Vitiligo

Vitiligo mam uz od detstva, hlavne na koncatinach, asi pred 15 rokmi mi odporucili akupunkturu, no nepomohlo. Tiez som mal zvysenu cinnost stitnej zlazy, teraz som rok a pol po operacii.

Ahojte, aj ja mam vitiligo od siestich rokov, takze sa s nim trapim uz cez 20 rokov. Aj ja mam hypotyreozu a od decembra beriem L-thyroxin na stitnu zlazu. Chodila som na PUVu a brala som Oxsoralen niekolko rokov. Mala som velmi dobre vysledky. Lieky mi nerobili dobre, takze som s puvou prestala. Teraz som si vsimla, ze zase sa mi tvoria nove skvrny. Okrem toho sa pokusam otehotniet uz tri roky, no neuspesne. Neviem, ci to ma nejaky suvis s mojimi diagnozami. Verim, ze sa dockame liekov na nas spolocny problem. Vsetkym vela sil.

Dobrý deň, chcel by som sa niečo poradiť. Keď sme prišli z Bulharska, tak sa mi začali robiť biele škvrny po rukách a na hrudi. Dá sa to dajako liečiť aby to z mizlo? Dá sa to?

Mne sa začali robiť biele fľaky na rukách minulý rok. Tento rok je ich viac. Niet na to lieku. Rozhodla som sa vyliečiť sama, silou svojej mysle, pretože jej verím a verím si že to dokážem.

Ako toto mozes majka napisat s takou istotou? Vedci to nepreskumali a ty ano :slight_smile: Prajem ti vela dalsich objavov.

Aj ja ho mam. Mne lekar povedal, ze je to porucha autoimunity a bohuzial lieky na uplne vyliecenie nie su. Zo zaciatku som skusala ozarovanie s liekmi, ktore absorbuju svetlo, bolo mi z nich zle ale vydrzala som, rozne masti. Po 10tich rokoch som sa vzdala, flakov je cim dalej, tym viac. Natieram si ich na noc samoopalovacim kremom. Cez noc stmavnu a su menej viditelne. Len si kazdy musi najst ten spravny krem ku svojej farbe pleti. Nenatierat na hrubo! To je potom este horsie. Na tvar pouzivam z Avonu a som velmi spokojna. Na telo pouzivam od Loreal telove mlieko so samoopalovacou zlozkou. Asi musime cakat na zazrak.

Ahoj Evka. Chcem sa opýtať, že ak si natieraš samoopaľovacími prípravkami, tak ti nestmavne aj okolo zdravá koža a nevyzerá to tak fľakato? Tiež som nad tým rozmýšľala, že si ponatieram tie miesta. Môžeme pokecať aj e-mailom, a vymeniť si skúsenosti, ak chceš.

Ahojte, ja mam vitiligo od 6 rokov, takze som si svoje uzila, ziadne kremy ani lieky nato nepomozu, takze neverte nikomu a nicomu, ale odkedy som zacala chodit na slniecko, mi to zacalo miznut, ale zas nove sa mi objavili, ale je strasne zaujimave, odkedy som sa spalila na tvari na slniecku, tak mi uplne zmizli a ani sa mi na tvrai nove neobjavili.

Mám to asi 6 rokov, najprv som nevenoval tomu pozornosť, ale bol som u kožnej a tá mi to vysvetlila, čo to je. Skúšal som všeličo, od čínskej medicíny, cez Vitix a momentálne natieram Novitil. Moc tomu nedávam nádej. Dal som už do toho cca 30 000 Sk a nič. Dealeri len berú prachy. Kedysi som čítal, že komusi v Prešove pomohol piť paradajkový džús s ríbezľovým džúsom 1:1 tak cca. 3 litre denne -t.j.predávkovať sa. A že za 2 roky to zmizlo. Mal to vraj na cca. 70 percentách tela a to už je dosť. Poradil to vraj ešte 2 ľudom a tým to tiež zmizlo. Hor sa na paradajky - čo už zbýva!

Ja mam Vitiligo od priblizne 7-9 rokov, neviem presne, strasne ma to trapi, mam 14 rokov a viete si predsatvit, ako je to pre pubertacku hrozne a najma, ked sa vas niekto, opyta ze och boze, to je nakazlive? Tak ako fakt prijemne :frowning: Ja uz nevem, co ma robit, vitix nepomaha, poradte prosim.

Ahojte. Mam taky problem, zacal sa mi robit asi pred 4 mesiacmi flak pod okom a zacina sa rozsirovat. Moze to byt tato choroba?Alebo moze to byt aj s inych pricin?

Ahoj MIRKA dobre poznam Vas problem. Ja mam Vitiligo 7 rokov po tom, co sa mi narodil prvy syn sa mi objavili flaky, hned som vedela co to je. Mam aj problem so stitnou zlazou, pred tym som nemohla otehotniet, po liecbe sa to podarilo na prvy krat, beriem eutyrox. Stitna zlaza ma velmi vela spolocne s otehotnenim, to bude ten hlavny dovod. Ja to mam aj ako antikoncepciu, teraz lieky neberem, viem, ze tehotna nemozem byt, pa pa, drzim palec.

Ahojte, tiež mám Vitiligo 30 rokov. Každý hľadáte “liek” na vyzdravenie, ja tiež, ale pokiaľ ho nájdeme, treba si uvedomiť jedno: pigment je farba v pokožke na ochranu tela pred škodlivými slnečnými lúčmi. Ak tieto miesta dostatočne nenatrieme, tak sčervenie a svrbí. Používam Daylong 16. Poznáte aj inú stránku, kde sa diskutuje o tejto problematike? Ďakujem!

Ja ho mám tiež už asi 20 rokov. Kožná ma odbila, že sa to nedá liečiť. Ale jeden bylinkár mi poradil, aby som pila švédske kvapky. Tak som si ich v lekárni začala kupovať. Pila som ich 6 rokov 2 lyžičky do pohára vody ráno, na obed a večer. A daj sa mi svete, 90% fľakov mi zmizlo a zastavilo sa mi to. Ale ja som spravila aj niečo na opak. Na dovolenke pri mori som sa naplno vystavovala slnku. Zo začiatku mi to opúchalo a bolelo mato, ale potom to prestalo a fľaky sa mi aj prepigmentovali. Mám už len trochu biele kruhy pod očami, ale vraj mi to pristane mám to ako mejkap. Na nohách, rukách a krku mi to celkom zmizlo.Neviem, čo mi vlastne pomohlo viac, ale kožným už nechodím, je to škoda peňazí.

Ahoj. Ja mam vitiligo uĹľ 22 rokov,v puberte mi to zacalo miznut, opalovanie pomahalo aj more. Ale poÄŤas tehotenstva sa mi to zaÄŤalo rozširovaĹĄ dosĹĄ rychlym tempom.Mam to naprstoch, na zapästi,na lakĹĄoch, na kolenach…ÄŤitala som,Ĺľe treba natieraĹĄ zazvorom. Inak v detstve som vyskusala skoro vsetko, a nic nepomohlo. Ja uz stracam nadej.

Mám 56 rokov, Vitiligo mi prešlo celým telom, mám len menšie fľaky na nohách. Skúšala som od mrkvy počnúc po krémiky a ožarovanie v lekárskej kozmetike, ale nič nepomáha. Treba sa s tým zmierniť žiť s týmto problémom a na tierať sa často. Prajem veľa optimizmu.

Nikto ešte neskúšal Vitilem tab.? Aký má účinok? Sú to vyhodené peniaze?

Ahojte, ja som dnes na tejto stranke prvy raz. Tajne som dufala, ze nepatrim medzi ludi, ktorí maju tento problem. Pred 7 rokmi sa mi objavil biely flak pod jednym okom, potom pod druhym a maly na hrudniku a na chrbte. Miesta na tvari sa dali zakryt make-upom, takze som to nejako neriesila. 7 rokov sa nic nedialo az teraz v priebehu posledneho mesiaca sa mi flaky objavili na brade, na cele a po rukach. A stale pribudaju, zrejme je u mna pricinou prilis vela stresu. Fakt neviem co robit, opalovat sa? Neopalovat? Chodit oblecena az ku krku? Prosim poradte, ako to aspon ako tak zastavim. Dakujem.

Pred mesiacom sa objavil velky 15 cm flak na ruke mojej 9 roc. dcery. Je uplne zdrava, vraj to je genetikou, ze to zdedila. Deti sa jej smeju, dost sa vypytuju, trapi ju to, mam posluchnut lekara a vyhybat sa slnku, alebo kaslat na to, nerozsiri sa jej to viac? Poradte, co robi slniecko s vami?

Bodaj by sa to nerozšírilo. Lenže šíri sa to. A chyba je v tom, že ani lekári nám nevedia dať jasnú odpoveď. Alebo lieky, ktoré by to vyliečili. Aj ja som chcela vyskúšať lieky predávajúce v spojených štátoch, ale lekári mi to nedovolili. Takže len a len čakať. Až nastane zázrak.