Vegetariánstvo a vegánstvo

ale je to cele aj tak take diskutabilne, ved ale ich vec

Kazdy zijeme tak ako najlepsie vieme, no nie?

presne tak :slight_smile: kazdy clovek ma na zivot svoj nazor, pre niekoho je to spravna cesta a pre niekoho nie

presne tak, ako sa hovori: kazdy je strojcom vlastneho stastia :slight_smile:

Neviem či to úplne súvisí s vegetariánstvom :smiley:

ved ani ta nikto do toho nenuti. iba som ti vysvetlila, preco je dobre niekedy jest surove potraviny

No nikto by do mna nedal surove maso. To mi je proti srsti!

ak pripravujete vegetariansku, alebo vegansku stravu, jedlo, mate an to aj nejake špecialne hrnce, panvičky?

myslím si že nie. Jedlo v tom uvariš rovnako. Ale ak maš kvalitne hrnce a panvičky, tak ti to aspon to varenie ulahči.

nevedela by som si predstavit byt ani jedno ani druhe. syr a maso potrebujem jest. ved su to zakladne potraviny :slight_smile:

Som vegan už rok aj pol a cítim sa skvelo. Čo sa týka váhy, pribrala som 4 kg, ale tým že som pred rokom začala cvičiť a muselo to ísť do svalov, inak nevidieť, že som pribrala, išlo to na správne miesta :wink: ak ideš na to správne, tak sa nemusíš báť. Začala som s tou stravou tým, že mi bolo stále zle z jedla a až keď som vyradila mlieko a vajíčka (mäso som nejedla už skôr) môj žalúdok sa upokojil a trávenie sa mi zlepšilo. O pleti neviem povedať, nesledovala som to veľmi, ale myslím že aj áno :slight_smile:

…z mlieka a vajicok ti byvalo zle???..

Mlieko a vajíčka (hlavne bielok) sú alergény. Ak niekto býva alergický na jedlo jedna z najhlavnejších vecí na ktoré sa treba zamerať je mlieko, lepok a sója. S lepkom a sojou som nemala problém, tie som si mohla dať a nebolo mi nič. S mliekom horšie, to keď som si dala, tak to nebolo nič príjemné. O vajíčkach som nevedela že patria medzi alergény, tie som ani veľa nekonzumovala, ale je mi lepšie, keď ich nekonzumujem.

…vajicka aby boli problem to som teda este nepocula…

je to problem, keby si viac citala :slight_smile:

u mňa všetko v pohode, žiaden úbytok váhy, ani žiadne ťažkosti. práveže skôr mám pocit, že pozitívne zmeny - ale to nemusí súvisieť len s vegetariánstvom ale aj s postupným celkovým zmenením životného štýlu…

Pozitivne zmeny? Mozes napisat ake?

Ja som vegetariánka cca 2 roky a mäso mi vôbec nechýba. Všimla som si že pomalšie priberám. Samozrejme stravu treba mať vyváženú ale to pri hocijakom stravovaní.

Ked ides robit vo svojom zivote takuto zasadnu zmenu ako je vyradenie urciteho druhu potravy na co si bola pred tym zvyknuta, je potrebne si toho vela nastudovat, lebo si tym vies aj dost uskodit, to co si mala v masa a v rybach si treba niekde inde zobrat, ale nemyslim si, ze uvidis ubytok na vahe a zlepsenie pleti :open_mouth: preco aj? Mam vela kamosov a kamosiek veganov a vegetarianov a teda nikto nie je nejakym sposobom stihli vdaka tomu ze presedlal, kamoska ma cely zivot miernu nad vahu a vegetarianka je od narodenia v podstate :slight_smile:

ale preco to tak je?.. ved predsa taky ludia by mali mat postavu tip top, ked si davaju taky pozor co jedia!..