Vitiligo

Ahojte, chcem vsetkym napisat, ja som tym presla a tiez ma kozna odbila, ze na to nic nie je ale moj gynekolog povedal, ze po porode to zmizne a mal pravdu. Ale mam zasa ten isty problem ale s dcerou, ma uz coskoro 14. rokov a u nej to prepuklo z vecera do rana. Ja som nevahala a sla som na Kramare k primarke pani Velickej. Ona sa tomuto venuje. Takze chodi mala dva krat do tyzdna na opalovanie a teraz bude na zaciatku prazdnin aj hospitalizovana, budu jej robit vysetrenia - stery. Bude tam 5 dni tak uvidime. To opalovanie, tie biele flaky sice sfarbi do cervena - tmavo, ale no neviem, ale skusat budem vsetko, je to velmi rychle ma to uplne vsade a zo dna na den viac. Bolo by asi najlepsie ak by cela bola bielucka a hotovo. Ved ma taku krasnu plet bez jedinej vyrazky a toto. Strasne sa ja koli tomuto trapim, ale nie pred nou, ved je v takom citlivom veku. A inak Novitil - zbytocne vyhodene peniaze. Na to liek nie je jednoducho odumiera gen - farbivo. Vsetkym vela sil a mozno aj menej samozozierania z tych blbych pohladov ludi. Ja len stale vravim, ze len hlupak sa primitivne pozera a hlupe reci! Este raz vela sil mozno v blizkrj buducnosti daco vymyslia. Iveta.

Ahojte. Aj mne sa objavili fľaky cca. pred dvoma mesiacmi. Na palci ľavej ruky. Potom na pravej ruke. Mam cca desat fliacikov. Chodim na UVA, hadam to pomôže. Idem vyskúšať silu mysle. Každý večer sa budem sústrediť a predstavovať si, že tomizne. Čaute a veľa zdaru.

Ahoj, chcem ti povedat, ze chapem co citis ty a tvoja dcera, mam rovnaky problem, ked som sa narodil bol som zdrave dieta, no potom sa to nejako rozbehlo a skoncil som tak, ze mam vitiligo na celych nohach a intimnej oblasti. Mam 19 rokov, mam priatelku a zijem s tym, je to tazke, ked clovek ide na kupalisko a ludia su az prilis zvedavy - dcerka si na to zvykne jednoducho, je vynimocna, tazko sa to chape, ale vime o com hovorim. Pred dvomi rokmi sa mi vytvorili flaky na na hrudniku, no nastastie sa to nejako zastavilo - jedno leto som sa nadmerne spalil a odvtedy to tam nemam ale prepukli problemy so svrbenim pri nadmerne oziarenej pleti, skusil som hocico a moja kozna vravi, ze s tym vela nenarobim. Naucil som sa s tym zit, spravil som lepsie, ze som sa zmieril sam zo sebou, ze som jednoducho jedinecny. Tebe a tvojej dcerke chcem popriat vela zdaru, dufam ze aspon vam to vyde a ked nie, aj tak bude v zivote stastna. Mozno trosku viac hanbliva, ale to nie je na skodu, tak doboja, ahoj.

Ahoj, ak sa ti podari niekho na akupunkturu najst, prosim ta hod to na web alebo mne na meil, davam uz skor prednost alternativnej medicine, dakujem.

Dakujem za povzbudive slova a odovzdam tvoje mile slova este raz dakujem Iveta

mne sa vitiligo prvykrat objavilo okolo sosoviciek na chrbte…teraz sosovicky zmizli a flaky zostali…mam par na rukach, nohach a pod kolenom…teraz po novom sa mi objavili okolo sosoviciek na tvari…mam skor pocit ze to mam zo slnka…vyskusala som aj vitix aj fototerapiu…mala som pocit ze zabrala ale neskor sa mi objavili nove flaky…som uz zufala…cez zimu to nie je take strasne pretoze mam bledu pokozku ale v lete je to skarede…viem ze su aj horsie veci ako vitiligo ale rozhodne to neprospieva psychike…

Ahojte. Ako dlhodobý pacient s Vitiligom som snáď toho skúsil dosť, aby som sa s Vami, ktorí máte obdobné - začínajúce, či pokročilejšie stavy podelil o tom, čo táto choroba prináša a znamená pre život. Ako u mnohých z Vás vzniká z malej bielej škvrny, ktorá môže byť v nečinnom stave aj dlhé obdobie pokiaľ prepukne a začne sa objavovať a postupovať z charakteristických miest - koža okolo očí, končeky prstov na rukách a nohách, kolená a lakťe. Jedným zo spúšťacích mechanizmov tejto choroby je psychika - napätie, stres a prežitie ťažkých životných situácií. Pre mnohých z nás nie je ľahké sa aj napriek snahe chcieť sa vyrovnať sa týmto fenoménom súčasnej doby, predovšetkým vzhľadom k dedičným vlastnostiam, sa to nedarí, alebo len čiastočne. Aj ja som absolvoval množstvo vyšetrení u odborníkov i ľudových liečiteľov, pretože choroba prepukla v juvenálnom veku a rodičov to trápilo viac ako mňa. Najviac badateľnejšie pokusy v pomerne rýchlom obnovovaní pigmentu bolo u mňa dosiahnuté akupresúrou, t.j. elktrickými impulzami prostredníctvom ihly priamo do bodov na pokožke. Poväčšinou za dva tri týždne sa v na bielej ploche kože začali postupne objavovať drobné pigmentové body, ktoré sa postupne spájali do plochy a vyplnili celé chýbajúce miesto. Bolo to však náročné na čas - tri krát týždenne, nakoniec však dotyčná pani primárka, ktoré to vykonávala len ako pokusný experiment odišla do Kanady. To bolo v roku 1989. Iné formy, drahé zahraničné lieky v spojení s ožarovaním nepomohli. Aj vyšetrenie predovšetkým pečene, nakoľko tá sa podieľa na tvorbe krvi, nepriniesli vôbec žiadne pozitívne výsledky pre zistenie tejto choroby. Aj keď sledujem či náhodou niečo nie je v tejto oblasti nového, čo by nám postihnutým touto chorobou pomohlo - tu sa niečo stopercentné objaví v Maďarsku, o chvíľu zase niečo inde - sú to poväčšinou len neseriózne informácie. Myslím si, že niektorí naši kožní lekári i keď majú nejaké pozitívne výsledky - nehovorme o liečení, ale stále skôr o experimentovaní, ako napríklad jedna z lekárok až vo Svidníku, kam chodí môj mladší brat a má úžasné výsledky v tom, že sa mu obnovujú celé nové pigmentové plochy. My starší sme sa naučili žiť s touto chorobou, pre Vás mladších dúfam nové výskumy prinesú spoľahlivé lieky na jej vyliečenie.V zásade, však táto choroba nebolí, nesvrbí má takpovediac, len negatívne kozmetické prejavy a verím, že každý z nás sa s nimi po nejakom čase ak podstúpi kolotoč lekárskych peripetíí dokáže vyrovnať.

Ahojte, mám 46 rokov a touto “chorobou” trpím nejakých 10 rokov, určite je pravda, že vzniká z psychických problémov, ktorými som prešla v predošlom zamestnaní a tieto fliačiky sa začali objavovať takmer po skončení problémov. Prv som si myslela, že je to od odprsknutého horúceho oleja pri vyprážaní, čo sa v kuchyni môže pritrafiť. Ale ďalej sa to rozširovalo na prsty na rukách a postupne celé ruky - stehno - pohl. orgány a nohy, tam mám fliačiky. Zvykla som si už tiež na tento problém - moje okolie ho vníma normálne. Horšie je to v lete ale snažím sa hlavne ruky natierať krémami s vysokým ochranným faktorom aby to pri opálení tak veľmi nebolo lebo je to veľmi citlivá pokožka. Tiež som skúšala VITIX, kožný lekár mi odporúčal to ožarovanie svetlom, neviem ako sa to volá. Absolvovala som komplexné vyšetrenia - od pečene, žalúdka, štítnej žľazy, všetko je aj bolov v poriadku. Neskúsila som to osvetlovanie - ale asi sa ešte pokúsim. Som rada, že som našla takúto stránku kde sú ľudia, ktorí majú rovnaké problémy a vedia a chcú o nich hovoriť.

Ahoj, ja mam 21 a vitiligo mam uz asi 4 roky, je to strasne, mam flaky vsade! Akosi sa s tym stale nemozem zmierit. Zial, zatial som nevidela nikoho v mojom okoli, kto by mal tiez vitiligo a tak sa citim strasne a mam pocit, ze som len ja nejaka divna! Strasne sa za to hanbim a najhorsie je to teraz v lete, ked si dam na kupku plavky, ludia si idu oci vyocit! Strasny pocit! Ved to asi poznate.

Ahojte, ja mám vitiligo už asi 10 rokov.Začala som chodiť na ožarovanie do BA na PUVA- terapiu asi 4 roky.Na konci terapie sa začali objavovať malé hnedé bodky.Keď som mala nastúpiť na strednú, už viac som s terapiou nepokračovala.Nikdy som to nebrala ako niečo hnusné a nikdy ma to netrápilo. Keď som si našla priateľa myslela som,že mu to bude vadiť a začalo ma to tak trochu trápiť. Ale naopak vôbec mu to neprekáža a hovorí mi : že som jeho malý dalmatínec ( veď aj oni majú škvrny). Odkedy som s ním začala chodiť som neuveriteľne štastná a verte alebo nie pomaly sa mi vitiligo dáva dokopy…Myslím si, že psychika robí svoje…

Ahojte ja mám vitiligo už 11-rokov a tiez sa to objavilo z dna na den žijem vo Veľkej Británii a nasiel som na internete som nasiel na vitiligo liek este som ho neskusal ale mam ho uz objednany
mozte si tento produkt pozriet na
www.antivitiligo.com
uz som podstúpil vsetko vitix vyšetrenia fototerapiu lieky no dufam ze aspon toto zaberie nakolko to mam v dost rozšírenom stave. prajem veľa úspechov Matthew.

Ahoj Katka aj ja mam to vitiligo,uz asi 3-4 mesiace a mozem ti povedat,ze uz aj ja to mam skoro vsade .Odkedy to mam tak si vsimam aj na okoli ze to maju tiez,ale netrap sa tym, ty sa nemas zaco hanbit,podla mna toto vitiligo je velmi rozsirene tak ludia,teda aspon namna tak blbo nepozeraju.ak s tym chces nieco robit navstiv kozneho lekara a skus fototerapiu.Vela stastia

Ahoj Matthew. Aj ja som chcela tento produkt objednať z USA, ale lekárka mi povedala, aby som to nedávala 11 ročnému synovi. Keď už budeš používať tento produk, ozvi sa mi aké účinky to má, či sa ti niečo zlepšilo. Vopred vďaka.

Mila Katka, ja to mam uz od 5tich rokov a teraz mam 18 a ja sa za vitiligo hambim tak ze nikdy nenosim na verejnosti kratke tricko ale musim mat nieco dlhe na sebe aby vitiligo zakrivalo. Pocul som o pripravku Vitilem + ktory sa vyraba v Prahe tak ked niekto ma skusenosti dajte vediet.

ahoj chcela by som sa opytat na tie kvapky,daju sa kupit v lekarni?

Dobri ja mam poskodeny pigment od 18 rokov teraz tomu bude 10 rokov prevazne mam pigmenty na rukach, ale to mi nevadi len tento tyzden so zistil, ze biele skvrny sa mi zacinaju robyt kolo ust a to mi zacina uz vadit.Chcem vas poprosit ci by ste mi nemohli dat kontakt na Pani dokt. zo Svidnika co lieci vasho brata.Velmi pekne dakujem

Dobri nemohli by ste mi dat kontakt na Dokt. do Svidnika na svetloterapiu

Som momentalne u dcery v Californii. Objednala som si olej Anti-Vitiligo, aj ked male biele skvrny zatial mam len na koncatinach. Nemam tento olej odskusany, neviem, ci pouzitim sa dosiahne zlepsenie stavu. Ak niekto si chce tiez tento pripravok odskusat, nech sa mi ozve na tuto mailovu adresu, alebo na mail mojej dcery - StanaDano@aol.com, po dohode mozem poslat, alebo v septembri prinesiem na Slovensko.

Som momentalne u dcery v Californii. Podla prispevku - autor Matthew - kde odporucil otvorit - v jeho prispevku som si objednala som si z tej stranky - olej Anti-Vitiligo, aj ked mam male biele skvrny zatial na koncatinach a v dekolte. Nemam tento olej odskusany, neviem, ci pouzitim sa dosiahne zlepsenie stavu. Ak niekto si chce tiez tento pripravok odskusat, nech sa mi ozve na tuto mailovu adresu, alebo na mail mojej dcery - StanaDano@aol.com, po dohode mozem poslat, alebo v septembri prinesiem na Slovensko.

Nie mam aj ja uz vitiligo uz par rokov aleneda sa nic s tym robit ale poslem ti nieco co asi to vvitiligo sposobilo cau