Úprava vody je dôležitá: Nezničte si zdravie znečistenou vodou!

Voda je neoddeliteľnou súčasťou ľudského života. Umývame, perieme, varíme, kúpeme sa a v neposlednom rade ju pijeme a používame na úpravu stravy. Náš organizmus je citlivý na akúkoľvek nerovnováhu v nej a práve preto by mala byť v bezchybnom stave. Keďže kvôli rýchlo sa rozvíjajúcemu priemyslu a poľnohospodárstvu dochádza k znečisteniu mnohých vodných zdrojov, úprava vody je v tomto čase priam žiadúca.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/13992-uprava-vody-je-dolezita-neznicte-si-zdravie-znecistenou-vodou

Ahojte, máme studničnú vodu a chceli by sme taktiež na ňu prejsť. Je tam potrebné aby sme si dali spraviť rozbor vody, že áno? A čo potom, keď nám výjdu nejaké zlé výsledky? Bude stačiť nejaký ten filter alebo ako budeme musieť postupovať? Máte s týmto niekto skúsenosti?

ked chcete pit studicnu vodu tak je samozrejme, ze potrebujete mat rozbor vody…snad by ste nechceli pit nejaku zavadnu vodu…lebo studicne vacsinou nebyvaju v poriadku…ked vam vyjdu vysledky tak uvidis, ako sa to bude dat riesit…obrat sa ale na dobru firmu a oni ti zo vsetkym pomozu…

No chceli by sme ju premeniť na pitnú ak to bude možné, to je samozrejme. Tým by sme dosť ušetrili. No a píšeš, že sa máme obrátiť na dobrú firmu, vieš mi teda nejakú aj poradiť? Riešil si už niečo takéto niekedy?

malo by to byt mozne…date nejaky filter, ktory vam poradia vo firme a budete mat dobru vodu…no priamo ja nie ale moja sestra riesila taketo nieco podobne…ona spominala ze to riesila cez aquatrend…oni ze robia a rozbor a potom aj radia ohladne filtracii…tak ich by som ti poradil…

Môžem vám len odporučiť firmu, ktorú tu spomenul Jurok. My sme dlho nevedeli prísť na to, čo je z našou vodou. Ale neustále sa nám kazili spotrebiče, platili sme veľa na vyhrievanie a ešte iné veci. Nedalo nám to a pátrali sme, čo môže byť príčinou. Bola to tvrdá voda. A tým pádom sme potrebovali nejaký zmäkčovač aby sa tieto problémy odstránili. Páni z tej firmy nám veľmi dobre poradili a aj namontovali zmäkčovač. Odvtedy už takéto problémy vôbec nemáme

aky zmakcovac vam ponukli a namontovali?..a oni vam robili aj rozbor vody, ci ten ste uz mali predtym?..

Áno oni nám robili aj rozbor vody a potom nám aj poradili zmäkčovač vody a prišli nám ho aj namontovať. Keď sme sa už rozhodli pre nich, tak sme chceli všetko od nich čo ponúkajú aby sme nemuseli iných zháňať. A oni všetky služby aj ponúkali, takže to bolo super. Odporúčili nám zmäkčovač AQUATIP CLACK

Tvoja sestra riešila ten istý problém ako ja? Že studičnú vodu chcela začať používať? A ďakujem za názov tej firmy, idem ju omrknúť…

Trully ano, oni riesili presne toto iste…preto som ti hned aj pisal…kukni a uz sa rozhodnes, ci ich skusis oslovit alebo budes hladat nejaku inu firmu…to je uz nate…ved keby nieco, tak kludne napis a opytaj sa…
Venecia to je super, ze vam vsetko spravili…pisal som, ze moja sestra s nimi tiez riesila vodu a velmi si pochvalovala…

Všimla som si Jurok, že si to sem písal, preto som sa rozhodla aby som len potvrdila to, že je to dobrá firma a že aj my sme s nimi mali dobré skúsenosti

Ďakujem ti veľmi pekne zatiaľ za rady. Pozeral som si už ich stránku, všimol som si, že riešia fakt všetko ohľadom vody. Takže viem na koho sa obrátiť. Keby niečo, tak jednoznačne napíšem

Trully nie je zaco, rad som poradil…ak budes mat este akekolvek otazky, tak sa kludne obrat na mna…nemusis sa bat, ze by som ti neporadil…pokial budem vediet, tak hned odpisem:-)…a daj mi potom aj vediet, ci si to riesil s nimi alebo s niekym inym…ja som taky zvedavy clovek:-D

Zopár otázok ohľadne vody mám aj ja. Momentálne riešime kúpu domu, ktorý je aj prerobený. Je v inom okolí, ako teraz bývame a tak vôbec neviem aká je tam voda. Myslíte, že mám dať spraviť hneď rozbor vody? Ako by ste takúto dilemu riešili?

No ja som vodu z vodovodu nikdy nijako neupravovala a doteraz mi z nej nič nebolo ale videla som už http://www.modernydomov.sk/ rôzne prístroje na to, hlavne sa mi zapáčil ten čo vám urobí s obyčajnej vody perlivú, neviem ako sa to volá, uvažovala som už ale nad kúpou

Prosim vas, chceli by sme si dat urobit rozbor vody ale vobec nevieme ako zacat, staci len oslovit nejaku firmu?

Melli598 pokial nedas spravit rozbor vody, tak nebudes vediet, aku vodu doma mas…jedine vysledky ti ukazu, ci mas moc chlorovu vodu alebo tvrdu alebo nezavadnu…inej moznosti niet, iba si dat spravit rozbor…

Kerimi a mate vodu zo studne alebo klasicku mestsku vodu?..lebo ak zo studne, tak to musite oslovit nejaku firmu, ktora robi rozbory vod a ked mestsku tak sa staci kontaktovat na nejakom urade…teraz presne neviem na ktorom, ale ved to si vygoogli ked tak…

@jurok Je to voda zo studne… My sme uz aj pozerali nejake firmy na internete ale vobec nevieme, ktoru si vybrat. Chceli by sme taku co spravi ten rozbor a potom rovno navrhne aj nejake riesenie vies

Kerimi a ake firmy ste pozerali?..lebo nie vsetky robia aj rozbor vody…niektore sa specializuju len na riesenie zlej vody…to znamena ponukaju spominane zmakcovace, filtre, reverzne osmazy…

@jurok Pozerali sme na internete ale bola som velmi prekvapena kolko takychto firiem existuje. Preto som sa chcela spytat tu ci by ste mi nejaku odporucili a tak lebo vobec v tomto nemame prehlad. A ani nemame nikoho takeho v okoli, kto by to uz riesil