Viacnasobna zlomenina predkolenia

Prosim vas, som mlady, chcel by som sa opytat na dobu liecenia po viacnasobnej zlomenine predkolenia a to Fract. diaphyseos tibiae l.sin., Fract. diaph. fibulae l. sin. Mal som vykonanu operaciu a to zavedie klinu a horny i dolny koniec je isteny 2 srobmi. Dakujem.

Ja mam podobny problem ako ty s nohou , tiez klin v nohe … Ako sa ti to zrastlo? Uz si ok? Budem rada, aj napises vlastne skusenosti.

Nam zatial nohu napravili pod narkozou a cakame, ci to bude treba operovat, lebo syn mal zlomene obidve kosti predkolenia, nevies aka je tam pravdepodobnost?

Mne sa zlomenina stala 29. januara, hned ma operovali a vysledok klin v nohe a 3 sroby, pred tyzdnom mi vyberali 2 sroby pod kolenom, dostupujem velmi slabo, lebo pri silnejsom dostupe citim velmi pichlavu bolest v kolene, len dufam, ze sa to nejako da do poriadku.

Zdravim, citam na nete o tvojej zlomenine, ja mam podobny pripad, chcem sa spytat, ako dlho ti trvalo, kym si mohol normalne chodit? Dik a mohol si po operacii dostupovat na nu?

Ahojte, manžel tiež utrpel 7.1.2011 zlomeninu predkolenia oboch kosti a vnútorného členka, liečené operačne skrutkami a platničkou od kolena po členok. Aké mate skúsenosti s vyliečením ? Myslím za ako dlho a či je obnovená pohyblivosť. Manželovi sa zdá, akoby palec a ďalší prst neboli jeho, sú akoby necitlivé a tiež ho bolí koleno.

Ahojte, je tu niekto kto ma s tymto nejake skusenosti? Dakujem.

Zdravim Vas, tak ja som aktivny sporotvec, futbalista. Asi pred 10 mesiacmi som utrpel pri futbale priecnu zlomeninu oboch kosti predkolenia. Bolo to riesene tak, ze mi nohu fixovali vnutrodrenovym klincom, to znamena, ze mi do pistaly implantovali klinec, ktory znehybnil miesto zlomeniny. Doba liecenia trvala cca. 3 mesiace, vsetko prebiehalo hladko, po 2 mesiacoch som za pomoci francuzskych barli dostupoval polovicou vahy na nohu. Po pol roku som zacal opat trenovat, no zial po 7 mesiacoch sa mi nepochopitelne zlomil klinec v nohe a kost sa mi vychylila o par stupnov do strany. Pocitoval som len take mierne pichanie a nemohol som behat. Myslel som si, ze su to len natiahnute slachy, no diagnoza bola pra mna hrozna. A tak zajtra idem na operaciu. Musia mi vybrat zlomeny klinec, zlomit a narovnat obidve kosti a o pistalu mi bude pripevnena platnicka ktora bude fixovana 6-8 skrutkami. Aj napriek tomu verim, ze to zoperuju 100%ne a o par mesiacov sa budem venovat futbalu naplno. Chce to len pevnu volu a odhodlanie. Ak clovek veri a ide si za svojim zdola kazdu prekazku.

Cau, tak ako dopadla operacia, dufam ze dobre? Ja som mal tu istu operaciu ako vy, tiez som futbalista, ale zakazali mi hrat futbal, ze az vyberu ten kliniec, zaujimalo by ma, ci vam povolili s tym klincom hrat fulbal, kamarat ho ma v nohe 9 rokov a v pohode hra. Uraz sa mi stal 3.2.2011 a o mesiac mi budu tahat ten kliniec.

Dobry, mam trojnasobnu zlomeninu predkolenia, stalo sa mi to 11.08.2011 a od novembra chcem ist pracovat, neviem, ci je to spravne, kedze v decembri ma caka vyberanie sroby, noha ma neboli pristupujem na nu riadne, ale stale krivam, chcela by som poradit, ci urobim dobre, ale este mam pockat dakujem.

Ahoj. Nemyslim, ze je to najlepsi napad, sice zalezi od tvojho zamestnania, ci budes dlho na nohach. Mne sa ten isty uraz stal 27. 8. mam zatazovat nohu na 80%. Chcem sa spytat, necitis v mieste zlomeniny jemne pichanie pri dostupovani na nohu? Lekar vravel, ze ak ucitim pichnutie, nemam silnejsie zatazovat. Len si niesom isty, ci je to ono, lebo to je naozaj len taka jemna bolest.

Ahojte, ja som tiez mala zlomeny clenok 03.04.2010. O dva dni mi ju operovali. Dali mi 2 klince a jeden drot. Nohu som mala v sadre asi 9 tyzdnov bez naslapu. Potom sadra dole, 2 tyzdne rehabilitacia a 20.08.2011 som nastupila do prace. Noha ma neboli, iba mi v nej hrozne puka a vadi mi ten drot. Chcem ist teraz vyskusat ist na lyze. V marci mi maju vyberat tie klince. Nema niekto s tym skusenosti? Daju mi nohu znova do sadrz? Dakujem.

Stal sa mi úraz 12.04.2012. Prevrtali mi pod členkom nohu, a 10 dní som mala na tom závažie asi cca. 1,5 kg. Mala som zlomené obidve kosti predkolenia. 23.04.2012 som sa dostala na operačný stôl, a mi nasadili platničku so skrutkami asi cca. 10 ks. 4 týždne som mala fixovanú nohu v dláhe bez nášlapu, a teraz bez dláhy bez nášlapu ďalšie 4 týždne.

Ahojte, pozerám, že je nás tu expertov na zlomeniny viac :smiley: Ja mám 7 klincov v nohe od polky júna minulého roka, o mesiac si ich chcem dať vytiahnuť. Len ma zaujíma, ako dlho budem maródovať. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem za odpoveď :wink:

Zdravím všetkých, 8. 8. 2011 19:21 som tu pridal článok. Dnes už naplno robím to čo ma baví. Športujem naplno a bez obmedzení. A ani strach nemám chodiť do osobných súbojov, keďže som futbalista. Chce to silnú vôľu a všetko zdoláte ak si idete odhodlane za svojim :wink:

Ahoj,
ja som mala uraz presne pred rokom - 5. 12. 2012, spiralovita zlomenina oboch kosti laveho predkolenia. mam klinec a tri srubky. lekar na poslednej kontrole povedal, ze ich vyberat netreba. mate niekto skusenost s tym, ze vam to tam nechali? rozmyslam, ci nebudem chciet vytiahnut srubku aspon z clenka lebo ten od operacie zostal akysi strpnuty a cudny na pocit. dakujem za odpoved.

Ahoj. Smiem sa spýtať, po akom čase si začala došľapovať na nohu? Mám tú istú zlomeninu. Dakujem.

Bola som na PN 3 mesiace. a naozaj az ten treti mesiac som bola schopna prejst trosicku po byte aj bez barli. s barlami som potom chodila este dalsi mesiac. treba vela cvicit, aj na rehabilitacii, aj doma. svalstvo po 3 mesiacoch lezania poriadne ochablo a nohy boleli (obidve) , hlavne pri dlhsom stati na mieste. rekonvalescencia trvala asi tak pol roka od urazu, postupne sa to zlepsovalo. a na jesen som bola na 4 tyzdne v kupeloch, to tiez myslim dost pomohlo. teraz svoju zlomenu nohu este obcas citim, a to uz je 1, 5r. od urazu.

Ahoj šano. ja som hnatu zlomil 3-ho januara. lave predkolenie obydve kosti. 5nasobna zlomenina celkom komplikovana. o 2dni na to mi to operovali. hlavne som nic nejedol co mi ponukali v nemocnici. sami hnoj. do tela som daval len stavu cerstvo vypresovanu cez stroj green star. o strave ti napisem viac ak budes chciet. o mesiac apol som stal na nohach viacmenej s barlami. teraz je 16-ho marca cize 2mes. a 2tyz od urazu. pred tyz. som zacal chodit bez palic, bicyklujem a chodim na dlhe prechadzky. uz sa tesim na beh. asi o2-3tyz. inak v nohe mam 5 srobov a dlhu tycku. jeden srob mi vytahovali min. tyz. a ostetne vyberu zhruba o rok.
takze doba liecenia je individualna ale zhruba 3 mes. o pol roka mozes robit na 100% vsetko to co aj pred urazom. samozrejme moze to trvat aj menej… prajem skore uzdravenie
ahoj peter

Dobry den 24. 3. 15 som si zlomil nohu, presnejsie zlomenina horneho konca pistaly, nevie niekdo kedy budem moct zatazovat nohu, neoperovaly mi ju iba taku dlahu na samolepky s vystuhou na bokoch dakujem