Vazektómia

Dobrý deň. Mám 32 rokov a chcel by som si dať urobiť vazektómiu. Sú tam nejaké podmienky, ktoré musím spĺnať? Koľko to stojí? Som z Martina. Ak je niekto po zákroku, aké má skúsenosti s celým priebehom a vyšetrením? Ďakujem.

Aj ja zháňam informácie o vazektómii, ale žiaľ je ich stašne málo. Čo som zistila, tak to, že si musíš podať písomnú žiadosť u urológa a po uplynutí 30 dní ti to urobia. Stojí to cca. 7000 Sk. Zákrok sa robí ambulantne v lokálnej anestéze a trvá asi 20 min. Tiež sa poteším, ak sa prihlási niekto s osobnou skúsenosťou.

Dobry den! Chcela by som sa opytat, co sa deje so spermiami po vazektomii. Nadalej sa tvoria a hromadia v semeniku donekonecna, kedze nemozu ist von? To potom nemoze nejak skodit?

Zdravim vsektych zvedavych, tak som mesiac po - zakrok v Zilpo, Zilina. (Poucenie, podpis, 30 dni a zakrok). Ist tam - blby pocit. Zakrok profi. 20 min - nic necitis. Potom trosku bolesti (dostanes lieky). Zostali 4 male stehy. Sex po dvoch dnoch - opatrne. Stehy vypadli samy po 14 dnoch. Vsetko sa vracia do povodneho stavu, rezy skoro nevidno. Vsetko funguje ako ma. Bolo to super rozhodnutie, netreba sa bat.

Zdravim aj ja. Napisem za mojho partnera. Zakrok, ako pisal Julo. Az na kontrolny spermiogram. Doktor sa chytil za hlavu, ze to nie je mozne - spermie si tam kyvali chvostikmi aj 6 tyzdnov po zakroku. Takze caka nas to opat. Uz v celkovej anesteze, bezplatne. Je tu niekto taky, co dopadol ako my? Ozvite sa.

Ahojte všetci, reagujem na posledné e-maily. Ja som absolvoval prvý zákrok, mal som s tým ťažkosti, rana sa mi nehojila, hnisala, telo mi neprijalo stehy. Chyba bola v tom, že som dostal angínu asi tri dni po zákroku, mal som oslabený orgaizmus. Pri kontrole sme bohužiaľ zistili, že je nevyhnutný druhý zákrok, boli tam ešte spermie, aj keď lekár vravel, že sú slabé. Myslel som, že to neprežijem pri predstave, že to mám ešte raz absolvovať. Teraz som tri týždne po zákroku, mal som bolesti, ale už nie také silné ako prvý krát. Zatiaľ to je v pohode, uvidím po kontrolnom spermiograme, či budem spokojný. Dám vám vedieť.

Ahoj, jsem druhý den po vazektomii. Nechal jsem si ji udělat jen při lokální anestézii. Bolelo to jako čert, trvalo to přes hodinu a dnes skoro nemohu chodit, jak to bolí. Radši si rozmyslete, zda si nechcete připlatit a nechat si to udělat při úplné anestézii. Teď toho lituji, ale jak jsem se dočetl, je ta bolest individuální.

Ahoj michale, dopadl jsem po vazektomii taky docela špatně. Můžu se zeptat, kde ti to dělali? Jestli jsme náhodou nebyli u stejnýho řezníka? Petr

Som dva týždne po zákroku, nebolo to nič hrozné, skôr zvláštne. Teraz čakám na skúšku a dúfam, že dopadne dobre. Zákrok mi spravili v Martine a bol som s ním spokojný, uvidím s akým výsledkom.

U koho ti zakrok urobili?

Bolo to vo fakultnej nemocnici v Martine a zákrok spravil MUDr. Sopilko. Stálo ma to asi 100 euro, spermiogram dopadol dobre. Odporúčam a určite sa nebudete cítiť ako vôl. V vôbec každý sa cíti na to, na čo má.

Ahoj, moj manžel bol na zákroku v Trenčíne, stálo to 8000 Sk, bolelo ho to trochu, robili to ambulantne v sobotu, takže ráno si vybavil čo bolo treba v robote a poobede šiel na zákrok a ešte odšoféroval 200 km domov. Majú to tam vraj veľmi čisté, všetko jednrazové, príjemní ľudia. Ranku mal velmi pekne vyčistenú, tri stehy, rýchlo sa zahojila, uprostred mieška na mieste kde “chlapcov po narodení zašijú do kože”. Teraz to už vobec nie je vidno. Sex bez problémov, povedala by som, že lepší.

Ahoj, uz dlhsie sa pohravam s touto myslienkou a zhromazdujem info, trosku ma vsak zarazili reakcie niektorych, co sem napisali negativne skusenosti, pretoze vsade pisu o bezbolestnom zakroku trvajucom cca. 20 min, tak potom nechapem, ale v Cechach to zrejme robia inak. Este otazka? Co sa platenia tyka, cely zakrok si hradim sam, alebo prispeje poistovna? Dakujem, pekny den vsetkym.

Zdravim vsetkych! Som den po zakroku na Urologickej klinike MfN v Martine. Pre zvedavych zaujemcov popisem cely postup. Navstivil som Urologicku ambulanciu UROMEDA s.r.o. na ulici P. Mudrona v Martine. Netreba sa objednavat, treba prijst vo stvrtok po 16-tej hod. a cakat, vtedy je tam Mudr.Sopilko osobne. Oboznamil ma so zakrokom, mrkol sa na miesok a spisala sa ziadost o zakrok. Do troch tyzdnov som doniesol vzorku na spermiogram. Odber vzorky vklude doma, ale do hodiny od odberu musi byt vzorka v ambulancii. Dohodli sme si termin zakroku - zvycajne v piatok o 12-tej, aby si muz po zakroku cez vikend doma oddychol. Samotny zakrok profi, prakticky bezbolestny pri lokalnej anestezii, trval cca. 30 min., vykonal Mudr. Sopilko. Po zakroku citit taky mierny tlak v hornej casti mieska, co je v pohode znesitelne aj bez liekov, ale keby nieco nahodou, tak Ibalgin 400. Den po zakroku uz bez problemov. Aktualna cena zakroku 126€ = 3 800 Sk. Dufam, ze sa rana bude dobre hojit a kontrolny spermiogram dopadne OK. O par tyzdnov sa ozvem.

Kedze semenovod je preruseny a nie je ziadny odber spermii, tie sa po case prestanu tvorit. Takze nehrozi ziadne zvacsovanie mieska do nekonecna…

Neboj, určite bude všetko v poriadku a potom si to užijete s partnerkou, a to viem o čom píšem.

Mam problem, po vazektomii. Na pravej strane mieska citim ako ma z nutra pichaju nite, ktorymi je podviazany semenovod. Pocitujem to niekedy aj pri sedeni, bicyklovani a pod. Nahmatam si ich aj na lavej strane, ale iba na pravej sa objavuje to neprijemne pichanie z vnutra. Muzi podelte sa o taketo pocity, ci aj vy mate taketo problemy, alebo spravil chybu doktor, ktory robil zakrok?

Ahoj. Ty mas semenovod podviazany? To vraj nie je moc stastne riesenie, hlavne to nie je 100%-na antikoncepcia, lebo semenovod nie je fyzicky preruseny a moze sa stat, ze nejaka ta spermia prenikne. Ja mam semenovod preruseny a oba konce “zavarene”. Tym padom ma nic nikde nepicha, ani pri sportovani.

Tak po 6-tich tyzdnoch dopadol kontrolny spermiogram OK, spermie ziadne, rany su tiez pekne zahojene, vsetko funguje ako ma, takze spokojnost. Este pre uplnost dodam, ze kontrolny spermiogram stoji 5€.

Dobry den, viem, ze sa uz toho popisalo dost, ale rad by som poznal nazor na MUDr. Sopilka ako odbornika, na prostredie zakroku, personal, diskretnost, sposob komunikacie a podobne. Dakujem, Kandidat.