Vitiligo

Ahoj, chcem sa spýtať, či tu niekto nemá nejaké skúsenosti s vitiligom (stratou pigmentácie), resp.s jeho liečbou? Ja týmto trpím už asi 10 rokov a objavilo sa mi to v podstate z večera do rána a stále sa to rozširuje. Kožná doktorka povedala, že na to neexiztujú žiadne lieky a tým ma vlastne vybavila. Mám takisto hypothyreózu a vraj to s týmto ochorením môže nejako súvisieť. Na to beriem lieky tiež už asi osem rokov, no fľaky nemiznú. Neviete mi niekto poradiť, či neexistuje nejaký “zázračný” liek na túto chorobu. Ďakujem.

Ahoj,aj ja mám tento problém.Riešim ho už 17-18 rokov,no bezúspešne.Aj mne zistili problémy so štítnou žľazou.Minulý rok mi ju celú odstránili.Uvidím čo urobí jarné slnko.Kúp si februárové ZDRAVIE.Držme si prsty.Pa

Ahoj “ja”, dik za radu… Februárové zdravie už mám a tiež som zvedavá na to, že čo s tým dokáže urobiť slnko.Ty si už skúsila aj všetky tie krémiky??? A nič? Žiadne zlepšenie?

Krémiky mám odskúšané, mne nepomohli.

ahojte mam biele flaky na nohach a 2 na rukach su hladke a su ohraničene može isť o vitiligo alebo nejaka rakovina ?

10 percent zmiznie vitiligo samo . odporučam ti fototerapiu pisali to v zdravi

ahoj mrkni túto stránku
http://www.novitil.atlasweb.cz/

minimálne to vyzerá aspoň ako svetlo na konci tunela …

Vitiligo spôsobuje mlieko a výrobky z mlieka. Jedzte zeleninu a obilné kaše z celých zrn.

Vitiligo mam od detstva a flaky sa nezmenili pocas takmer 30 rokov, pred dvoma rokmi sa mi zacali tvorit nove. tiez som nasla niekde v literatura zmienku o suvise viltiliga so stitnou zlazou, zistili mi hypotyreozu, ale endokrinolog suvis vylucuje. moja kamaratka to mala tiez, a zastavilo sa to akupunkturou. mne sa nepodarilo najst niekoho, kto robi akupunkturu a ma skusenosti s tymto ochorenim. nepoculi ste o lieceni vitiliga akupunkturou?

Milá neznáma pani,úplne Vás chápem,že Vás trápi problém zvaný VITILIGO.S týmto problémom zápasím 50 rokov.Bielymi škvrnami mám pokrytú veľkú časť tela.V čase, keď sa mi začali objavovať, som bola široko-ďaleko jediná.Dnes stretávam veľa “vitiligárov”. Žiaľ, liek naozaj nejestvuje a čo je horšie,vitiligo nie je považované za chorobu.(Dlhé roky som konzumovala riboflavin a B- komlex).Hoci po tých dlhých rokoch mám veľa kožných problémov :citlivosť pokožky na čokoľvek,ekzémy,alergie… Mám šťastie v tom, že v zime mi to skoro nevidieť,lebo mám svetlú pokožku.V lete trpím, lebo slnko mi spôsobuje alergie a koža bez pigmentu je popálená, lebo sa nestačím ani natierať, a preto sa bojím rakoviny kože.Fľaky sa mi rozširovali vždy po strese, v ťažkých životných situáciách. Verte mi, že som sa s tým zmierila, vyrovnala, lebo som rada,že mám “len” vitiligo. A zvykla som si aj na pohľady a všetečné otázky.6elám Vám veľa trpezlivosti a nádej na objav lieku.
Ruženka

aj moj syn ktory ma teraz 9.rokov trpi tymto ochorenim od svojho 4 roku .Skusili sme všetko no nič nepomahalo. Teraz už treti mesiac dochadzame do Svidnika na svetloterapiu a zda sa mi ,že začiname mať prvé uspechy.Dufam,že to dotiahneme do uspešného konca.Všetkym veľa odvahy praje Antonia

Pre bengora a Ruženku: najdite si stránky vitligo - novitil.cz. je at o úspechoch pri liečení vitiliga. Českí lekári s dovážaným výrobkom Novitil Aj ja mám vitiligo a vlani som sa natierala s Novitilom - môžem potvrdiť má výsledky . Je pomerne drahý ale opriti VITIXU je to malina a pomáha. Bohužial v zime som sa neopalovala a nechodila som ani na svetloličebu ale určite ten Bovitil zaberá. Študujte stránky viligo-novitil.cz

tak toto je ina blbina ze mlieko, vitiligo je civilizacne ochorenie a objavuje sa len tak alebo aj z inych dovodov… mne pomaha slnko, ale ze vitiligo sa objavuje z mlieka!!! juuuj nerozumies tomu tak nereaguj

Ahojte, čítam a čítam. Doteraz som o tomto ani nepočul. Až teraz…od novembra mám škvrny na brade…riešil som to: najprv zubár /vylúčil príčinu/, potom ORL /liecil som mandle ko možnú príčinu od strepkokoka…streptokok zmizol ale skrvy nie/…teraz ma čaká návšteva kožného a vyšetrenia štítna žľaza, pečeňové testy, krvný obraz…no a uvidím…jáj…všetkým vám prajem veľa sily a chuti bojovať :slight_smile:

ja to mám asi 14 r. a dopadol som takisto, stým nič neurobíťe a zbohom!!! no poviem ťi že v patnástich to moc nepoteší/hlavne na ksichte!!!/ aspoň si niečim zaujímavý… hlavne ked malé decko na ulici :maminka pozri čo to má ten ujo???- tak to je fakt sranda hahahahahahahaha drž sa -nič iné ti neostáva MK

Trpim vitiligom cca 3 roky. No mozno trpim je silne slovo… Najviac ma pochopitelne trapia flaky na tvari (najma v lete). Ale zase to treba brat z tej stranky ze je to “len” kozmeticky problem, takze vdakabohu ze nemam nieco horsie. Tak sa vsetci drzte a neberte to mozno az tak prilis vazne - stres tomu naozaj nepomaha, skor naopak

u mna sa skvrny najprv objavili v oblasti pohlavnych organov a neskor som spozorovala na krku …uzivala som nejake lieky a sirupcek na prirodnej baze a nastastie sa nerozsiruju flaky …je tomu asi cca 5 rokov…- vyhybam sa slniecku, pretoze ak sa opalim , tak flaky su viditelnejsie…drzim palceky

aké lieky a sirupček? mohla by si mi to napísať?

Chcela by som sa spytat, ci vam pomaha ten novitil??? Moja mamina ma vitiligo a velmi ju to trapi. Zacalo jej to na rukach, ale teraz sa jej objavil aj prvy flak na tvari. Skusali sme uz vseliakych odbornikov, brala vela vitaminov a liekov ale nic nepomohlo a uz nevieme ako dalej. Ide sice “len” o kozmeticku vadu, ale aj tak je tazke, ked pride za vami niekto so slovami: preboha, to co mas? :frowning:

Caute vsetci, po tom ako som sa dostal dnes k tejto stranke mi trosku odlahlo, ked som si co to precital o nasom spolocnom probleme, lebo som si myslel ze som v tom sam. Dakujem za rady ktore ste popisali a a pevne verim ze coskoro pridu na to, cim sa to da odstranit.