Užívate antikoncepciu a cítite, že už je ten správny čas na bábätko?

Ovládať tieto veci by sme chceli v istom období života asi každá. No kiežby to bolo také easy akoby sme si predstavovali.
Lenže nemôžeme predsa riadiť celý svet, že áno jak by to bolo :stuck_out_tongue:

jasne, ze lekari vedia :slight_smile:
preto je dolezite sa o tychto veciach s lekarom rozpravat, pytat sa, na veci, co nas trapia :wink: niekedy pomoze aj rozhovor s kamoskou, napriklad mne prave kamoska otvorila oci a pomohla vyriesit problemy, ked som nevedela ako dalej, ked som tuzila po dietatku :slight_smile:

Áno, len nie každá máme odvahu na to alebo ako by som to nazvala. Ale tak niekedy stačí aj s kamoškou sa o týchto veciach pozhovárať, niekedy sa stane, že aj tá kamoška má podobné skúsenosti a my sme to ani netušili :slight_smile:

presne ako si napisala - mne kamaratka pomohla, ked sme sa snazili, ked sa nam nedarilo a bola som z toho smutna, nestastna :frowning:
esteze mam okolo seba kamosky, co vedia, ze maju skusenosti, ze su scitane a vedia mi poradit, lebo tozvie jak by to bolo keby som sa s tym sama trapila :slight_smile:
vitaminy by mali byt v takomto pripade jednoznacne u nas na prvom mieste, ked sa chceme ktorakolvek zienka o dietatko snazit :wink:

mozes mi napisat ake mnozstvo vitaminov beries?
Kolko ich je potrebne uzivat??

Neboj sa, by si sa začala o to viac zaujímať, viac čítať, zisťovať si a išlo by to. Len proste by si sa tomu viac musela venovať, aj keď viem, že by to bolo v tom takom citovom rozpoložení ťažké. Predsa keď sa nedarí, tak to kadejako prežívame :confused:

ty mas skusenost s tym, ked sa nedari otehotniet? :confused:

Mám mám, nie je to sranda, keď sa dlhšiu dobu nedarí, človeku to dá zabrať aj po psychickej stránke. Ale netreba sa vzdávať. Mne pomohlo to, že sme vypli, že sme chodili na výlety, aby som si oddýchla. Tiež som si nasadila Femibion a potom to prišlo. Len všetko má svoj čas :slight_smile:

to, ze to nie je sranda, viem aj sama, viem ake to je, viem ake je tazke mysliet vtedy pozitivne a hladat v tom nieco dobre :frowning: No nie zakazdym to ide :confused:

Nejde to zakaždým, ale je potrebné urobiť maximum pre to aby sa to podarilo. Tie vitamíny sú z môjho pohľadu ozaj kľúčové.
Mne pomohla kombinácia vitamínov a toho, že som sa naladila pozitívne. Že som si začala užívať každý jeden deň, všetko čo som robila som si užívala úplne naplno. Viac sme začali chodiť po výletoch a to mi prospelo :slight_smile:

Naladit sa na pozitivnu vlnu sa snazim uz dlhsie. Tento mesiac by som chcela vysadit uz konecne antikoncepciu aby sme sa mohli zacat snazit, ale mam strach z toho, ze to nepojde :frowning:

preco sa stresujes takto vopred?? :frowning: myslim, ze to neni dobre!

Uvedomujem si to, ze to neni dobre. Lenze to je taky nejaky vnutorny stres a neviem co s nim mam robit. Nejako mi nejde to prekonat, neviem jak mam ist na to. Mas nejake rady?

Rady? Môžem ti povedať, že mne pomohli vitamíny. Kombinácia vitamínov. A tiež aj to, že s mužom sme sa viac začali rozprávať. Viac som hovorila o svojich pocitoch, viac sme si užívali jeden druhého a ono to prišlo. Aj pozitívny prístup veľa urobí.

Kombinacia akych vitaminov? Co by som si mala teda zaobstarat??
S muzom si sa o tom bavila? Nemala si s tym problem? Vies zaujimalo by ma to, ze ci si nemala pocit, ze ho tym zatazujes alebo nieco podobne :frowning:

Zo začiatku som s tým mala problém, bála som sa toho ako to vezme. Ale potom som si povedala, že veď sme spolu už nejaký ten čas a bude lepšie, keď bude vedieť o mojich pocitoch, keď nebudeme mať pred sebou nejaké tajomstvá. Lebo toto sú veci, ktoré človeka vo vnútri vedia fest potrápiť a je lepšie, keď sa o ne s niekým podelíš.
Kombinácia viacerých b vitamínov, C vitamínu, tiež aj E, D3, jódu a samozrejme aj kyseliny listovej :wink:

vies mi aj napisat prosim ta, ze tie vitaminy, ktory na co sluzi? Ako pomaha?

Jasné, Femibion všeobecne obsahuje komplex vitamínov, ktoré pomáhajú aj pri otehotnení, pri snažení, ale taktiež aj keď je už žena tehotná.
Napríklad b-vitamíny prispievajú k normálnej činnosti nervovej sústavy, vitamín C má zase vplyv na imunitný systém, D3 je potrebný pre normálny rast kostí u detí a taktiež sa podieľa aj na procese delenia buniek.
Jód prispieva k normálnemu rastu u detí a kyselina listová, tá má toho na starosti fakt kvantum :slight_smile:

Jop toto je vec, z ktorej mam strach. Ze aby to nevzal tak, ze ho zatazujem, ze svoje problemy davam este na jeho plecia. Lebo to by som nerada. Ale bola by som rada keby vedel co citim, ako sa citim.
Dakujem, ze si mi to takto napisala :slight_smile:

dakujem za tvoj komentar, ze si mi to takto vysvetlila.
Cize vsetko co obsahuje je podstatne, nic nevyjde ako sa hovori nadnivoc, vsetko ma zmysel. Ako sa uziva? To staci jedna tableta denne alebo ako to je??