Vegetariánstvo a vegánstvo

Zdravím,
máte niekto skúsenosti s vegetariánskym alebo vegánskym stravovaním? Čo ste pozorovali za zmeny - úbytok váhy alebo aj zlepšenie pleti či celkového trávenia. Mali ste zo začiatku žalúdočné ťažkosti? Viem, že je to veľmi individuálne, ale chcem vedieť Váš názor.
Ďakujem. :slight_smile:

ja by som sa na to asi nedala :slight_smile: podľa mňa ak je strava vyvážená tak nemá čím uškodiť len treba dodržiavať pravidelnosť a hlavne rôznorodosť čo sa týka stravovania… isto to prejdenie na takúto stravu môže spôsobiť isté problémy ale ak sa niekto takto rozhodne musí na ňu prechádzať hlavne pozvoľna

Mne by maso asi chybalo mselo by to byt zo zdravotnych dovodov aby som sa na take nieco musela dat… Obdivujem tych ludi co sa na takuto stravu daju ale tak oni sa mozno cuduju ako mozme jest maso …

Napodobne nejak by mi to neslo sa ho len tak vzdat. ako nie som nejaky zaryty masozrut ale jednoducho k mojmu zivotu patri. No ak by ma postilhi nejake zdravotne potiaze ktore by ma prinutili prejst na takuto stravu tak by mi ine asi neostavalo

Mám kamarátku, ktorá sa takto stravuje už roky. Stala sa u nej zarytá vegánka a vôbec na nej nie je znať, že by jej niečo chýbalo. Zvykla si a veľmi si pochvaľuje no po pravde to nie je nič pre mňa:slight_smile:

Byť vegetariánkou, to by som možno ešte zvládla ale vegánstvo mi už príde až také moc cez. Však to si nejak neviem ani predstaviť. Mne by chýbali veci ako jogurty, mlieko , syry… Viem, že za ne majú náhradu, ale nie je to ono. Poznám síce ľudí, ktorí si takýto životný štýl pochvaľujú ale mne by to nesadlo.

Vela mojich kamaratiek sa dali na vegetarianstvo. Ja som to skusala tiez no nevydrzala som pri tom dlho. Mne proste aspon ta kuracina chybala. Myslim, ze aj s masom sa da zdravo stravovat. Takze ja pekne ostanem len pri svojom masku.

veganstvo je pohla dna az moc vsak ti ludia nic nejedia a vegetarianstvo no aj ja mam obcas take dokonca aj mesiace , ze nejem maso ja to ale beriem skor ako taku ocistu no zit len tak to asi nie je pre mna

Vegetariánstvo ani vegánstvo to nie je podľa mňa správny spôsob stravovania. Človek potrebuje najmä živočíšne bielkoviny a ak sa mu budú odopierať za čas sa to ukáže, že to bola chyba.

kedysi som skusala veganstvo no bolo to len z recesie a tak to ani nemalo dlheho trvania to nebolo nic pre mna

Mám veľa kamarátov vegetariánov a vegánov aj keď ja osobne som mäsožravec :smiley: Viem, že niektorí to robia aj preto aby schudli a aj sa im to darí ale tak ako pri každej diéte je treba sa aj hýbať a hlavne si musíš všetko poriadne naštudovať… Aby si si tie živiny, ktoré by si mala z mäsa doplnila niečim iným

Podla mna sa treba stravovat vyvazene a jest vsetko. Taketo nieco nie je pre mna. Niekomu to vyhovuje, lebo je presdvedceny, ze je to spravne. No ja nie som ten pripad.

no ja by som sa asi nevedela masa vzdat. citala som ze nie je najlepsie jest maso uplne kazdy den ale tak trikrat za tyzden je podla mna uplne v poriadku. mam v okoli par vegetarianov ale nejake tazkosti nemali.

chlap by mal jest normalne a hlavne maso ako neviem si paredstavit ze by som mal prist utahany z prace a ladovat sa len zeleninou to by som to daleko nedotiahol

Ja som bol vegetarian od nejakych 16 rokov do 20, bolo take rebelske obdobie ale ja som bol od malicka masovy takze ako nahle ma presla puberta zacal som znova jest maso. Nemozem povedat ze by som mal nejake problemy zaludocne alebo podobne. Vyskusat mozes a prinajhorsom sa vzdy mozes vratit k masu. Teda ak to robis kvoli zdravotnym dovodom a nie z presvedcenia ze to tak ma byt.

Poznám pár vegetariánov a neviem o tom že by pri začiatkoch mali nejaké žalúdočné problémy, treba si tu stravu potom vyvážiť aby si mala všetko čo potrebuješ pre normálne fungovanie :slight_smile:

podla mna to nejak prospesne pre telo nie je, predsa by sme sa mali stravovat hlavne pestro a so vsetkym co k tomu patri

no človek by mal jesť pestro ale to podľa mňa znamená že občas vynechá aj mäso, treba dať telu sem tam stráviť aj niečo ľahšie a nie ho stále len mäsom zaťažovať

S tymto by ste teda u mna moc neuspeli. Nic nie je lepsie ako dobre prepeceny steak a k nemu si samozrejme mozem dat aj zeleninu.

dolezite je mat aj spravny zdroj bielkovin https://www.vyzivovo.sk/zdroje-bielkovin-pre-vegetarianov/