Užívate antikoncepciu a cítite, že už je ten správny čas na bábätko?

Netreba mať z toho strach. Veď vzťah je o tom aby ste sa bavili aj o takýchto veciach. Takže neboj sa predčasne a otvorene mu o tom povedz. Každý máme nejaké tie pochybnosti, pocity, ale to, že to budeme držať v sebe urobí len zlobu. Dobrotu to nespraví určite. Takže naber odvahu a pokecajte :slight_smile:

Jedna denne. Ale to všetko nájdeš, keď by si si ten doplnok kúpila, tam je to dávkovanie. Jedna tabletka, kapsula obsahuje presne množstvo vitamínov, ktoré potrebuješ. Nič toho netreba.
Len dobré je užívať to s jedlom alebo až po jedle :slight_smile:

Tak myslím, že máločo je vhodné pred jedlom. Väčšinou sa jedia na plnší žalúdok. Ale tak jasné, že vhodné je sa vopred informovať. Prečítať si tie informácie k doplnku, že ako výrobcovia odporúčajú dávkovať :slight_smile:

to je super sprava, to som teda rada, ze to je takto, ze jedna denne. Lebo ja v tychto veciach nie som moc disciplinovana a keby to bolo viackrat denne tak neviem by som si asi pripomienku musela do telefonu dat aby som nezabudla. Ale rano ked si budem davat tak to nezabudnem :slight_smile:

Myslím, že v tomto by si sa naučila byť disciplinovaná, poviem ti, že ani ja som nebola zo začiatku. Kedysi som mala problém napríklad aj s užívaním antibiotík, keď som bola chorá. Že prvé dva dni som ešte užívala, ale potom už vôbec už som na ne zabudla.
Ale potom keď prišlo na toto, že sme sa začali snažiť a uvedomila som si, že vitamíny potrebuje moje dieťatko, že proste aj pri tom snažení sú podstatné, tak som si to všetko prehodnotila a nemala som problém užívať ich pravidelne každý deň ako bolo treba. Je to o tom uvedomiť si prečo vlastne to robím :slight_smile:

Myslím, že viacej nás je takých, nazvem, že nedisciplinovaných, ale zase ako tu už aj zaznelo, keď si v hlave dáš rokopy, že čo robíš a prečo to robíš, tak úplne inak to budeš vnímať :wink:

Asi tak ako si napísala, keď niečo robíme pre dieťa, pre to aby sa nám podarilo ho mať, zbadať tie vytúžené dve čiarky na teste, tak inak začneme veci brať a svoj prístup prehodnotíme.
:wink:

Áno je to tak, pre mňa tiež užívanie bol problém, teda ani nie, že problém ale nevedela som si na pravidelnosť zvyknúť, ale keď som si dala vitamíny k sebe na nočný stolík, že k posteli, tak sa mi ani raz nestalo, že by som zabudla.
Práveže stále som to mala na pamäti a užívala som ich so železnou pravidelnosťou!

Haniena ano vztah je aj o takychto veciach, ale nejako som to v sebe potlacala, nevedela som sa k takemu niecomu odhodlat a to dlho. Ale nastastie uz sme sa o tom rozpravali, jeden den som bola taka hrdinka, tak som mu povedala o tom, co citim, ako sa citim, a co si myslim, ze by bolo fajn. Spominala som mu aj vitaminy, len to mi povedal, ze asi bude aj fajn sa s gyn o tom pozhovarat. Ze co si ta o vitaminoch mysli. Tak ked som tam isla, tak som sa pytala a ona povedala, ze uskodit mi to nemoze, ze moze to len pomoct :slight_smile:

Porozpravat sa o tom s lekarom, s doktorkou neni na skodu. Tiez ked som sa tu docitala o Femibione, ked ste mi ho odporucili, tak som sa na to opytala aj mojho gyn, kedze si myslim, ze jeho nazor je dolezity, kedze on ma info o mojom zdravotnom stave a vie ako to so mnou je. Aj, ze som tabletky brala a vsetko.
Povedal mi, ze si ich mozem nasadit, ze to mi moze len pomoct a veru aj pomohli :slight_smile:

Tak ako pises, aj mne sa vyplatilo o tom hodit rec s gynekologickou, ta bola este aj rada, ze som jej o tom povedala a ze ma zaujimal jej pohlad na to :wink:

ale to je normalne, tiez som tu o tom pisala, ale uz davnejsie :wink: predsa len lekari maju skusenosti, vedia co a ako, kled sa nedari, vedia, co moze mat tento problem na svedomi a vedia tiez aj to, ze je velmi podstatne venovat tomu pozornost, ze ked sa nedari tak to nejde len tak zahodit za hlavu a neriesit :wink:

Takze potom to aj v tvojom pripade dobre dopadlo :slight_smile:
A myslim, ze je fajn, ze ta v tomto smere tiez aj gyn podporila :wink: Ja na vitaminy dopustit nedam po tom, co som sa vsetko dozvedela, naco su vhodne, ako telu, matke a taktiez potom aj babatku prospievaju :slight_smile:

marrienka a práve tá pravidelnosť je kľúčová, že od tej závisí veľa!

Áno, preto som to urobila tak jak som urobila, aby sa mi nestalo, že zabudnem alebo niečo. Počula som veľa o tom, že to má zmysel, len ak sa berú pravidelne každý deň.
Dá sa na to zvyknúť, len zo začiatku som si to musela ozaj pripomínať, dávať pripomienky, aby som nezabudala, ale zopakovala som si to niekoľkokrát a stal sa u mňa z toho normálne návyk :stuck_out_tongue:

Aj si rada, ze si si dala poradit, ze si tie vitaminy uzivala?? :slight_smile:

Myslíš ja??
Jasné, že som rada, pretože Femibion je ozaj prospešný, má super zloženie, ktoré jednoznačne uškodiť nemôže. Môže len pomôcť. Tak to je a tak to aj beriem :slight_smile:
Len ako som písala že nebola som proste zvyknutá niečo užívať pravidelne tak to bolo u mňa takým kameňom úrazu, ale zvykla som si.

To neni kamenom urazu len u teba, o tom by som ti vedela porozpravat aj co som od kamosiek pocula. Takze treba sa len tomu vzopriet, zvyknut si na to :slight_smile:

Asi tak. Často som mala pripomienky, aby som proste nezabudla a ozaj som si zvykla. Keď vieš prečo to robíš, tak to ide.
Najmä keď som si fakt uvedomila, že čo vitamíny dokážu zabezpečiť :slight_smile:

toto mas sice pravdu, ale ja ked som si pred rokom priblizne predstavila, ze by som mala miesto ranajok pomaly na tanieri kazde rano kvantum tabletiek, len aby som mala dost vitaminov, tak mi nebolo vsetko jedno, jaka som bola rada, ked som objavila doplnok, ktory v jednej tablete obsahoval kvantum vitaminov, to bolo pre mna vykupenim :smiley: