Vitamíny na posilnenie imunity

Ovocie je skvelé aj ako diéta http://tabletky-na-chudnutie.sk/ovocna-dieta-skusenosti-a-recepty/

Ja mám na imunitu Alkalio. To beriem hneď na začiatku sezóny, nech som fit, odporúčam.

ja nemam rada lieky vyzivove doplnky na imunitu a podobne, pijem len stopbacil sirup, je plny bylin, zdravy, chutny a podla mna uplne postacujuci

Ahojte mamičky :slight_smile: Potrebujem od vás radu, dúfam, že mi budete vedieť poradiť a poskytnúť nejaké tipy a možno iný pohľad na môj problém. Som maminkou tri roky a tri mesiace, čiže je to moja premiéra a neustále sa učím ako čo robiť aby bolo dobre, aby Oliverko bol zdravý, aby rástol, no momentálne narazila u nás kosa na kameň. Kým nemal tri roky nemal problém s ničím, so žiadnym ovocím, so žiadnou zeleninou a teraz nedá do úst dokopy nič a ja nemám šajnu, čo s tým :frowning:

To si si myslela, ze to co bude jest prve roky, ze to bude jest cely zivot, ze mu to bude chutit? Mile. To tazko :slight_smile:
Opytaj sa tvojej mamky na to, co vsetko si ty jedla a teraz to nedas do ust, aspon u nas moja mamina o tom casto rozprava, ked spominame na minulost, na moje detstvo, ze s vekom u mna prisla aj priebercivost a myslim, ze to iste sa udialo aj u tvojho synceka :slight_smile:

Trošku som v to dúfala. Naivná predstava?? Ú na to sa jej radšej pýtať nebudem, lebo mi povie, že teraz úplne iné veci jem a čo všetko nechcem tak radšej nebudem nič hovoriť :smiley: Nič sa jej pýtať :smiley:
Len obávam sa toho aby tým pádom nemal nedostatok vitamínov, predsa z tej stravy by ich tým pádom mal viac ako teraz keď mi ju odmieta :frowning:

ale sak kde su tie casy, ked sme my boli deti, ved to je uz nenavratne prec, tak preco by sme sa k tomu mali vracat??

@Marusiatko12 Naivna predstava, ale asi vacsina mamiciek v to dufa, ked sa tak nad tym zamyslim, no realita je casto ina. Lenze aspon by si videla, co ti povie, aspon by ti poskytla taky iny pohlad na tento tvoj problem, aby si to trochu z inej stranky videla.
Mal, ale len to nejde stravou tak su aj ine moznosti a mozno casom to prejde, mozno opat pride na chut zeleninka, ovocicko, len netreba to dieta silou mocou do niecoho tlacit.
@slavcitka To je sice uz davno prec, ale ja rada na to spominam a nie len ja, ale cela nasa rodinka :slight_smile:

To máš síce pravdu, ale nechcem to nejako s mamkou pitvať, lebo by z toho robila ešte zbytočne vedu. Dosť, čo ja sa tým trápim, čo mňa to privádza do šialenstva :smiley: :smiley:
Sú to máš tiež pravdu, len myslela som, že bude najvhodnejšie, keď bude mať dosť vitamínov zo stravy :open_mouth:

jasné, že by bolo super, keby všetky vitamíny dieťa malo zo stravy, ale uznaj napríklad aj ty sama na sebe ľúbiš všetko jedlo? ješ také jedlá aby si mala dosť všetkých vitamínov?
a detto toto isté proste platí pri deťoch, máme rôzne chute, rôzne veci máme radi, niektoré nemáme, ale to je proste tak a čím skôr si to uvedomíš tým lepšie pre teba :slight_smile:

neviem ci v dnesnej dobe pri nejakom dietati, hlavne pri skolkarovi staci strava na to aby bolo dieta zdrave, to by muselo jest kopu zeleninky, ovocia a nepoznam asi dieta, co by bez problemov jedlo vsetko, co by som mu dala, to je akurat tak moj sen, ale realita tazko :smiley:

Náhodou sa snažím jesť všetko, o čom som presvedčená, že je prospešné pre mňa. Jasné, že niektorých veci sa stránim, že napríklad cibuli sa vyhýbam oblúkom a keď ju idem dávať do jedla tak mám rukavice, omotanú otierku okolo nosa a musí byť úplne na jemnučko aby v jedle som je ani nevidela ani necítila :smiley: Ale to už je zase o niečom inom :stuck_out_tongue:
Len dieťa sa ešte len učí a myslela som, že keď ho budem učiť od malička papať všetko, tak keď bude starší tak nebude mať problém absolútne s ničím :open_mouth:

@Marusiatko12 ale vidíš s istotou si mi nenapísala, že ješ všetko, len že sa snažíš a tak je to aj pri deťoch, to časom pochopíš, nútiť dieťa do niečoho zmysel ozaj nemá :slight_smile:
aj keby si sa snažila mu vysvetliť prečo musí papať toto a tamto, tak to malé dieťatko to nepochopí :slight_smile: nefunguje to tak ako si si myslela, skôr skús vyriešiť to ako inak dať dieťaťu tie vitamíny, keď takto to proste nejde :wink:

ako som ti pisala, to je tvoj a moj sen a asi aj sen mnohych inych mamiciek, ale od reality to ma daleko :slight_smile:

Ma to od reality daleko, ale dolezite je to, ze v dnesnej dobe su moznosti ako dietatu dat tie vitaminy, ktore mu nedame v strave. Teda, ktore by sme mu my aj dat chceli, len ono nechce :slight_smile:
Hlavne aby imunita dietata bola v dobrom stave, aby bolo zdravucke :stuck_out_tongue:

Nenapísala lebo hej sú veci, ktoré do úst nedám, ale to mi ani len nenapadlo sa na to tak pozerať, myslela som, že by to šlo, že od malička keď budem proste trvať na tom aby papal Oliverko všetkú zeleninu a všetko ovocie, že proste bude, ach som to asi precenila. Alebo skôr seba a svoje schopnosti som precenila.
:frowning: :frowning:

Ťažká je táto realita pre mňa, tak som v to dúfala, no musím sa k tomu postaviť čelom a začať tomu čeliť, hlavne hej, aby mal imunitu v poriadku. Aby nebýval chorý, lebo pre mňa je to utrpenie už len keď ho vidím kašľať, to už vtedy ma ide rozdrapiť, by som to najradšej všetko vzala na seba, len aby sa on nemusel stretnúť s horúčkou, kašlom a týmito vecami :frowning:

Každá z nás by choroby detí najradšej vzala na seba, ale nejde to.

Preto ja stále hovorím, že je veľmi dôležité to aby sme tie deti pred chorobami chránili, aby sme našli spôsob ako im dať vitamíny, ktoré potrebujú :stuck_out_tongue:

Ale to nie si sama nie si jedina :slight_smile:
Mna to tiez trapilo, aj by ma to dnes trapilo keby som s tym nieco neurobila, ale odkedy som kupila sirup Kalcium-D odvtedy sa tymto netrapim, lebo viem, ze ten sirup zabezpeci to aby cely rok sme boli zdravucky a nemuseli lezat doma pod perinou :stuck_out_tongue:

Sirup na toto moze byt fajn? To je nejaky sirup na predpis?
Ako si sa k takemuto niecomu dostala? Ako si prisla na to, ze toto by mohlo byt prave ako riesenie na tento problem?? :open_mouth: