Výmena bedrového kĺbu

Ahoj Macka, dnes som si konečne vykrášlila ah franc. barle. Obidve v hornej polovici mám vyzdobené samolepkami s jarnými motívami. Celá rodinka sa na tom pobavila. Dúfam, že sa mi podarí vyčariť úsmev aj ostatným ľudkom na ulici. O tom to je, veď úsmev ešte nikomu neublížil. Pekný zvyšok dňa, Iveta 55 rokov.

Primar Vesely? Pekny den.

Ahoj Nerulka, resne tak, primár Ladislav Veselý. Ak môžem vedieť, prečo si sa pýtala? Dik za odpoveď. Iveta 55 rokov.

Ahoj Ivetka, áno bývam V BA, do nemocnice na Antolskú som skoro cez zimu videla z našich okien, takže sme si mohli s rodinou mávať ak som tam bola. Práve som sa vrátila z rehabilitácie a p. cvičiteľka ma ukľudnila, že je to dobré a rýchlo to napreduje, takže som len nedočkavá, že to bude dobré. Držím aj tebe palce a prajem všetko dobré. Marcela

Ahoj Marcelka, tiež tak spoza rohu cez kopec dovidím na Kramáre. Aspoň máme pod dozorom naše nemocnice. Si ma úprimne potešila, že si na tom dobre. Takže trpezlivosť a Všechno bude fajn. Ja som sa tiež pred chvíľou vrátila z prechádzky a poobede si lapnem trochu na bicykel a dám nejaké tie míle. Aj Tebe Marcelka želám Všetko len to najlepšie - zdravie šťastie. Iveta 55 rokov.

Len som bola zvedavá. Mna operoval Mudr. Malinovský. Ale Mudr. Veselého tiež poznám.

Ahoj Nerulka, dúfam, že si tam bola spokojná, lebo ja nadmieru so všetkými komplet bez výnimky. Štvrtý deň po operácii ma preložili na rehabko, ktoré patrí priamo KÚCH - najspodnejšia budova od Patrónky. Tam sa začala moja rehabilitácia a teraz pokračujem len doma. Takže s “požehnaním” pána primára mám povolený bicykel a plávanie. Druhú kontrolu mám v júni. Tebe čo operoval MUDr. Malinovský? Tiež veľmi šikovný chlapec, pa Iveta 55 rokov.

Tiež mi operoval bedrový klb. Ale ja som do týzdna bola doma, nemohla som dva mesiace stupit na nohu. A od januara stale chodim na rehabilitácie na kramare. Chodim do bazena, cvičit, na masaže, magnet. Bola som tam spokojna, až na to, že niekedy sanitárky sa správali, ako keby boli doktorky. Chcela by som ist uz robit od pondelka, tak neviem čo mi povie obvodna lekarka a prof. Guth a ci v práci vydržim. Uvidime. Pa.

Ahoj, tak to si tam dlho nepobudla. Ja som tam bola dokopy 12 dní. Ak sa cítiš celkom v pohode, tak vyskúšaj ísť do práce - uvidíš čo to spraví. Pre istotu sa poraď s lekárom, aby si to neprehnala. Za pokus to stojí. Podľa Tvojich viet usudzujem, že si sa z operácie celkom slušne vylízala. Mne sa darí tiež v pohode, väčší problém mi robí chrbtica. Budem múdrejšia až po kontrole u neurochirurga. Najviac má dáva dokopy stacionárny bicykel a dlhé prechádzky. Na plávanie na Pasienky sa chystám od apríla. Všetko má svoj čas - nič nepreháňam. Držím päste nech Ti vyjde čo máš v pláne. Pekný večer Iveta 55 rokov. P.S. ak to nie je tajomstvo - koľko rokov beháš po tejto planéte? Mám na mysli Tvoj vek dik.

Ahoj Ivett. Mam 44 rokov. Chodim uz bez barli asi 2 tyzdne, ale tiez ma boli chrbtica. Ja som na stacionari este nebola, lebo mi merali nejaky uhol, ako tu nohu zohnem a este mi neodporucali. Ale idem tento tyzden uz ukoncit rehabilitaciu a sa ho opytam, ci uz mozem. Do bazena mozes chodit aj na Kramare v ramci rehabilitacie, mala som bazen 20x. Je to zadarmo, usetris. Ale mne kazali v bazene len chodit ako bocian a nie plavat. Idem hajat. Pa. Dobru noc. Jana.

Ahoj Janka, tiež si dosť skoro - na svoj vek, prešla op. BK. Na mňa sa to všetko zosypalo, keď som dovŕšila vek 53 rokov - po skonč. menštr. Čo sa týka bazénu, dik za radu, ale mne ide hlavne o plávanie. Som zvyknutá vydržať plávať cca 1, 30 hod. s malými prestávkami na cvičenie - bocianie kroky atď. Koľko zhruba cvičíš v bazéne na Kramároch? Dnes som bola u obv. neurológa s chrbticou, aby mi niečo dal proti bolesti, lebo k neurochirurgovi idem až 29. 05. “Potešil” ma:-) Pravdepodobne tie bolesti budú od panvy, že ju mám klesnutú o 5 cm, ale konečný verdikt povie až neurochirurg. Čo sa týka BK - všetko ok. Takže musím vydržať do májovej kontroly. Osobne si myslím, ýe vedia prečo Ťa ešte neposadili na stacionár. V podstate sme prípad od prípadu. Mne pomáha pravdepodobne najviac na chrbticu a tú nešťastnú panvu. Musím veriť, že to mám už len jediný problém a chrbtica ako taká bude ok a titany tam kde majú byť. Ty kedy ideš konzultovať svoj zdrav. stav a prípadný nástup nástup do práce? Držím päste. Pekný deň želám Iveta

Mám otázku. Viete mi niekto povedať, či existuje nejaký klub TEP- károv, poprípade kde? Ďakujem za informáciu.

Ahoj Ivett. Tak dnes som ukoncila rehabilitacie. V bazene som bola pol hodiny, niekedy aj viac, ked nebolo ludi. Este krivam, ale doktor mi povedal, ze musim cvicit, aby som mala pevne svalstvo. Mozem ist uz aj na bicykel. Ale este mi odporucil, ze mam dva krat do tyzdna ist plavat, ale nie zabu na Mokrohajsku, nejaky Gaudeamus, tak neviem co to je, idem tam v pondelok. Zajtra sa idem dat vypisat obvodnej, uvidime co povie. Ja robim pedikuru, podnikam, tak zo zaciatku budem robit len dvoch ludi a uvidim ako sa budem citit, postupne pridam. A stale sa neviem rozhodnut, ci mam ist na liecenie alebo nie. Do roka mam nastupit. Prajem ti skore uzdravenie.

Ahoj Janka, super, že si na tom tak dobre - sa teším. Ak Ti môžem poradiť, s prácou chvíľu počkaj - ak sa dá a vyskúšaj si to plávanie a bicykel. Malo by sa Ti dostaviť výrazné zlepšenie, čo sa týka svalstva. Mne osobne už len ten bicykel fantasticky pomáha. Potom mi daj prosím Ťa vedieť ako si dopadla na Mokrohájskej s plávaním. Čo sa týka liečenia - je to na Tebe ako sa rozhodneš. Keby si predsa len išla, tak porozmýšľaj buď nad Bojnicami, ako si písala, alebo Dudincami. Ja osobne keby som musela ísť, tak vybrala by som si leto, kvôli vonkajším bazénom. Pozri si obidvoje kúpele na nete. Uvidíš ktoré Ťa viac oslovia. Mne sa trochu uľavilo od bolestí z chrbtice alebo z tej panvy po liekoch šo mi dal obv. neurológ. raz za deň ráno sa nadopujem. Nechcem sa zbytočne prepchávať. Najradšej by som na tom bicykli sedela celý deň. Naozaj mi pomáha a Tebe určite tiež pomôže. V dohľadnej dobe sa idem strčiť do bazéna - hurá konečne - a poriadne si zaplávať. Janka, doporučujem aj Tebe - počkaj ešte s tou prácou nejaký čas a vyskúšaj si plávanie a bicykel. Držím palce na správne a premyslené rozhodnutie. Zatiaľ čau Iveta :slight_smile:

Príjemné, pohodové a bezbolestné Veľkonočné sviatky Vám všetkým želá Iveta 55 rokov, p. s. žiadne prejedanie a cvičíme v rytme. Ahojte.

Ahoj Ivetka, tak ja uz robim, preto som tu nebola, a uz tak casto nebudem. Na tu Mokrohajsku nechodim, lebo tam mozes len cez tyzden do 16.00 hod a v sobotu nie a v nedelu je zavrete. Ked mas preukaz ZTP, da sa vybavit zlava. Mne to teraz nevyhovuje uz koli praci. Dufam, ze uz ma nic nebude boliet a budem moct len pracovat.

Dakujem Ivetka, aj tebe prajem krásne sviatky a bez bolesti. Jana.

Ahoj Janka, dik za info ohľadom Mokrohájskej. Myslela som na Teba, že zarezávaš pravdepodobne v práci. Opatruj sa, nepreháňaj to. A všetko bude super. Pevné zdravie a veľa síl Ti Janka želám. Pá Iveta. P.S. zo dňa na deň som aj ja na tom lepšie a zdravšie.

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať niekoho, kto bol na operácii bedrového kĺbu / TEP / už dávnejšie - cca. pred rokom. Ako je to zhruba po roku? Ešte cítite ten veľký zásah? Zaujímalo by ma po ako dlhom čase sa už chodí bez krívania, či sa dá lyžovať, korčuľovať po TEP-ke a či ako pred operáciou, alebo s problémami. Zaujímalo by ma, či si ešte niekedy obujem napr. vyššie lodičky. Je toto všetko vôbec po takej náročnej operácii ešte možné? Alebo sa mám psychicky s tým už rozlúčiť? Som 4 mes. po operácii a ešte stále krívam, no pomaly sa to zlepšuje, ale nedokážem odhadnúť, ako dlho to bude ešte trvať a či budem môcť ešte niekedy v živote na lyže, alebo to čo som vyššie popísala. Ďakujem za odpovede a prajem pekný zvyšok dňa. Marcela 40r.

Ahoj Janka, pravdepodobne o takomto čase pracuješ na rozdiel od nás - mne podobných. Dnes doobeda som po 1x od operácii bola v bazéne. Vydržala som v pohode plávať a cvičiť 1 a pol hoďky. Bol to perfektný pocit. Len som sa musela strážiť, aby som nezačala plávať žabu, ale ináč všetko OK. Zatiaľ ešte krívam a trochu mám problém s obúvaním, ale aj to sa dá keď sa chce. Dúfam, že u Teba tiež všetko v pohode a viacmenej v poriadku. Ak budeš mať chuť a čas - napíš oki? Srdečne zdraví a všetko dobré želá Iveta 55 rokov pá.