ak odmietne služiť, tak by neslužil nikto. Ved je to práve v každých správach, že lekári podávaju žalobu na tuto republiku za takéto vykoristovanie.

všetko je to o ľuďoch ktorí dávajú-keby nedávali lekári by nemali čo brať kto ich asi naučil brať a pýtať-len ľudia ktorí im úplatky doslova pchajú.

súhlas,ale tringelty sa dávajú všade

Zdravotnik - tringelty su tringelty a uplatok je uplatok. Ja len tolko.Cau

Ja nič, ja len, že keď je niekto niekde spokojný s niekým,prečo sa za to nepoďakovať.
Aj keď si na úrade a “náhodou” stretneš milú,ochotnú pracovníčku,ktorá ťa schválne neposiela po kadejaké nezmyselné potvrdenia,tak sa snažím dať aspoň kytičku.
Ale keď to dostane zdravotník už je to úplatok

Každý tomu hovorí ináč jeden tringelt druhý úplatok nikdy som nikomu nič podobné nedala a ani dať nemienim každý chodí do roboty za peniaze .A pokiaľ ide o milé a ochotné pracovníčky na úrade nemohli by ste mi niekto bližšie vysvetliť o čo presne ide s takým niečím som sa ešte nestretla/to len tak mimochodom/

nedáš-zdochneš

tak potom asi nechodíš po úradoch.

To si píš že chodím a veľmi často a žiadnu ochotu nepoznám práve naopak keď úradníčka na mňa pozrie tým svojim hrozným pohľadom lebo som si dovolila odlepiť ju z jej stoličky tak aj zabudnem po čo som prišla

no vidíš,a aby ma neustále nešikanovala
a neposielala pre nezmyselné potvrdenia,tak mám so sebou vždy kávu,alebo čokoládu a zrazu všetko ide OK, aj bez potvrdení,
aj internet im hneď funguje, aj z internetu sa hneď dá všetko stiahnuť ,

no vidíš a sme presne tam kde sme začali-pri úplatkoch a keďže ich nedávam žiadnu ochotu nepoznám ale aj tak ich dávať nebudem lebo úplatkárstvo zo zásady nepodporujem

Tvoj názor beriem,ale pri mojej pracovnej zaťaženosti by som chodila len po úradoch, a nič nevybavila