Výmena bedrového kĺbu

Ahoj, neviem ci to patrilo mne, alebo niekomu inemu, ja uz pracujem, pracujem tak, ako pred operaciou, ale s radostou a bez bolesti. Tiez este krivam, ponozky mi obuvaju dcery, alebo muz a tenisky mam nasuchovacky. Ale zatial je vsetko v poriadku. Zdravim ta. Jana.

Ahoj Janka, správne, uhádla si, patrilo to Tebe. Som rada, že aj u Teba je všetko ok a práca, ktorá Ťa napľňa je Tvojim koníčkom. Pekný víkend želá Iveta 55 rokov.

Dobry den Marcelka. Hovori sa. Vyckaj casu ako husa klasu. Vsetko ide ked sa chce. Vy ste zbytocne netrpezliva a stresovana pravdepodobne sama sebou. Pozitivne myslenie a vsechno bude fajn. Zdravi Milada.

Ahoj Janka. Ako sa darí v práci? Čo sa týka mňa môžem povedať, že som na tom po troch mesiacoch od operácie dobre. Denne bicyklujem na stacionári a dvakrát do týždňa chodím plávať a medzitým každodenné peši chodenie. Chrbtica ma dokáže potrápiť viac ako kľb. Chcem veriť, že si v pohode a všetko ok. Srdečne zdraví Iveta 55 rokov

Ahoj Ivet. Zatial v pohode, robim od rana do večera. Držim ti palce…

Ahoj Janka, dik. Ak by si sa predsa rozhodla pre kúpele, tak jednoznačne Bojnice. Viacero ľudí čo tam boli po TEP- ke si Bojnice chvália. Všetko dobré želá Iveta 55 rokov

Ahoj Iveta. Volám sa Blanka a som 3 týždňe po výmene pravého bedrového kĺbu. Chcela by som sa ťa opýtať, či mi nevieš poradiť, čo by som mohla použiť na vyvýšenie sedenia v aute ako spolujazdec. Pretože sa bojím vyluxovania. Taktiež by ma zaujímalo, po akej dobe od operácie si sa vrátila do práce. Vopred ďakujem a želám veľa zdravia.

Ahoj Blanka, ja som si dala vankuse a bolo vsetko v pohode, do prace som isla po 5 mesiacoch a dobre, super.

Ahoj Blanka. S nizkym posedom opatrne zatial. Koleno nech je nizsie ako klb. Mne osobne nenormalne pomohol stacionarny bicykel a plavanie v 50 m bazane 2x do tyzdna cca. 1 a pol hodiny. Operovali ma 02.02. a fungujem uplne samostatne vo vsetkom. Zatial este chodim o jednej vychadzkovej palici. Aby som nezabudla - denne prejdem pesi cca. 7 km - kopec, rovina. Varenie vysavanie unyvanie podlahy bez problemov. Takze pohoda, pozitivne myslenie a vsetko bude super. Vsetko dobre zela Iveta 55 rokov. p.s. a ustrazit si vahu - pozor na pribratie.

Dakujem za odpoveď už som to vyriešila kúpila som si taký gumený vankuš na spôsob fit lopty, jeden známy to používa na šoférovanie stále, je to dobre aj na chrbticu. Ivetka to obdivujem 7km, klobúk dolu. Ku mne chodí 2 krát do týždňa fyzioterapeut a hrozne mi pomáha, a dobre napredujem, som 4 týždňe od operácie a chodim o jednej francúzskej barle, lebo s 2 sa mi chodilo. zle telo si to žiadalo. Na kontrolu idem za 2 týždne. S tou váhou našťastie problém nemám. Mám 33 rokov a 52kg, dokonca po operácii som aj schudla, len mám také chudé stehno, málo tuku aj svalou, tak musím poctivo cvičiť. Chcela by som ísť čím skôr do práce, len mám práce, kde som neustále na nohách. Tak uvidím…
ďakujem za informácie.
Veľa zdravia

Ahoj Blanka. Áno, aj ten gumenný podritník je výborný - na ten som úplne zabudla. Ďakujem za uznanie, ale aj Ty super zdolávaš dočasný Handicap. Len mi je ľúto, že koľko Vás mladých už trpí na kĺby. Je to akési premnožené. Čo sa týka práce, u každého je to individuálne. Všetko záleží výlučne od nás. Hlavne treba poslúchať lekárov a fyzioterapeutov. Blanka, želám Ti rýchle uzdravenie a všetko len to najlepšie. Pá Iveta 55 rokov.

Ahoj Ivetka. Ďakujem za odpísanie. Je pravda, že nás mladých je dosť. Ja som mala odmala luxáciu a po 2 pôrodoch sa mi to zhoršilo, takže bola nutná výmena. Musím, ale uznať, že po výmene sa cítim lepšie a lepšie, len som zvedavá, čo mi povie lekár po kontrole, idem 11.06. Ivetka po akej dobe si začala bicyklovať? Ja už by som chcela tiež začať, len neviem akú záťaž, aby som si neublížila. Ďakujem, že mi reaguješ na príspevky. Veľa zdravia a prajem ti pekný dník.

Ahoj Blanka, srdečne Ťa pozdravujem. S bicyklovaním a plávaním som začala po prvej kontrole, t. j. 6 týždňov od operácie, ale po konzultácii s operatérom. Doporučujem Ti počkať a poradiť sa, aby si si neublížila. Na bicykli - stacionárnom som začala najprv s najľahším prevodom 3x denne cca po 7 - 10 min. A plávanie 2x do týždňa cca 1 a pol hoďky - bez problémov a popritom čo najviac pešej kľudnej chôdze. Môžem povedať, že už fungujem celkom ok s jednou výchádz. palicou - ešte trochu krívam. Blanka, takže opatrne, aby si niečo nepokazila. A samozrejme pozitívne myslenie tiež napomáha liečbe - ale Ty ho určite máš, že? Želám Ti všetko len to najlepšie a už žiadne choroby oki? Pekný zvyšok dňa Ti želá Iveta 55 rokov.

Zdria avím,
prečítala som si váš príspevok a dosť ma potešil. lebo idem na op. bedrového klbu.
mala som taku smolu že som spadla pri bazéne na dovolenke a tam ma aj operovali, operácia nedopadla dobre a preto idem do Martina ma ma operovať primár. Nečas
operovali ma v Egypte som zabudlapodotknuť tak teraz si slubujem od tejto operácie vela vlastne reoperácie.
Počula som na pana primála len dobré referencie.
možte mi prosím odpísať aké bnoli vaše pocity pri konzultáci s ním a či vysledok po určitej dobe je o. k
DAKUJEM

Zdravím všetkých, mám 41 rokov, som 2 týždne po operácii lavého bedrového kĺbu a cítim sa fajn. Každý deň cvičím, chodím po byte, chvílu posedím pri počítači… V nemocnici v Ružomberku som ležala 7 dní, domov ma sanitka priviezla aj s kompletnou výbavou: nádstavcom na WC, madlami do kúpelne, barlami, fit loptou. Super nemocnica, vynikajúci lekári. Vrelo odporúčam.

Aj ja odporúčam operáciu bedrového kĺbu v ÚVN Ružomberok. Som veľmi spokojná som po operácii šesť týždňov, bolesti zmizli, teraz rehabilitujem a som zo dňa na deň pohyblivejšia. Starostlivosť v nemocnici bola výborná, pán doktor, ktorý ma operoval ma chodil denne pozerať, popýtal sa ako sa mi darí. Rehabilitačná sestra Olinka mi dodala veľa optimizmu a všetko mi podrobne vysvetlila čo ma čaká. Ďakujem všetkým, čo sa o mňa starali hlavne pánovi doktorovi Hrkelovi za operáciu a možnosť kvalitnejšieho života. Obdivujem pánov doktorov za túto prácu, je to poslanie pomáhať ľuďom. V tejto nemocnici som nepocítila, to čo sa hovorí na naše zdravotníctvo, že je hrozné, nekvalitné. Čím to je? Vždy je to o prístupe ľudí, nie o peniazoch. Ďakujem.

Ahojte,

mam 40 rokov a 4. 3. zacinam v Ruzinovskej nemocnici s vymenou laveho bedroveho klbu po auto nehode (2001).

Mate prosim niekto referencie na tuto nemocnicu s takouto operaciou.

Vdaka

No veľmi záleží od operatéra. Ja som bola operovaná v roku 2012 a nedopadlo to pre mňa dobre, ale nevybrala som si moc známeho operatéra. Viac odporúčajú Antolskú, ale asi je to tiež individuálne.

Lutujem ze sa Vam operacia nepoviedla. Ja som mal prvu v roku 1998 v Antolskej v Blave a druhy klb 2000 vo Vancouver Kanada obidve sa mi poviedli iba ze v Kanade mi urobili nohu dlhsiu o par cm nemal som problemy po cely cas az v Roku 2012 v Novembri som spadol a teraz budem musiet vymenit pravy klb a znova rozmyslam hoci by som mal to tu v Kanade zadarmo ze si asi zaplatim a dam znova urobit na Antolskej

Syn je po operácii a výmene bedrového kĺbu asi osem rokov, pred časom sa mu vytvoril zápal v kosti kde bol kĺb nasadený, má obrovské bolesti. Vie mi niekto poradiť alebo máte podobné skúsenosti? Čo robiť a kde sa obrátiť?